Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Eski eşim,bilgisayarıma el koydurttu

Konuyu Kilitleyin
Old 21-01-2011, 11:55   #1
Konuk

Varsayılan Eski eşim,bilgisayarıma el koydurttu

18 yıllık eşim,internetten bulduğu zengin bir kadınla beraber olup,onun paralarını alıp geri döneceğini söylediği zaman asla kabul etmedim ve bu hanımı uyardım.Ancak,eşim türlü senaryolarla beni yalancı çıkarıp,o hanımı ikna etti ve tehditle boşanmak zorunda kaldım.O hanımla evlendi ve bana sürekli,susup oturup onu beklemem gerektiğini,orada mutsuz olduğunu vs anlattı.Ancak,1 yıldır yaşadığım psikolojik işkence elbette burada anlatılamaz.Sonuç olarak,o hanımla karşılıklı hakaret içeren maillerimiz oldu.Eşim,her defasında,o yuva yıktığını bilmiyor,bana inanıyor ve haklıdır.Ne yazarsa sen susacaksın diyordu.Susmazsan ikimizde aç kalırız vs gibi sözlerlede inanılmaz onur kırıcı konuşuyordu.
Şimdi,o hanım,eşimdende vekalet alarak,benim ve oğlumun bilgisayarlarına mahkeme kararı ile el koydurttu.
Eşimin,zaman zaman bana,ona şunlarıda yazki,beni bulunmaz hint kumaşı sansın ve daha çok para versin gibi sözlerini ispatlamam için,tek dayanağım format atılmış bilgisayarımın içinde kayıtlı olan yazılardır.
Şu anda çok çaresizim,karşı taraf,çok zengin ve ünlü bir aile.Eşimden,seni öldürecekler,dikkat et gibi tehditlerde aldığım için,savcılığa dilekçe verdim.
Ailevi konuşmalara,bir şahit ablam var.Her gün ızdırap çekiyorum.
Bilgisayarım,bilişim suçları polisinde inceleniyor.
O hanımda,bana aşşağılayıcı yazılar yazmıştı.
Bir cezası mutlaka vardır ancak sormak istediğim şu:
Eğer ben hakaret içeren mail yazmışsam,kanun bana yazılanlarıda dikkate alırmı?
Benim,evli olduğum dönemde eşimle beraber olan bu kadının,bana yazdığı mailler dikkate alınırmı?
Bu konu ile ilgili avukat talep edebilirmiyim?
Şimdiden teşekkürler.
Old 21-01-2011, 14:37   #2
Av. Engin EKİCİ

Sayın Katılımcı;

İncelemede olan bilgisayarınızda mevcut hakaret içeren yazışmalarınız hakkında hakaret kapsamında değerlendirilebilecek sözleri sarf ettiğiniz şahsın şikayette bulunması durumunda yasal işlem başlatılabilir. Şikayet olmaksızın hakaret nedeniyle kendiliğinden adli makamlarca soruşturma başlatılmaz.

Ayrıca, ölüm tehdidi vb. konularda haklarınızın savunulması bakımından ve maddi/manevi tazminat talebinde bulunabileceğiniz koşulların olup olmadığı noktasında hukuki destek almanızda büyük yarar olduğunu belirtmeliyim. Maddi durumunuz elvermiyor ise bulunduğunuz il barosuna müracaat ederek koşullarını taşıyor iseniz ücretsiz avukat hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Saygılarımla..
Old 22-01-2011, 10:50   #3
Konuk

Varsayılan Teşekkürler

Zaman ayırıp yanıtladığınız için teşekkür ediyorum.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi