Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Caresizim/Evlilik dışı doğan çocuğun miras hakları

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 22-11-2012, 23:24   #1
yeşim81

Varsayılan Caresizim/Evlilik dışı doğan çocuğun miras hakları

benim yaşamış oldugum imam nikahlı eşim beni eşimden ayrıyım ve mahkemeliyim deyipte benimlen yaşamayı tercih etti ve bende kabul ettim ve biz bunla ikibucuk sene yaşadık her sordum da daha mahkeme görmedini söylüyodu ve ben hamile kaldım eşimle birdaha konuştum ve bana tamam dedi ama yokmuş öyle birşey aslını ögrendimde hamile oldum için ayrılamadım ve bebeyim dünyaya geldi bebeyim otuz dokuz günlük ken mefat etti tırafik kazasından ve bunun diyer üç tane cocuguda var bebeyimin babasından kalan resmiyette calışan kurtarıcıları var ama bebnim bebeyime vermiyolar ve gelirde var ondanda faydalanamıyor bebeyimi tanıdı babası ve buna ramen araçlar ve azda olsa yer kaldı ve bana vermiyolar maddi durumumda iyi olmadından dolayı koşturamıyorum eşim resmi firmalara sigorta şirketlerinedeçalışıyordu gelırı az gösteriyolar bana ben bunlara ramemn ne ypmalıyım hak sahibi olamazmı bebeyim
Old 23-11-2012, 08:35   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan yeşim81
benim yaşamış oldugum imam nikahlı eşim beni eşimden ayrıyım ve mahkemeliyim deyipte benimlen yaşamayı tercih etti ve bende kabul ettim ve biz bunla ikibucuk sene yaşadık her sordum da daha mahkeme görmedini söylüyodu ve ben hamile kaldım eşimle birdaha konuştum ve bana tamam dedi ama yokmuş öyle birşey aslını ögrendimde hamile oldum için ayrılamadım ve bebeyim dünyaya geldi bebeyim otuz dokuz günlük ken mefat etti tırafik kazasından ve bunun diyer üç tane cocuguda var bebeyimin babasından kalan resmiyette calışan kurtarıcıları var ama bebnim bebeyime vermiyolar ve gelirde var ondanda faydalanamıyor bebeyimi tanıdı babası ve buna ramen araçlar ve azda olsa yer kaldı ve bana vermiyolar maddi durumumda iyi olmadından dolayı koşturamıyorum eşim resmi firmalara sigorta şirketlerinedeçalışıyordu gelırı az gösteriyolar bana ben bunlara ramemn ne ypmalıyım hak sahibi olamazmı bebeyim

Sayın konuk,
Babası çocuğu tanıdığına göre, çocuğunuz da mirasçıdır. Çocuğunuza velayeten araçların gelirinden pay isteyebilirsiniz. Taşınmaz mallarda da çocuğunuzun payı vardır. Dilerseniz dava açarak hem araçların hem de taşınmaz malların satılarak paylaştırılması talebinde bulunabilirsiniz.
Bir avukattan doğrudan yardım almanızı öneririm.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,03994393 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.