Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Teknoloji ve Bilgisayar Bilgisayar yazılımları ve donanımları, internet ve güvenlik, cep telefonları, cep bilgisayarları (PDA), Ev Sinema - Müzik Sistemleri ve her türlü elektronik alet ve teknolojik yeniliğe ait sohbetler.

Iphone !

Yanıt
Old 29-09-2007, 14:58   #1
Gülümse

Mutlu Iphone !

Yaklasik 2 senedir dedikodusu olan, herkezin geri sayim ile bekledigim iphone ciktiktan sonra alti ay bile gecmedin buyuk indirim ile satisina devam ediyor.

Daha Turkiye'ye gelmemis olan iphone icin simdiden siraya girilmis durumda.. Ama bastan 400 dolar civarinda olan iphonerin birden amerikada 100 dolar indirime girmesi 4 GB fiyatlarinin iyice dusmesi sadece 8GB olanlarin uretilmesi bayagi kafa karistirdi..

Bizde Mart sonu Mayis basi cikmasi beklenen iphonelari bekleyemeyen bazi dostlar Amerika'ya yolu dusun birilerini kolluyorlar..
Old 12-11-2007, 01:30   #2
Gülümse

Iphone ile ilgili gelişmeleri rahatlıkla izlenebilecek bir site var..

http://www.macosxpc.com/

bu site aynı zamanda Türkçe mac sitelerinden bir tanesi..
Old 12-11-2007, 01:32   #3
Gülümse

http://www.macosxpc.com

sitesine üye olmaya karar verdiğinizde sizi komik bir ayrıntı bekliyor olacak.. Her zaman ki gibi bir nick name ile bir mail adresi istedikten sonra basit bir matematik sorusu soruyorlar.. 12+2+? oradaki boşluğa yazıp gönderiyorsunuz.. Açıklaması ise gayet basit.. Matematik bilmek lazım
Old 12-11-2007, 01:40   #4
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Bu iphone ile ipod farklı şeyler midir sayın Gülümse? Muhtemelen öyle Bu nedenle ne işe yaradığını anlayamadığım bir ipoda tarihsel nitelik kazandırmakla meşgulken, bir iphone u ziyan etmeyeceğim
Old 12-11-2007, 02:03   #5
Gülümse

Sevgili Şehper

İpot sadece müzik dinlemek, film seyretmek veya dosya taşımak amaçlı mp3 mp4 çalar.. Ama İphone ise tüm bunları kapsayan yeni bir telefon.. Mac tarafından çıkarıldı, daha Türkiyeye gelmedi herkez büyük bir merak içinde bekliyor...

Daha detaylı bilgi için..
http://www.apple.com/iphone/storecredit/
Old 12-11-2007, 10:30   #6
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Bilgi için teşekkürler... Eeee, korkarım güzel görünüyor ))
Old 12-11-2007, 13:20   #7
Gülümse

Evet fazla güzel.. Hele tamamen dokunmatik çalışması hafifliği bir den fazla işi yapma özelliği.. İşin doğrusu şu an sadece bakmala yetinmekte yarar var gözüküyor..

Her zaman beklemekte yarar vardır.. Siz benden rehberlik isteyin ben size yardıcı olurum hemde seve seve
Old 11-07-2008, 16:00   #8
Gülümse

Varsayılan yenisi :)

Dünyanın her tarafında çıktığından beri iphone çılgınlığı devam etmekte... Öyle ki USA da ki bir çok Apple mağazasında iphone bulunamıyor, geldikten sonra da kısa zamanda tükeniveriyor.

Ne zaman Türkiye'ye gelecek, kim hangi şirket getirecek problemini çözülemesi yüzünden bir çok kişi yurt dışından kendine iphone getirtmekte buldu...

Hem bilgisayar, cep telefonu, mp3 çalar, camera olan son model iphonelarını alanlar şaşkınlık içindeler...

Neden mi daha ellerindeki model eskimeden yeni modeli için geri sayım başlatıldı bile...

Bunun özellikleri mi?

Daha geniş hafıza,
İki kat daha hızlı,
Bir kat daha ince...

Old 12-07-2008, 12:01   #10
Gülümse

Varsayılan eksik yanları...

Iphone çılgınlığı sürerken kimse, iphonenun eksik yanlarından bahsetmiyor.

Bluetooth özelliğini sadece kulaklık için kullanabiliyorsunuz, Bluetooth sayesinde bilgi alışverişi malesef yok...

Çektiğiniz resimleri bilgisayarınıza gayet güzel yükleyebilmeniz mümkün ama mutimedya mesaj aracılığı ile birine gönderemeye paydos, sadece telefonunuz aracılığı ile resimlerinizi mailleye bilirsiniz.

Size gelen mesajları (smsleri) başkasına gönderme imkanınız yok yada size gönderilen kartvizitler ise tanımsız... Sms'ler sanki chat gibi şirin bir tablo sunmakta. Ama alışılmış sms mantığının dışında.

Onca teknolojik imkan içinde iphonenunuzun istediğiniz müzikte çalması dışardan satın alacağınız bir programın elinde. Yoksa size yüklenmiş olan standar müziklerle yetinmek zorunda kalıyorsunuz... Tabi iphone aynı zamanda bir mp3 çalar olduğu düşünülürse bu garip bir çelişki oluşturmakta

Iphone kullanmak için ciddi bir kullanım bilginiz olması gerekiyor. Apple bunu kendi sitesinden videolu eğitim vermekte...

Aynı zamanda bilgisayar olarak kullanabildiğimiz iphone seçerken, iphonenunuzun 8G mi yoksa !6G kapasite olması gerektiğine dikkat edin. Çünkü iphone'nun gerçek kullanıcıları büyük bir sabırsızlıkla 32G kapaside ki iphone bekliyorlar... ona göre
Old 18-08-2008, 13:51   #11
Gülümse

Varsayılan 3G resmen Türkiye'de

iPhone 3G, Turkcell'le Türkiye'de

*Turkcell, iPhone 3G'yi 35 milyon Turkcell'liyle buluşturmak üzere Apple ile
anlaşma imzaladı.*

Türkiye'nin lider iletişim ve teknoloji şirketi *Turkcell*, Apple ile
yaptığı anlaşma sonucunda bu yıl içinde *iPhone 3G*'nin satışına başlayacak.
3. Nesil şebekelerinin sağladığı yüksek data hızıyla mobil iletişimde yeni
bir dönem başlatan iPhone 3G, bir mobil cihazda yaşanan internet ve
multimedya deneyimini en ileri noktalara taşıyor.

iPhone 3G, hem iPhone'un tüm devrim yaratan özelliklerine sahip olacak hem
de 3. Nesil teknolojilerinin gelmesiyle 2 kat hızlı olacak*. iPhone 3G'nin
içine entegre edilmiş GPS, genişletilmiş yer bazlı mobil hizmetler
sağlarken, iPhone 2.0 yazılım destekleyicisi ise Microsoft Exchange
ActiveSync'yin ve Apple mağazalarından temin edilebilecek yüzlerce üçüncü
parti uygulamaların kullanımını mümkün kılıyor.

Turkcell olarak Apple ile yaptıkları anlaşmadan büyük heyecan duyduklarını
dile getiren* Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Lale
Saral Develioğlu*: "iPhone 3G mobil cihazlar teknolojisinde gelinen son
noktayı temsil ediyor ve müthiş yenilikçi olan bu ürünü yıl sonuna doğru 35
milyondan fazla müşterimize sunmak için sabırsızlanıyoruz. Hızlı mobil
internet kullanımının ciddi bir oranda arttığı günümüzde Apple, iPhone 3G
için dünyanın lider operatörleriyle bu tür anlaşmalar yapıyor. Yeni
teknolojileri 35 milyonu aşkın müşterisine daima dünyayla eşzamanlı sunmayı
hedefleyen Turkcell'in bu operatörler arasında yerini almış olması bizim
için büyük mutluluk." dedi.

iPhone 3G'nin satış fiyatı ve tarifeleri ileri bir tarihte açıklanacak olup,
Turkcell müşterileri *www.turkcell.com.tr*
<http://www.turkcell.com.tr/>adresinden hemen ön talepte bulunabilir
ve ürün hakkında detaylı bilgiye
ulaşabilirler.
**3.Nesil ve EDGE testine dayandırılıyor. Hızlar bulunan mevkiinin
şartlarına göre değişiyor.*
Old 24-09-2008, 22:44   #12
Gülümse

3G İPhoneların Türkiye satışa sunumu ile ilgili detaylar belli oldu... Tüm Apple bayilerinden satışa sunulacak olan 3G için, sıraya girmek için bile şimdiden sıra kapmaya çalışanlar var.

İşin doğrusu bir Apple kullanıcısı olarak bu çılgınlığı anlayamıyorum...
Old 24-09-2008, 22:55   #13
Av.Mehmet Saim Dikici

Ben ön talepte bulunmuştum. Bakalım ne çıkacak? )

Esasen İphone'dan ziyade İpod Touch'u merak ediyorum. Türkiye'de anında tükenmiş, bulamadım... Bir arkadaşımdan rica ettim ABD'den alacak.. Deneyimimi buraya yazarım.
Old 24-09-2008, 23:26   #14
Gülümse

Hayatım boyunca yüksek müzik dinlediğimden mi kulaklarım sağırlaştı, yoksa gerçekten yüksek sesle müzik dinlemeyi sevdiğimden mi bilmem, iPot'larda benim için önemli olan ses desibel aralığı.

Belki biliyorsunuzdur, Avrupa Birliğinin ses desibeli konusunda bir sınırı var. Türkiye'ye gelen tüm iPot ve iPhone'lar bu desibel sınırları içinde olmak zorunda. Fakat Amerika'dan alacağınız iPot'unuz ses desibeli daha yüksek.

Kısaca kendime iPot alacağım zaman Amerika'dan çocuklarıma alıcağım zaman ise Türkiye'den iPot almayı tercih ediyorum.
Old 25-09-2008, 19:10   #16
Av.Mehmet Saim Dikici

Sayın Tip,

Türkiye'ye henüz gelmedi.Turkcell talep topluyor. Tıpkı hisse senedi satışlaından önce Bankaların ve aracı kurumların talep toplaması gibi. Çağ nereye gidiyor? Talep, ne çılgınıklar yaptırıyor...
Old 25-09-2008, 19:58   #17
Adli Tip

Alıntı:
Yazan Saim
Sayın Tip,

Türkiye'ye henüz gelmedi.Turkcell talep topluyor. Tıpkı hisse senedi satışlaından önce Bankaların ve aracı kurumların talep toplaması gibi. Çağ nereye gidiyor? Talep, ne çılgınıklar yaptırıyor...

http://haber.gazetevatan.com/haberdetay.asp?detay=iPhone_fiyatlari_aciklandi__2 00625_43&Newsid=200625
Old 25-09-2008, 20:12   #19
Adli Tip

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Bence bu fiyata değecek bir araç değil.
Cihazın fiyatı 0 lira ile 480 lira arasında değişiyor...

Ama 18 aylık aboneliklerle satılıyor...
Old 25-09-2008, 20:17   #20
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Adli Tip
Cihazın fiyatı 0 lira ile 480 lira arasında değişiyor...

Ama 18 aylık aboneliklerle satılıyor...

O abonelikle fiyatı en az 1.600-YTL civarında...
Old 25-09-2008, 20:20   #21
Adli Tip

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
O abonelikle fiyatı en az 1.600-YTL civarında...

Ortalama telefon kullanımınıza ve dolayısıyla fiyatına göre bir hesaplama yapmak gerekiyir.
Ama ben bir türlü yapamadım o hesabı.
Old 25-09-2008, 20:53   #23
Gülümse

Eski bir apple kullanıcısı olarak iphone alma konusunda acele edilmemisini tavsiye ederim... Eminim 3G'nin muhakkak 6 sı yada daha yüksek GB'lisi çıkacaktır. İlk iPotlara bakarsanız ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız...
Old 25-09-2008, 20:54   #24
Av.Mehmet Saim Dikici

Ona bakarsanız hiç bir elektronik eşya almamak lazım. Nasılsa daha gelişmişi çıkıyor.
Old 26-09-2008, 09:34   #25
Gülümse

Evet sonunda beklenen açıklama yapıldı...
3G'nin 8GB 645 euro 16GB olanları ise siyah ve beyaz seçenekleri ile 758 euro.

İlk çıktığından beri iPhone kullanıcılarını hayal kırıklığına uğratan olay ise halen bekledikleri 32GB'lık İPhone'ların daha piyasaya sürülmemiş olması.

Bazı dostların 8GB neyimize yetmez dediğini duyar gibiyim. Fakat ilk iPhone dünya pazarına çıktığında 8GB ve 16GB seçanekleri ile piyasa sürüldü. Kısa zaman sonra bu birden fazla özelliği olan pahalı oyuncaklar için 8GB'ın yetersiz geldiği anlaşıldı ve fiyatları bir sene içinde 1/4'e kadar düştü. 16GB'da makul fiyatlarına oturdu.

16GB iPhonelar ise istenilen hizmeti vermekle beraber, daha zengin program kullanma kapasitesi açısından sınırlı kaldı. Hem cep telefonu hem kamera olarak iPhone'larını kullananlara hafıza yetmemeye başladı.

iPhone kullanıcıları, istedikleri tüm programları yükleyebilmek için büyük sabırsızlıkla 32GB kapasiteyi beklerken, her zamanki gibi Apple kendi süprizini yapıp, "bizim farkımız hızımız" dedi ve iki kat hızlı olan 3G'leri çıkardı.

Apple'nın fazla yenilik yapmadan duramayacağını bildiğimden, Türkiye'de olmasa bile dünya piyasalarına yakında 32GB kapasitedeki iPhone'ları süreceğinden eminim.
Old 27-09-2008, 16:15   #26
Gülümse

Alıntı:
Yazan Saim
Ona bakarsanız hiç bir elektronik eşya almamak lazım. Nasılsa daha gelişmişi çıkıyor.

Aslında bu mantıkla olaya baktığınızda haklısınız fakat senelerce Apple kullanmanın getirdiği bir gözlem ve alışkanlık var.

Apple şirket politikası bu gibi gözüküyor. Büyük buluşlar ve büyük atılımlar yapıp onu piyasaya sürdükten sonra, daha gelişmiş ve gerçek apple kullanıcılarına uygun modellerini çıkartıyor.

Örnek vermek gerekirse, bundan seneler önce Apple büyük bir altılım yapıp G 3 işlemcili dünyanın ilk dizüstü bilgisayarını çıkardı. O zamanlar için hızlı bilgisayarlar sadece masa üstü bilgisayarladı. Bu dizüstü bilgisayarın üstünde disket sürücüsü yoktu, sadece cd sürücüsü vardı. Bir çok insan kendisini özgür kılan bu dizüstü bilgisayarlara saldırdılar. Belki kapılarda büyük kuyruklar olmadı ama sipariş üzerine gelen, elde kalmayan bilgisayarladı.

Sıraya girip bekleyenlerin öncelikli alanları havalı bir şekilde gezerken, sıra sonunda olanların yüzleri asık dolaşıyorlardı. Ama sıra sonuna gelindiğinde herkezi değişik bir süprizle karşılaştılar. Onların bilgisayarları aynı fiyata ama dvd ilaveliydi.

Size Apple tarihinden buna benzer o kadar çok örnek verebilirim ki. Çok değil üç ay kadar beklemeniz sizin için yeterli olacaktır...
Old 09-10-2008, 10:50   #27
Av.Mehmet Saim Dikici

İpod Touch, büyükler için bile bir oyuncak gibi. İki gündür kurcalayıp duruyorum. Teknolojinin nerelere gittiğini görmek açısından oldukça iyi bir haberci. Bence harika bir şey.

Wifi internete bağlanıdığınızı çok hızlı açılan sayfalar. Parmak hareketleri ile sayfayı büyütüp küçültmeler ve bir o kadar kaliteli görüntüler... Youtube dan istediğin müziği, klibi dinleyip-izleyebilmeler... muhteşem. Telefon versiyonu da eminim öyledir.
Old 09-10-2008, 11:56   #28
Gülümse

Varsayılan İPhone ve Apple kullanıcıları.

Apple kullanıcılarının birbirlerine yardım etmek ve kullandıkları programların püf noktalarını paylaşmak için kurdukları Elma Kurdu adı altında bir mail grubu var. Orada 3G bayağı tartışıldı ve değerlendirildi.

İşte bu guruptaki dostların 3G hakkındaki eleştirilerin bir araya getirilmiş hali;

# Değiştirilebilir bellek kart kullanamazsınız.

# iPhone a attığım müziği zil sesi yapamıyorum.

# Diyelim bir nedenden dolayı sim kartınızı çıkardınız. Telefon rehberiniz dışında tüm verileriniz sıfırlanıveriyor. Oyunlarınızın sıfırlansamasından şikayetçi olmayabilirsiniz ama onca yüklediğiniz müzik ve videolarının gitmesi o kadar hoş bir süpriz değil doğrusu.

# Ulaştırma Bakanlığı geçen yıl 3G ihalesini iptal etti ve bu yıl Bakanlar Kurulundan eylül başında yeni geçti. Yani ülkemizde henüz 3G olanağı olmadığı için bu cihazın internet olanağını tam kullanmak şimdilik mümkün değil.
Olsaydı şaşardım zaten. DNS lerle oynuyoruz her gün, yeri geliyo maillerimize bakamıyoruz ne 3G si?

# Fotoğraf olanağı ancak 2 mega pixel ve üstelik flash yok. Yakınlaştırma (zoom) olanağı da mevcut değil.
Başka? Değiştirilebilir objektif ve 9 noktalı odaklama falan da eklesinler tam olsun.

# Video kayıt olanağı yok. Sadece belli anları kaydediyor.
Bu ne demek anlamadım ama işte bu saçma olmuş. Lakin buna da bir yazılım çıkacaktır diye düşünmeden edemiyorum.

# MMS göndermek mümkün değil.
Yazılımla?

# Metinleri kopyalayıp/yapıştırmak mümkün değil. Bir cümleyi ya da satırı silmek ya da kopyalamak yerine kelime kelime yeniden yazmak gerekiyor.
Bu neden şaşılacak birşey? Çoğu telefonda bu yok. Ama olsaydı evet, büyük kolaylık olurdu.

# Toplu SMS gönderemezsiniz. Tek tek gönderebilirsiniz.
Bu uzunca tartışıldı, değinmeyeceğim. Benim işime yaramayacak bir özellik.

# Pilini değiştirmek ya da yedek pil kullanmak mümkün değil. Piline bir şey olursa, teknik servise vermeniz ve pilini değiştirtmeniz gerekir. İşte muhteşem Apple taktiği. Bakın buna ağzımı açmam. Ömrü çok uzun olmayan bir şey değiştirilebilir olmalıdır.

# Herhangi bir 3G mobil telefonun standart özelliği olan ve video aramalarda kullanılan 2.kamera özelliği yok.
Hımm buna da anlam veremedim. Ama bu fonksiyon nasıl işliyor onu bilmediğimden soruyorum. 2. kamera olmayınca bu görüşmeyi hiç mi gerçekleştiremiyoruz yoksa görüntülü konuşabilmek için cihazı ters mi çevirmek gerek? Komik bir soru farkındayım ama Sony Ericsson ilk 3G telefonunda da aynı hatayı yapmıştı ondan soruyorum.

Fiaytı çok yüksek, saçma bir şekilde yüksek. Ancak yurt dışındaki "pay and go" (ben bunu alıyorum ama kırıcam haberiniz olsun gibi birşey) fiyatlarına baktığımda çok abzürd bi fiyatlandırması yok, hatta ucuz. Operatörün eline düşmemek gerekiyor orası kesin. %30 vergi? bu iPhone'un suçu değil, haksızlık etmeyin.
Old 09-10-2008, 12:02   #29
Av.Mehmet Saim Dikici

İşte bu nedenle ben ipod touch aldım. 3G, edge medge hikaye. Blackberry kullanıyorum ama sadece e-mail alıyorum. İnternette gezinmek çok zor ve rahatsız edici. Çok ağır.

ipod touch'tan wifi olan yerlerden internete girmek mümkün. ADSL'nin tartışılmaz hızından yararlanmak daha zevkli oluyor.
Old 22-10-2008, 13:30   #30
Gülümse

Varsayılan İphone alan var mı?

3G'ü o kadar eleştirdik o kadar yerden yere vurduk ki, iphone alan dostların bunu bizimle paylaşmasına engel olduk.

işin doğrusu kim aldıysa hayatından gayet memnun bir şekilde iphonelarını kullanıyorlar. Bir yerde de haklılar, sırf marka olduğu için bir sürü eksik özelliği olan telefona daha fazla para ödenmesi ayrı bir gerçek.

Alanlara güle güle kullansınlar. (Ben mi ? Ben elimdeki iPhone'u oğluma kaptırdıktan sonra 32GB bekliyorum)
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,07134891 saniyede 15 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.