Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

Hukuk Fakültesi Öğrencileri! Hangi Üniversitedensiniz..?

Yanıt
Old 01-07-2007, 14:11   #301
bozoli

deu hukuk mezunuum ve okulumla ve sistemiyle gurur duyuyorum. aktif eğitim şart!!
Old 02-07-2007, 21:54   #302
Çiğdem

merhaba arkadaşlar bende selçuk üniversitesi hukuk fakültesinde okuorum,3. sınıfa geçtim.okulumdan şimdilik memnunum.hocalarımız çok bilgili fakat bildiklerini 300 kişiye anlatmakta doğal olarak zorlanıorlar.buda bizim kendi çabamızla konuları öğrenmemize neden oluor.ancak sanırım bu sorun bütün fakültelerde vardır.zaten hepimiz kendi çabamızla biyerlere geliyoruz,diğer insanlar sadece araç.öğrenciye değer veriliyor,hocalarımızın odasına gidip konuyu anlamadığımızda hocamızdan anlatmasını istediğimizde gayet büyük hoşgörüyle anlatıolar.ben fakültemden memnunum olumsuzlukları olsada.herkese selamlar
Old 04-07-2007, 00:54   #303
hakay

Alıntı:
Yazan Just1ce
Merhabalar ben bu sene Yeditepe Hukuku burslu kazandım. Yeditepeyi tercih etmemin ilk amacı dil ögretimiydi ayrıca tabiki diğer avantajları da olduğu için orayı tercih ettim simdilik memnunum tabi daha yeni başlıyoruz hayırlısıyla 5yıllık bir maratona inşallah iyi bir hukuk eğitimi ve dil eğitimi almış olarak bitirmek istiyorum okulumu tabiki su an okulu değerlendirecek durumda değilim onumuzdeki senelerde artık..

Bu sene giren bütün arkadaşlara hayırlı olsun, sayın meslektaşlarım.

sayin just1ce umarim ideallerine ulasirsin.lakin sana bir hatirlatmam olacak.ben kocaeli hukuktan bu sene mezun oldum ve ogrenim hayatim boyunca medeni hukuk derslerini prof.dr.saba ozmen den ve dr.melek bilgin yuce den aldim.son yilim haric..simdi bu yazdigim isimler senin kazandigin fakultede.sana tavsiyem secme hakkin varsa sakin bu iki isimden ders alma.dersleri super anlatirlar lakin gecmek cok ama cok zordur.dikkatini cekmek istedim.simdiden hayirli olsun
Old 04-07-2007, 21:27   #304
arif7

merhaba ya ne güzel açıklamışsın bizim üniversiteyi seneye bodrumda biz okuyacağız allah yardımcımız olsun
Old 05-07-2007, 01:15   #305
lwyremu

merhaba ben dogu akdeniz üniversitesi 3. sınıf ögrencisim.bu site aracılıgıyla hukukla ilgili bilgi alış verişinde bulunmak için iletişim kurmak
Old 05-07-2007, 01:27   #306
lwyremu

slm, ben de yakın dogu üniversitesinde ogrenciyim.evet kıbrısta olmanın bazı dezavantajları var örnegın tukıye ıle kıyaslayınca cok pahalı bı yer olması gıbı,ama emınım turkıyenın herhangı bı yerıde olsaydı oranında dezavantajları olacaktı.yani her yerin kendine gore avantajlarıda deavantajlarıda var.ılk geldigimde ben de senin gibi dusunuyodum ama artık alıstım buraya.tabı bunda 3 yılınmın gecmesının payı da var
Old 05-07-2007, 19:17   #307
civan

bende marmara hukuk fakültesi 2.sınıf öğrencisiyim.okulumdan genel anlamda memnunum yeterli teorik bilgileri aldıgım kanısındayım ama bizim için aslolan pratik bilgilerdir onun içinde tüm hukuk fakültesi öğrencilerine günlük hayatlarında başarılar dilerim
Old 05-07-2007, 23:27   #308
elit

Neşeli

Ben İstanbul Ticaret Üniveristesi öğrencisiyim 2. sınıfa geçtim yorum yapmak için erken mi bilmiyorum ama aldığım eğitim gerçekten konuşulmaya değer. Vakıf üniversitesi olması sebebiyle çok tereddüt ettim ancak gördüm ki bütün endişelerim boşaymış. Öğrenci sayısının azlığı çok büyük bir avantaj tabi ama en büyük avantaj da profesörlerden özel ders alıyor gibi derslerin verimli olması, her türlü soruya açık olmaları ve teorinin yanında pratiğe de önem verilmesi. Birçok 1. sınıf öğrencisinin yakındığı roma hukuku derslerinde latince ile zorlanmamamız da bize yardımcı oldu .Medeni Hukuk dersleri sürekli pratik, yargıtay kararları ve dosya incelemesi üzerine oldu. Üniversitenin verdiği eğitim (Hangi üniveriste olduğu) iyi bir eğitim ve bilgi birikimi açısından gerçekten büyük bir etken ancak önemli olan öğrencinin isteği, bilgiye açık olmasıdır. Herkese başarılar diliyorum ...
Old 07-07-2007, 16:28   #309
kay.mahmut

Varsayılan bilmem

ben erciyes üniversitesi hukuk fakültesi 1. sınıf öğrencisiyim.aklımdan hiç bir zaman hukuk fakültesi geçmedi ben hep ankara siyasal istedim ama olmadı sağlık olsun.şimdi hukuk fakültesinden memnun musunuz derseniz bilmiyorum ki biraz da zaman geçsin o zaman cevabını verebilirim.şimdi kararsızlık içindeyim
Old 07-07-2007, 18:03   #310
basakk

ben istanbul kültür üni hukuk 1.sınıftayım.hukuku kendi isteğimle seçtim ve ileride başarılı olacağımada inanıyorum.üniversiteler genel adıyla okullar sadece her şeyin temelini verir sonrası insanın kendisini geliştirmesine bağlıdır.üniversiteden sonraki hayatınız kendinizi geliştirmenize bağlıdır.okulum hakkında pek fazla yorum yapamıcam çünkü henüz 1.sınıfa yeni geçtim.herkes okulunu övmüş eksik olan yanları tabikide vardır.mesela çevremden duyuyorum ki bazı derslere artık doçentlerin profesörlerin değil asistanların girdiğinği duyuyorum buda eğitimdeki öğretmen açıklığından kaynaklanıyor olabilir bu bir sürü nedenden sadece birisi daha farklı bir sürü neden olabilir tabi..
Old 07-07-2007, 22:24   #311
Burcu Filiz

Kadir Has Üniversitesi / Hukuk Fakültesi / 4. sınıf
Old 08-07-2007, 13:40   #312
bilal_deu

Burcu Hanım Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde Doç.Dr.Tekin Memiş Hoca var, tanıyor musunuz bilmiyorum. Rekabet Hukuku ile Sigorta Hukuku derslerine giriyor sanırım. Tekin Hoca'nın derslerini hiç kaçırmamanızı tavsiye ederim. Çok kaliteli bir hoca. Çok iyi de ders anlattığından eminim.
Old 08-07-2007, 22:16   #313
Burcu Filiz

Evet kendisinden Kara Ticaret Hukuku almıştım, okulda hem öğrenciler tarafından sevilen hem de ders anlatması mükemmel olan nadir hocalardandır. Fikri ve Sınai Mülkiyet Hukuku dersi de vermektedir ayrıca. Tavsiyeniz için de ayrıca teşekkürler.
Old 10-07-2007, 23:31   #314
bilal_deu

Rica ederim Burcu Hanım. Tekin hocayı çok severim, saygıdeğer bir hocadır. Bir o kadar da donanımlı. Has Üniv. diyince söylemden geçemedim.
Old 13-07-2007, 00:04   #315
üye13445

merhaba ben ankara hukuktan zeynep,erdal onar hocamızdan türk anayasal tarihi aldım ve henüz 2.sınıfa geçtim.birinci sınıfta anayasa kürsüsünden aldığım derslere hayran kaldım.bütün hocalarımız çok donanımlıydı.okulumuzun eleştiri konusu ise bazı pratik gerektiren derslerde yeterli pratiin mevcudun çok olmasından kaynaklı olarak yapılamaması we yine aynı nedene bağlı olarak hoca öğrenci ilişkilerinin yeterince gelişememesi olarak sıralayabilirim.bugün öss belli oldu okulumuza gelecek olan arkadaşlara tavsiyem ilk dönemden itibaren desleri sıkı tutmaları,yoksa bu okul bitmezz
Old 14-07-2007, 19:39   #316
üye18563

Ankara Ünv. Hukuk Fak. 2,5 sınıf öğrenci benzeriyim.
Old 21-07-2007, 14:30   #317
m.anıl

Merhaba ben çankaya hukuktan Anıl.Okuldan çok memnun olduğumu söyleyemem ama fakültenin eğitim kalitesinin yüksek olduğunu söyleyebilirim.Çoğu vakıf üniversitesinde olduğu gibi henüz tam olarak kurumsallaşma sağlanamamış.3.sınıfa geçtiğim şu günlerde devlet üniversitesini kazanamayıp hukuk okumak isteyen arkadaşlarımıza çankaya hukuk fakültesini önerebilirim.Bunun nedeni not sisteminden dolayı her öğrencinin kolaylıkla en azından 80 not ortalamasını tutturup başka bir okula yatay geçiş yapıp geçmeleri çok zor değil.Tabi ki yeterli(çok değil) şekilde çalışıldıktan sonra.
Old 26-07-2007, 17:43   #318
diplomat

Varsayılan aynı konumdayız

bende senınle aynı konumdayım bende marmara hukuka baslamak üzereyim ama bu sıtede bazen olumsuz yorumlar okuyorum kafamda soru işaretleri oluyor
Old 26-07-2007, 21:21   #319
Murat Toprak

Sayın modiomorphia,

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi ögrencisinin vakıf üniversitelerine özel üniversitesi demesi garibime gitti.Hatırladığım kadarıyla Türkiyede özel bir üniversite yok.Büyük ihtimalle bir anlık dalğınlıkla yazdınız.
Şimdi bahsedeceğim konuda dilerim hepimiz hemfikirizdir,bir akademisyenin görevi eğitmek ve öğretmektir toplumumuz için faydalı ve üretken bireyler yetiştirmektir ve bu görevini heryerde icra edebilir yeterki bulunduğu ortamdaki ögrenciler bunu istesin.Devlet-Vakıf üniversitesi ayrımı yapmak ve bu düşünceyi savunmak kanımca,hiçte etik değil ve bu şekilde düşünen arkadaşlara bihassa hukukçu olma yolunda ilerleyen arkadaşlarımın saygı ve sevginin her kapıyı açtığını ve bu hislerin sahip oldugumuz erdemleri dahada yücelttiğini bilmelerini isterim.Konu Rekabet Dünyası ise emin olun vakıf üniversitelerinden de yüksek bilgi donanımına sahip ve iyi yetişmiş hukukçular çıkmaktadır.

Saygılar sevgiler...
Old 27-07-2007, 17:20   #320
primavera

Varsayılan merhaba

ben istanbul üniversitesi hukuk fakültesinde okuyorum,3. sınıfa gectim.okula ilk basladıgımda cok uzun bir süre nefret ettim hem yardım alabilecegim kimse yoktu hemde okuldaki siyasi olaylar beni çok rahatsız etmişti..ama hocalarımızın verdigi bilgiler ve cesaret okulu ve hukuku çok sevmemi sagladı gercekten istanbul üniversitesi hukukta okudugum için kendimi ayrıcalıklı ve cok sanslı hissediyorum..
Old 27-07-2007, 20:00   #321
semaaa

merhaba.ben çankaya üniversitesi 3. sınıf hukuk öğrencisiyim.okulumdan ne kadar memnun olmasam da eğitim kalitesi tartısılmaz.
Old 29-07-2007, 00:52   #322
jumeaux

Mutlu

Selamlar...
Ben nihayet son sınıf oldum.. deu dayım. Sonunda mezun olabileceğim (umarım )
Old 31-07-2007, 21:15   #323
Alper Ersan Demirci

selçuk üniversitesi hukuk fakültesi 2. sınıfa geçtim.
öğretmenlerimin anlatım tarzları ve bilgileri çok güzel.
çok iyi bir eğitim kadrosu olduğu için fakültemden çok mutluyum.
Old 01-08-2007, 13:20   #324
ommerfarruk

Merhaba ben de bu yıl Ankara Hukuğa geliyorum.Ancak Ank. hukukta eğitim gören abi ve ablalarımın mesajları gözümü korkuttu doğrusu.AÜHF insanı asosyalliğe zorlayacak derecede zor mu gerçekten?aühf lilerden cevap bekliyorum(mümkünse içimi rahatlatacak cevaplar )
Old 01-08-2007, 16:01   #325
ÇAĞLA

Varsayılan Hukuk Fakültesi Öğrencileri!Hangi Fakültelerdensiniz?

Öncelikle herkese merhaba demek istiyorum Ben aranıza yeni katılıyorum.Kendini geliştirmeye açık ve bilinçli olan bireylerle aynı ortamda yer almak inanın beni çok memnun ediyor.Maltepe Üniversitesi hukuk fakültesi 2.sınıf öğrencisiyim.Daha yolun çok başında olmama rağmen,hukuk okuduğum için çok mutluyum.Tek idealim başından beri hukuk olmasına rağmen, devam etmekte olduğum üniversiteye başlarken hayal kırıklıklarından başka hiçbirşey hissedemiyordum.Açıkçası alacağım eğitime olumlu bakabilmek ve kendime bir şans daha verebilmem epeyce zamanımı aldı!Okuduğum üniversitenin herşeyden önce bir vakıf üniversitesi olması kendime olan güvenimi kaybettiren ilk sebepti.İnsanların kendilerini geliştirirken varolan ortamın çok önemli olduğunu düşünen ben,okulun daha ilk haftası beklentilerini bulamamış olarak dönmüştüm!
Okuduğum üniversitenin eğitim kalitesi fena olmamakla birlikte,bir çok eksiklikler malesef kendini gösteriyor.Çoğunlukla Marmara Üniv.sinde,Galatasaray Üniv.sinde ve İstanbul Üniv.sinde ders veren çok değerli hocalardan ders almaktayız.Fakat şöyleki hukuçu olmaya aday arkadaşlarımız arasında derslere ilgi gösteren ve önem verenlerin sayısı oldukça az.Dolayısı ile çoğu zaman derslerin veriminde düşmelerin sözkonusu olduğunu düşünüyorum.Ve öğrenci ilgisi azaldıkça yapılacağı planlanan pratikler ertelenebiliyor,daha kötüsü yapılmayabiliyor!Hatta buna bağlı olarak;sırf derslere çoğunluğun ilgi göstermemesinden dolayı,bizim okulumuzda derslere girmek istemediğini söyleyip dersi bırakan hocalarımız oldu.İşte bu noktada suçlanacak kimsenin olmaması hatta bence hocaların haklı olması(benim fikrime göre) istekle,azimle ve bu meslekte donanımlı olarak yer almak isteyen beni çok üzüyor.Tekrar etmekte yarar olduğunu düşünüyorum;hocalarımızın bilgi ve anlatımlarının çok doyurucu olduğu tartışılmaz bir gerçek.Fakat herzaman için bulunduğun yada bazen bulunmak zorunda olduğun! çevre oldukça önemli.

Karşılaşacağımız zorluklar karşısında tabiki bu sıkıntılar çok ufak şeyler! Herkese varolan ideallerine ulaşma yolunda başarılar diliyorum
(İşallah yatay geçiş yapabilirim..!! )
Old 01-08-2007, 21:24   #326
advocatusdiaboli

istanbul bilgi üniversitesindeyim.2.sınıf öğrencisiyim.üniversitemizde çan sistemi yok bu bazı derslerde olmasını istediğimiz bir uygulama.hocalarımızın hepsi türkiye'nin hatta dünyanın sayılı hukukçularından.bunu kötü bir yan olarak görmüyorum ancak belki bazıları tarafından olumsuz olarak düşünülebilir,doğal afet gerçekleşse dahi tatil ilan edilmesinin en sona bırakılacağı bir okul.
Old 02-08-2007, 10:02   #327
pınar bulut

marmara üniversitesi 3.sınıf oldum ben de... tek diyebileceğim hukuk bölümleri açıldıkça hukuk alanında yaşanan kalite düşüklüğü...evet terazinin kefesi avukatlar aleyhine bozuluyor.duruşmaya girecek savcı ve hakim bulunamazken,avukatlar dava almak için birbirleriyle yarışıyor. bu da yeni bir soruna neden oluyo: ADALET Mİ? TİCARET Mİ?
Old 02-08-2007, 13:51   #328
Emre GENÇ

Varsayılan Neden Hiç Gazili Yok

Çok büyük 1aksilik olmaz ise bu sene Gazi Hukuğa yerleşeceğim...İstanbul ve Gazi ve İstanbul arasında çok çelişkide kaldım ancak Gaziyi yazdım ama burda baktığım da Pek Gazili göremedim ve haliyle Gazi hakkında bilgi alanamadım ve aklımda soru işaretleri uyandı... Millet ya Ankaralı ya İstanbullu ya Dokuz Eyl.

Nedir bu Gazinin avantaj ve dez avantajları bana yardımcı olursanız çok sevinirim zira içimde 1sıkıntı oldu
Old 03-08-2007, 12:30   #329
spinoza

İstanbul Bilgi Üniversitesi 2.sınıf ögrencisiyim.
Hocalarımızın çogunlugu bu işi duayeni konumundaki kişiler..Bazen zorlansam da burada okumaktan dolayı çok mutluyum.

Not : Bilgiye giden arkadaşlarım az olsak da yine de çoguz bence
Old 03-08-2007, 16:50   #330
ommerfarruk

Mutlu Hukuk Fakülteleri

Hukuk Fakültesi çok mu zor? İlk yıldan itibaren nasıl çalışmam gerekiyor? Ankara Hukuk'ta ders devamlılığı var mı? İlk yıldan başlayarak bi avukatın yanında bulunmak yararlı olur mu? Tecrübeli abilerim,ablalarım görüşleriize ihtiyacım var.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi