Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Eşimin ablasının rahatsızlığı ve eşimin üzerimdeki baskısı

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 04-02-2014, 10:45   #1
Konuk

Varsayılan Eşimin ablasının rahatsızlığı ve eşimin üzerimdeki baskısı

eşimle üç sene önce evlendik.

eşimin ablasının psikolojik sorunları varmış. bunu eşim ne evlenmeden önce nede evlendikten sonra bana anlatmadı. yaşayarakk anladım. bana misafirliğe geldikleri günün birinde hiç birşey yapmadığım halde hakaretleri ve beni ve çocuğumu ölüm tehditi aldım. ( öldürücem, bıçaklıycam, intikamım bitmedi vs. vs. )

tabi tehditten rahatsız oldum. eşimin ailesinden benim mecbur olduğumu çekmem gerektiğini onlarla evlendiysem mecbur çekiceğimi ve daha bir sürü hakaret işittim. sırf durumdan rahatsız olduğum için. benim rahatsız olma hakkım olmadığını orasının oğullarının evi olduğunu, benim hiç kimse olmadığımı, istedikleri gibi oğullarının evinde yaşayıp durabileceklerini söylediler. ( ki o eve benimde maddi olarak katkım bulunmaktadır. )

aynı ortamda mümkün olduğunca bulunmak istemiyorumm.rahatsızlığının ciddiyetini adını bilmiyorum halada gizliyorlar. eşime soruyorum bana söylersen anlatırsan hastalığını size daha çok yardımcı olabilirim. halinizi anlayabilirm. böyle yaparak benim iyi niyetli olmamı bekleme diyorum. ısrarla ve ısrarla gizliyorlar hastalığının adını.yapabileceklerini veya yapmayacaklarını .

o olaydan sonra özellikle eşimin bizi onlarla bir araya getirme ısrarı oluyor. mecbur olduğumu söylüyor. eşimin aileside keza öyle. hiç bişey olmamış gibi aramızda güllük gülistanlık yaşayalım istiyorlar.

eşimin ve ailesinin kendini geri çekmemesi ben istemediğim halde beni onlarla görüşmeye mecbur tutmaları boşanma sebebi sayılabilir mi?

boşanma gibi durumumuz olursa çocuğumuzun durumu ne olur.
Old 04-02-2014, 12:18   #2
Av. Sami Günsen

Anlatıklarınızla boşanma davası açmak pek mümkün görünmemektedir zira sizin açınızdan hayatı çekilmez hale getiren bir durumun oluşup oluşmadığı net değildir. Çocuğun yaşı, menfaatleri göz öünüde bulundurularak velayetle ilgili bir karar verilecektir tabii boşanma kararı verilirse.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi