Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Oğlumun borcundan dolayı avukat tacizi

Konuyu Kilitleyin
Old 14-12-2017, 16:59   #1
Mağdur Anne

Varsayılan Oğlumun borcundan dolayı avukat tacizi

Merhabalar.İsmim Fatma 65 yaşında iki çocuk annesiyim.Emekliyim. Oğlumun borcundan dolayı avukatlar beni sürekli arayıp rahatsız ediyorlar. İkameti yanımızda görünüyor ama kendisi yurtdışında. Son arayan avukat size kağıt gönderdik sizde aldınız sizde borçtan sorumlusunuz ve hacize gelicez parayı ödeyin diye konuştu. Oğlumun başka şehirde yaşarken ki borcundan ben nasıl sorumlu olurum. Birde gelen kağıtlarda sorumlu olarak adım yazıyor. Evime yada arabama haciz yapabilirler mi.? Böyle bişey mümkünmüdür?
Old 15-12-2017, 09:46   #2
Av. Hatun Olguner

Oğlunuzun borcundan dolayI sizin malvarlığınıza haciz uygulanamaz. Sizin hiçbir sorumluluğunuz yoktur. Sizi rahatsız eden avukatları savcılığa şikayet edebilirsiniz.
Old 15-12-2017, 22:15   #3
Mağdur Anne

Avukat kızım teşekkürler bugün yine aradılar ve yoldayız birazdan hacize geliyoruz dediler. sizi savcıya şikayet edicem dedim size kağıt gönderdik sizde aldınız ve itiraz etmediniz dediler. Sizde sorumlusunuz dediler. Kusura bakmayın tekrar sordum ama mümkünmüdür böyle bişey. Keşke durumum olsa ödesem ama yok neyazıkki. Tekrar teşekkürler Hatun kızım
Old 16-12-2017, 10:52   #4
Av. Hatun Olguner

Sayın Konuk ;

Sizin mallarınıza haciz konamaz. Siz gerçekten bu arayanları savcılığa verin.
Old 16-12-2017, 10:58   #5
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

meslektaşımın dediği gibi herkes kendi borcundan sorumludur.Kimsenin malı başkasının borcu için haczedilemez.Bu durumda sizi rahatsız edenlerden şikayetçi olabilirsiniz.

Fakat oğlunuzun borcu için kefil olmuşsanız veya oğlunuza yapılan icra takibinde taraf olarak gösterilmiş ve siz de takibe itiraz etmemişseniz bu durumda borcunuz kesinleşir.

İtiraz süresi geçirilmiş ise borcun olmadığına ilişkin dava açmak gerekir.Bu durumda dosyanızın bir fotokopisi ile bir avukata doğrudan başvurmanız ve gerekli hukuki girişimlerde bulunmaz gerekir. Mali durumunuz elverişli değilse baro adli yardım servisinden tarafınıza avukat atanmasını isteyebilirsiniz.
Old 19-12-2017, 09:03   #6
Av. Hatun Olguner

Gelen kağıtlarda sorumlu olarak adım yazıyor demişsiniz... Acaba alacaklı nsizi de borçlu göstermiş olabilir mi ? Habibe Hanımın dediği gibi eğer siz de borçlu gösterilmişseniz ve itiraz süreniz geçmişse menfi tesbit davası açmanız gerekebilir. Bunun için bir avukatla görüşmenizde fayda var...
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi