Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Haberleri Hukuk Haberleri, duyuruları, güncel hukuki gelişmeler. [Haber Ekleyin]

Tebligat Akıbetleri UYAP'tan Sorgulanıyor

Yanıt
Old 11-10-2007, 20:26   #1
Av.Nebi

Varsayılan Tebligat Akıbetleri UYAP'tan Sorgulanıyor

Adalet Bakanlgından 10 ekimde yapılan açıklamada, "UYAP ile PTT arasında sağlanan entegrasyon ile tebligat akıbetleri UYAP üzerinden sorgulanmaya başlanmıştır" denilmektedir. Böylece tebligatın hangi aşamada olduğu bu sorgulama sonucunda bilinecektir.

Kaynak : Adalet Bakanlığı
Old 12-10-2007, 14:31   #2
COGUZZ

Varsayılan uyap tebligat akıbeti hk.

Bu konu şimdilik biraz havada kalıyor, yani göstermelik Şöyle ki ; uyapta böyle bir ekran olmasına karşın şu anda çalışmıyor, yanıt alamıyorsunuz, ayrıca tebligat kanununda ve diğer kanun ve mevzuatta bu konu ile ilgili bir düzenlemeye gidilmeden sadece kontrol amaçlı olarak kalacak, yani uyaptan alınan akıbet sorgusu tebligat yerine geçerlidir şeklindi bir düzenleme yapılıncaya kadar sadece görüntüden ibaret,
Old 13-10-2007, 01:29   #3
Av.Fahri Sürücü

Varsayılan Ptt Zaten Bu Hİzmetİ Verİyor, Lİnkİ Tiklayin

http://www.ptt.gov.tr/tr/interaktif/kayitliposta.html

uyapa gerek yok
PTT zaten bu hizmeti veriyor
barkot numarasını alın
ve takibi internet üzerinden yapın

uyap zannediyorum bu site ile bağlantı kurarak bu hizmeti verecek

iyi kullanımlar,

saygılarımla
Old 15-10-2007, 22:00   #4
emirrr

Varsayılan ptt

ptt nin bu hizmeti
icra dairesince dikkate alınmıyor
sadece içinizi rahatlatmaya yarıyor
saygılar.
Old 23-10-2007, 13:14   #5
avukat zeynep

Alıntı:
Yazan emirrr
ptt nin bu hizmeti
icra dairesince dikkate alınmıyor
sadece içinizi rahatlatmaya yarıyor
saygılar.
Hayır dikkate alınıyor.Ben şöyle yapıyordum.Postaneye yazılmış akıbet müzekkeresini tebligatın ilk çıkış postanesine götürüp, internetten alınan akıbet sonucunu (hatta çoğunlukla ben çıktısını alıp postaneye ibraz ediyordum.)postaneneye kaşe ve imzalatıp, icra dairesine veriyordum.Dikkate alıyorlardı.Fakat burada tüm icra daireleri aynı uygulamayı yapmayabilir.Bence böyle bir yazıyı icra dairesi kabul etmezse ikna etmeye çalışmak ve bastırmak gerekiyor.
Old 10-10-2008, 00:48   #6
ccimilli

Varsayılan tebligat akibeti görme

Biz avukat olarak girince tebligat akıbetini nasıl görebileceğiz? PTT sitesi bu anlamda çok faydalı olmadı bana çünkü barkodu bilmem mümkün değil.
Old 13-12-2009, 19:54   #7
Fatih Hisar

Tebligat zarfı Uyaptan alınmışsa akıbeti zaten görünüyordu. Bu düzenleme Uyap dışı tebligatlar için mi acaba. Eğer öyle ise o sonuca/çıktıya göre işlem yapılabilmeli. İcra Müdürü...
Old 30-03-2012, 12:16   #8
Av.Ömeroğlu

Tebligat zarfının Uyaptan çıktığı hallerde sadece zarfın suretini görebiliyorum sistemden.Barkotta olmadığı için PTT sayfasından sorgulama olanağı da yok.Öyleyse bu hali ile tebliğ zarfının suretini çerçeveletip duvara asmayacaksam,memurun artık ofisinizden takip edebilirsiniz tebligatın durumunu barkota gerek olmadan sözü ne anlama geliyor Benim Uyap'ı kullanmada bir sorun mu var ya da göremediğim bir bölüm mü var sistemde tebligat akıbeti sorgulamaya yarayan???
Old 04-04-2012, 09:34   #9
Av. r.erkan

Uyap'tan çıkarılan tebligat zarflarının üstünde barkod numaraları bulunmakta ,
o numara ile ptt den sorgulama yapabilirsiniz ,
Old 04-04-2012, 14:06   #10
Av.Ömeroğlu

Alıntı:
Yazan Av. r.erkan
Uyap'tan çıkarılan tebligat zarflarının üstünde barkod numaraları bulunmakta ,
o numara ile ptt den sorgulama yapabilirsiniz ,

Eskilerde kalmışım ben AT ile veya TB ile başlayan barkot arıyorum o zarfın üzerinde.Meğer 300...... nokta diye giden o numara barkotun ta kendisiymiş.PTT barkot sorguya o numarayı yazınca anlaşıldı durum.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi