Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Yazı İle Sabun Talebi

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 13-09-2003, 12:34   #1
Armağan Konyalı

Varsayılan Yazı İle Sabun Talebi

Sayın Üyeler,

Duruşmalarda ''tarafların diyeceklerini yazılı olarak verdikleri gerekçesi'' ile sözlü açıklamaların kısa kesilmesi istenmekte. Söz yazıdan güçlüdür. Adalet dağıtılacaksa güçlü kaynaklardan beslenmeli ve sonra dağıtılmalıdır. Yıllarca geciken adaletin bir kaç dakikalık sözlü açıklamayı dinlemeye de zamanı vardır; ya da olmalıdır.

Yazılı usulde bile duruşmanın önemine ilişkin olduğunu düşündüğüm için aşağıdaki yazıyı gönderiyorum.

Saygılarımla

Bir Dost
............

Sayın temizlik görevlisi,

Banyodaki tuvalet masasına o küçük sabunlardan bırakmayın lütfen. Kendi sabunum var. Ayrıca banyodaki lavabonun üzerinde duran 6 küçük sabunla duştaki 3 tane sabunu da lütfen geri alın. Beni rahatsız ediyor.

Teşekkürler,

S.Berman

*

Sayın 635 numaralı oda misafirimiz,

Ben sizin her zamanki oda hizmetliniz değilim, kendisi haftalık izinde, perşemde dönecek. İsteğiniz üzerine duşdaki 3 sabunu aldım. Lavabonun üzerinde duran ve sizi rahatsız ettiğini söylediğiniz 6 sabunu da, ne olur ne olmaz, fikir değiştirirsiz diye, lavabonun üzerindeki kağıt mendillerin yanına koydum. Ayrıca, tuvalet dolabına da 3 tane yeni sabun koydum, çünkü otel müdüriyetinin talimatı böyle, her gün 3 sabun bırakmamız
gerekiyor.

Memnun olacağınızı umarım.

Katy, oda temizlik görevlisi

*

Sayın temizlik görevlisi,

Umarım siz benim HER ZAMANKİ oda görevlimsinizdir. Anladığım kadarıyla Katy size benim bıraktığım nottan bahsetmemiş, küçük sabunlarla ilgili notumdan. Bu akşam odama geldiğimde lavabomun yanına 3 tane daha sabun bıraktığınızı gördüm. Otelde 15 gün kadar kalacağım, onun için kendi sabunumu getirdim, lavabodaki 6 sabunu istemiyorum. Traş olurken rahatsız ediyor beni, dişimi fırçalarken filan...

Kaldırırsanız memnun olurum.

S.Berman

*

Sayın Mr.Berman

Ben çarşambaları izin yapıyorum. Onun için, ben yokken yerime bakan arkadaş, otelin talimatı gereği, odanıza 3 sabun daha koymuş. Lavaboda duran ve sizi rahatsız eden 6 sabunu alıp, duştaki sabunluğa koydum, sizin kendi sabununuzun yerine. Sizin sabununuzu da, kolaylık olsun diye, tuvalet dolabına koydum. Ayrıca, otelin ikramı olan 3 yeni sabunu da tuvalet dolabına
koydum.

Başka bir isteğiniz olursa lütfen söyleyin.

Her zamanki oda görevliniz Dotty

*

Sayın Mr.Berman

Mr.Kensedder, Genel Müdür Asistanımız, oda hizmetçisinden şikayetiniz olduğunu iletti. Ben de talimat vererek odanıza bakan temizlik görevlisini değiştirdim. Özürlerimizi kabul edeceğinizi umarım. Başka bir şikayetiniz, talebiniz olursa, şahsen emrinizdeyim. Dahili numaram (sabah 8 akşam arası) 1108.

Elaine Carmen, Kat sorumlusu

*
Sayın Ms.Carmen

İş yerimden sizi aramam mümkün değil. Sabah 7.45?te otelden ayrılıp akşam da 17.30-18.00 arasında döndüğümden size ulaşamadım, Mr.Kensedder?e müracaat ettim. Sabun problemimi ona aktardım. Odama verilen yeni temizlik görevlisi beni yeni gelen bir müşteri zannetmiş olmalı ki, her gün odaya bırakılan
3 sabunu duştaki sabunluğa bırakmakla yetirmemiş, ecza dolabına da 3 tane bırakmış. Yani otelinizde kaldığım 5 günde 24 tane küçük sabunum oldu.

Bunları niye aldırmıyorsunuz?

S.Berman

*

Sayın Mr.Berman

Oda temizlik görevliniz Katy?ye artık sabun bırakmaması ve mevcut sabunları da alması için talimat verildi. Size başka bir faydam olursa 8?le 17 arasında 1108?den arayabilirsiniz.

Elaine Carmen, Kat sorumlusu

*
Sayın Mr.Kensedder

Kendi getirdiğim sabunu almışlar. Banyoda ne kadar küçük sabun varsa alınmış, benim sabunum da dahil. Dün akşam geç geldim, kattaki temizlikçi çocuktan yardım istemem gerekti, o da bana 4 tane kolonyalı mendil bulabildi ancak.

S.Berman

*
Sayın Mr.Berman

Kat sorumlusu Elaine Carmen ile görüştüm, sizin sabun sorununuzla ilgili olarak.

Temizlik görevlilerine odalara her gün 3 sabun koyulması talimatı verilmiş olmasına rağmen, sizin odanızda nasıl olur da bir tane bile sabun yok, anlayamadım.

Sorun derhal giderilecektir. Çok özür dilerim.

Martin L.Kensedder, Genel Müdür Asistanı

*
Sayın Ms.Carmen

Tanrı aşkına odama 54 tane küçük sabunu kim koydu? Dün odama döndüğümde tam 54 tane sabun buldum. Ben 54 tane küçük sabunu ne yapayım? Ama kendi sabunumu istiyorum.

Başıma gelene bakın, kendi sabunum yok, istemediğim halde 54 tane küçük sabunum var. Sabunumu ve sabunluğumu verin, başka bir şey istemiyorum sizden.

S.Berman

*

Sayın Mr.Berman

Banyoda çok sabun var diye şikayet ettiniz, ben de kaldırttım. Sonra Mr.Kendesser?e sabunlarım yok diye şikayet ettiniz, ben de şahsen ilgilenerek sabunlarınızı yerine koydum. Odanızdan kaldırılan 24 küçük sabunla, her gün koymak zorunda olduğumuz 3 sabunu odanıza bıraktım. Kolonyalı mendiller hakkında bir bilgim yok. Bu arada, oda görevlisi Kathy benim sabunları koyduğumu bilmediği için, 24 sabunla 3 tane de yeni sabunu o da odanıza koymuş.

Otel müdüriyetinin müşterilere sabun kutusu vermesi gerekir diye size kim söyledi, bilmiyorum. Ama ben bir tane fildişi sabun kutusu buldum, banyonuza koydum.

Elaine Carmen

*

(alıntı-yazarı bilinmiyor)
Old 15-09-2003, 14:30   #2
Av. Şehper Ferda DEMİREL

soz ucar yazi kalir diye bir soz vardir bilirsiniz, soze ragbet edilmez, yazi yazidir, unutmaz ve unutturamazsiniz, acar bakarsiniz... ama sadece yaziyla iletisimin de iletisimsizlige yol acabildigine dair hos bir ornek

yazilarimizi gerekirse sozlıu olarak da dile getirme ozgurlugu bulunmali, soz + yazi herseydir, sadece soz ve sadece yazi ise hic bir sey
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi