Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

apartmanda oturan kiracı

Yanıt
Old 31-05-2007, 09:50   #1
mnokay

Varsayılan apartmanda oturan kiracı

apartmanda oturan ve kat maliki olmayan kiracı aidatlarını düzgün ödüyor olmasına rağmen yönetim tarafından ne toplantılara çağrılıyor ne de yönetim planına göre yapılan harcamalar konusunda bilgilendiriliyor.üstelik kapıcılık hizmetinden de faydalandırılmıyor.

bu konuda kat mülkiyeti kanunu çerçevesinde pek bi izahat bulamadım..sizce ihtaratımda bu bilgilendirilmelerin yapılmamasını nasıl bir müeyyide ile bağlayabilirim..
kolay gelsin
Old 31-05-2007, 10:15   #2
Av.Turhan Demiroğlu

*634/33 maddesi gereği hakimin müdahalesinin talep edileceği ihtar edilebilir.
*Hizmet sunulmaya başlanana kadar -an azından- kapıcılık hizmetine ilişkin para ödenmeyebilir. Bu hizmetten yararlandırılmadığını ispatlayabilme imkanı varsa, haksız da olmaz bence.
Saygılarımla.
Old 31-05-2007, 10:26   #3
ayanlar07

kanımca burada bir hizmet sözleşmesi vardır bu nedenle belirtildiği gibi ispat edebildikten sonra aidatları ödememe yönünde yaptırım uygulayacağını ihtar edin...
Old 31-05-2007, 11:03   #4
ISIL YILMAZ

Kiracı kat malikleri toplantısına çağrılmaz. Bu toplantıya katılma hakkı kat malikinindir.Ancak, kapıcılık hizmetinden faydalandırılmaması doğru değil, zira kiracı kiralayan ile arasındaki sözleşme uyarınca genel giderleri ödemeyi üstlenmiştir ve bu yükümlülüğünü yerine getirmektedir. Bu nedenle kapıcılık hizmetinden faydalandırılmaması iyiniyetle bağdaşmayan bir durumudur.

Saygılar.
Old 31-05-2007, 11:20   #5
Av.Turhan Demiroğlu

HD18;Esas No.1998/6077Karar No.1998/7419;18.06.1998
KARAR : Dava, kat maliki olmayan kiracı tarafından açılmıştır. Kural olarak kat malikleri kurulu kararlarının iptali, ancak kat malikleri tarafından dava edilebilir.
İstisnai hallerde, kiracılar, kiralanan bağımsız bölümü yasa yönetim planı ve sözleşme hükümleri uyarınca kullanmalarına ve ondan yararlanmalarına engel olan veya bunu kısıtlayan kat malikleri kurulu kararının münhasıran bu hususlara ait olanlarının iptalini isteyebilirler...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi