Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Boşanma sonrası mal paylaşımı?

Konuyu Kilitleyin
Old 26-09-2012, 11:42   #1
Konuk

Varsayılan Boşanma sonrası mal paylaşımı?

2009 yılında eşimden ayrıldım 2 oğlumun velayeti bende kendim çalışıyorum ben dava açtım aile mahkemesi boşadı 1996' da kooperatife girdik peşinat parası 700.00TL ailesinden gelen miras parayla ödendi.1996'dan 2001 yılının sonuna kadar kooperatif aidatlarını ben ödedim makbuzlar benim adıma 29 aralık 2001'de tapu benim üstüme çıktı.1997 ağustosta devamlı bir işi oldu at yarışı,
sorumsuz, içki kendi aylığını kendine harcıyordu.Bütün sorumluluk ve giderler üstümdeydi.12 yıl boyunya kendi kredi kartlarıyla uğraştı. Hakem 2. mahkemede boşadı zaten iştirak nafakası verdi 4 yıldır alamadım. Boşanma bitti temyize falan gitmedi benim kendisine kızdığım için inat ettiğimi düşünüyordu barış ümidindeydi.Mal paylaşımı yapmadık.Düzelir diye bekledim olmadı 4 yıl sonra ev için çevremde şahit aramaya başladı dava açabilirmi.Açarsa hak edebilirmi nekadar?
4 yıl sonra nafaka artırma için dava açabilirmiyim.
Büyük Oğlum özel üniversitede %50 burslu okuyor 8.000.00 ödüyorum okul harçlığı cabası küçük oğlum lise 2 ye gidiyor
Öyle dolmuşumki kahdemi görünce aklıma geleni yazdım.Boşanma davası gerçekleştikten sonra eski eşim temyize falan gitmedi 4 yıl boyunca mal paylaşımı içinde dava açmadı aklında barışma ümidi vardı çocuklarla diyolok içinde olsun istedim ama onun aklı beni ikna edip tekrar evlenmekti. 1998'den beri hersene bankalardan kredi çekip sıkıştığında mirası olan tarlaları satıp borcunu ödüyordu. Çocukların ikiside babasının düzelmek için ettiği yemin ve verdiği sözleri yerine getirmediğinden buyüzden görüşmek bile istemiyorlar.Şimdi yine borç içinde satacak bir yeri kalmadı benim üstüme tapusu olan evi dava açmak için şahit arıyor.
1996 kooperatife girdik bütün makbuzlar benim adıma 4 yıl sonra dava açılabilirmi bir şey hak edebilirmi kendisi sigortadan emekli şuan 1.500.00 Tl.alıyor ben 1.800.00 TL.alıyorum özel üniversitede % 50 ücretli 1 üniversitede 1 de lisede çocuk okutuyorum nafaka artırma talebim geçerli olurmu cevabınız için şimdiden teşekkürler
ilginiz için şimdiden teşekkürler
Old 26-09-2012, 16:28   #2
kezzy

Sayın katılımcı,
Benzer sorular daha önce forumlarımızda sorulmuştu cevapları ve yön gösterebilmesi için

Bknz: http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=4598
Bknz: http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=54185

Daha fazla bilgi edinebilmek ve hak kaybına uğramamak için lütfen bir avukattan DOĞRUDAN hukuki destek alınız.
KAHDEM'e gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.
Saygılarımızla
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi