Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Sanık AVUKAT Ömer Kavili hakkında Savunmayı savunmak için çağrı yapılabilir mi ?

Yanıt
Old 02-06-2009, 23:19   #91
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Yarın (03.06.2009) Saat:13.45 de Kadıköy 3 Ağır Ceza Mahkemesinde, savunmanın savunulmasına tanıklık edeceğim. Beklerim.

Old 03-06-2009, 00:27   #92
Engin Özoğul

Yarın, bir aksilik olmazsa Ömer Kavili'nin "canlı performans"ını izleyeceğim.
Old 03-06-2009, 09:30   #93
Av. B. Zekeriya BENGİER

Duruşmalarımı ayarlamış olmama rağmen beklenmedik çok acil bir duruşmam çıktığı için aranızda olamamanın derin üzüntüsünü hissediyorum. Bu mesajı Adliyeden yolluyorum.
Old 03-06-2009, 09:38   #94
Av.Barış

hayatta her halde en çok istediğim şeylerde birisi sayın kavili'nin girmiş olduğu bir duruşmayı izlemektir.mutlaka birgün yapacağım.
bu arada duruşma ile ilgili gelişmeleri aktarırsanız sevinirim

saygılar...
Old 03-06-2009, 10:09   #95
Adli Tip

Alıntı:
Yazan Engin Özoğul

Kapı açılış saat belli de, kapanış belli değil. Ne kadar süreceğini öngörmek mümkün olsa, ben de gelmek için şansımı denerdim.
Old 03-06-2009, 12:43   #96
Engin Özoğul

Olay yerinden canli anlatim:

Su an durusma salonunun onunde mubasir ve ben variz.
Sanik vekili Suat Ergin yola az once cikmis. Muhtemelen celsenin ikinci saatine yetisecek.
Sanik Kavili, yaninda dort kisiyle merdivenlerden cikiyor.
Durusma saatini bekliyoruz, yolda olanlar icin ise durusmayi bekletiyoruz.
Old 03-06-2009, 12:58   #97
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Engin Özoğul

Biletler karaborsadaymış, sen nasıl buldun?
Old 03-06-2009, 13:40   #98
av.onur

Şu anda yanınızda olamasam da işlerin arasına gömülmüş bir halde sizden bugünkü duruşma ile ilgili vereceğiniz haberleri sabırsızlıkla bekliyorum.

Hakkın savunulduğu yerden dişle, tırnakla da olsa direnerek ayrılmayan tüm meslektaşlarımla gurur duyuyorum.
Old 03-06-2009, 14:10   #99
Engin Özoğul

Durusma Kavili'nin ustun performansiyla devam ediyor. Ilk tanik dinlendi. Ikinciye geciyoruz.

Aksama kadar buradayiz.
Old 03-06-2009, 14:14   #100
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Engin Özoğul
Durusma Kavili'nin ustun performansiyla devam ediyor. Ilk tanik dinlendi. Ikinciye geciyoruz.

Aksama kadar buradayiz.

Suat bey halen tutuklanmadı mı?
Old 03-06-2009, 14:43   #101
Nebahat Ülker

Sayın ÖZOĞUL; duruşma salonuna uzakta olan bizler de bigisayar başında ve merak içinde sizden gelecek haberleri bekliyoruz.Gönlümüz sizlerle...
Old 03-06-2009, 14:50   #102
Av.H.Sancar KARACA

Alıntı:
Yazan Engin Özoğul

Aksama kadar buradayiz.
Sevgili Engin teşekkürler. Madem akşama kadar ordasınız, naklen yayına devam edebilir misiniz? Biz de kendimizi duruşmada sayalım.
Old 03-06-2009, 15:01   #103
Engin Özoğul

Tabii Ustadim. Durusmanin en keyifli ani:

Hakim taniga sordu: Omer Kavili kursuyu basti mi?

Herkes (ic ses): nasi yani?

Tanik: yok basmadi.

Salondakilerde sesli bir gulusme
Old 03-06-2009, 15:18   #104
Engin Özoğul

Magdur sifatiyla cagrilan anxak durusmaya gelmeyen muhbir sahislarin bu kez savunma tanigi olarak cagrilmalari talep edildi. Bakalim karar ne olacak?
Old 03-06-2009, 15:34   #105
Av.H.Sancar KARACA

Alıntı:
Yazan Engin Özoğul
Tabii Ustadim. Durusmanin en keyifli ani:

Hakim taniga sordu: Omer Kavili kursuyu basti mi?

Herkes (ic ses): nasi yani?

Tanik: yok basmadi.

Salondakilerde sesli bir gulusme

Old 03-06-2009, 15:52   #106
Engin Özoğul

G.D.: Muhbir sahislarin dinlenmesi talebi hakkinda daha once karar verildiginden yenidenkarar verilmesine yer olmadigina.
Old 03-06-2009, 16:32   #107
Gemici

Gelen ve gelecek haberleri sabirsizlikla bekliyoruz. Durusma salonundan canli yayin yasak degil mi?

Saygilarimla
Old 03-06-2009, 16:41   #108
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Adli Tip
Olaya müdahil olan Suat Abi, bu film kesinlikle fotomontaj, çünkü pazularım görünmüyor diyince yeniden inceleme istenmiş...

Geniş omuzları görünüyor olmalı, o halde!
Old 03-06-2009, 17:46   #110
Av.Suat Ergin

Duruşma 14.00-17.00 arası toplam 3 saat sürdü. Değişen fazla bir şey yoktu. Sayın Kavili'nin ücretsiz CMK semineri devam etti. Seminere 17.07.2009 tarihinde kaldığı yerden devam edilecek.

Seminerde sanal mahkeme kuruldu. Mizansene uygun olarak, ağır ceza heyeti ve savcı kürsüde yerini aldı. Ömer Kavili, olay daha iyi anlaşılsın diye, sanık rolünü üstlendi. Bizler cübbelerimizle müdafii rolünü oynadık. Çok sayıda hukukla ilgili/ilgisiz izleyici vardı.Herşey çok iyi düşünülüp planlanmış ki, davayı gerçek sandık.
Old 03-06-2009, 19:57   #111
İn Salvo

neler yaşandı bugünkü duruşmada, duruşma zaptını da foruma eklerseniz sevinirim. eminim konuyu takip edenler de merak içindedirler.
Old 03-06-2009, 22:28   #112
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan İn Salvo
neler yaşandı bugünkü duruşmada, duruşma zaptını da foruma eklerseniz sevinirim. eminim konuyu takip edenler de merak içindedirler.

Zabıtları buraya aktarmayı becerebilen bir üye bulsak, hemen aktaracağız.
Old 03-06-2009, 22:31   #113
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Zabıtları buraya aktarmayı becerebilen bir üye bulsak, hemen aktaracağız.

Bana yollayın.
Old 03-06-2009, 22:48   #114
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Bana yollayın.

Kavili yaşadı o zaman. Teşekkürler.
Old 03-06-2009, 22:51   #115
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Kavili yaşadı o zaman. Teşekkürler.

Kavili'ye söyleme, ertesi gün dava dosyasını yollar foruma koy diye.
Old 03-06-2009, 22:59   #116
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Kavili'ye söyleme, ertesi gün dava dosyasını yollar foruma koy diye.

Duruşma zaptı da dava dosyası kalınlığındaydı zaten.

Hakimi nasıl yıldırdıysa, mağdur-muhbirlerden(Hakim-savcı) bahsederken, " kamu memuru" ifadesini kullandı(Zeynel Bey'in kulağı çınlasın) . Zabıt katibi kız şu şekilde yazdı: " Kamu Memuru"

Kavili atladı. " Görüyorsunuz, nasıl şartlanmışlar büyük harfle yazıyor"

Zabıt düzeltildi ve şöyle oldu:

"kamu memuru"

Duruşmada başka neler olduğunu yazmama gerek var mı?
Old 03-06-2009, 23:06   #117
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Duruşma zaptı da dava dosyası kalınlığındaydı zaten.

Hakimi nasıl yıldırdıysa, mağdur-muhbirlerden(Hakim-savcı) bahsederken, " kamu memuru" ifadesini kullandı(Zeynel Bey'in kulağı çınlasın) . Zabıt katibi kız şu şekilde yazdı: " Kamu Memuru"

Kavili atladı. " Görüyorsunuz, nasıl şartlanmışlar büyük harfle yazıyor"

Zabıt düzeltildi ve şöyle oldu:

"kamu memuru"

Duruşmada başka neler olduğunu yazmama gerek var mı?

Kıssadan hisse: Kavili'nin davalarında dava zamanaşımı 100 yıl olmalı, anca biter.
Old 03-06-2009, 23:08   #118
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Kıssadan hisse: Kavili'nin davalarında dava zamanaşımı 100 yıl olmalı, anca biter.

Hatta, hakim ve savcıların emeklilik yaşı erkene alınmalıdır. Yıpranma payı.
Old 03-06-2009, 23:10   #119
Av. B. Zekeriya BENGİER

Duruşma için o kadar hazırlık yapmış olmama rağmen (savunmaya ekleyecek bir şeyim olmamasına karşın sırf orada bulunmanın hazzını yaşama hazırlığı idi) Acil işim nedeniyle olamamanın üzüntüsü bu anlatımlarla çok daha fazla artıyor.

Davanın karara bağlanmamış olması bu üzüntümü bir nebze de olsa hafifletmekte.
Old 03-06-2009, 23:22   #120
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av. B. Zekeriya BENGİER
Duruşma için o kadar hazırlık yapmış olmama rağmen (savunmaya ekleyecek bir şeyim olmamasına karşın sırf orada bulunmanın hazzını yaşama hazırlığı idi) Acil işim nedeniyle olamamanın üzüntüsü bu anlatımlarla çok daha fazla artıyor.

Davanın karara bağlanmamış olması bu üzüntümü bir nebze de olsa hafifletmekte.

Üstadım,

Alıntı:
savunmaya ekleyecek bir şeyim olmamasına karşın

biz de aynı konumdaydık. Sayın Kavili varken mümkün ve gerekli değil zaten.

Alıntı:
Davanın karara bağlanmamış olması bu üzüntümü bir nebze de olsa hafifletmekte

Karara bağlanabilirdi belki. Yani Savcı zaten bir önceki celse beraat istemişti. Ama buna rağmen Sayın Kavili bugünkü celsede savcının tanık dinlenme hususundaki mütalaasını beğenmedi. Özetle, dava Sayın Kavili ne zaman isterse bitecek gibi görünüyor. Bu arada siz rahatlıkla, duruşmalarınıza giriniz ve hatta emekli olunuz. Sayın Aladağ'ın da belirttiği gibi epey zamanınız var.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi