Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

Yüksek Öğretim Kurumları Arasında Kredi Transferi Yapılmasına ilişkin Yönetmeliğinin 22. Maddesinde bahsedilen 1/3 kuralı hastalar için geçerlimi?

Yanıt
Old 02-06-2012, 14:24   #1
Konuk

 
Önemli Yüksek Öğretim Kurumları Arasında Kredi Transferi Yapılmasına ilişkin Yönetmeliğinin 22. Maddesinde bahsedilen 1/3 kuralı hastalar için geçerlimi?

Yüksek Öğretim Kurumlarında Ön lisans ve Lisans Düzeyindeki Programlar Arasında Geçiş, Çift Anadal, Yan dal ile Kurumlararası Kredi Transferi Yapılması Esaslarına İlişkin Yönetmeiliği'nin 22.maddesinde bulunan (3) öğrencinin özel öğrenci olarak veya değişim programına katılarak aldığı derslerin kredisinin toplamı,kayıtlı olduğu programın toplam kredisinin 1/3'den fazla olamaz.olarak bahsi geçen bu yönetmelik sağlık problemleri ile alınan rapor sonucunda başka bir üniversitede eğitimine özel(misafir) öğrenci olarak devam eden hasta için de geçerlimidir?
Old 21-07-2012, 19:07   #2
Dr.DOGRAMACI

 
Varsayılan

Merhaba Sn Konuk,

Bahsetmiş olduğunuz yönetmelikte Gülhane Askeri Tıp Akademisi Tıp Fakültesinin 5 ve 6 ncı sınıfından sağlık sorunları olan öğrenciler için düzenleme vardır (Md 13/4).
Bunun dışında da bir takım istisnalar bulunmakla beraber (md.24) ne yazık ki sağlık durumu için ayrıca bir düzenleme yoktur.

Yani belirtmiş olduğunuz kriter sağlık sorunları olan hastalar için de geçerlidir.

Yönetmeliğin uygun olmadığını düşünüyorsanız idari hukuku alanında profesyonel hukuk desteği almanızı öneririm.
Yanıt


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
Akrabalar Arasında Senede Karşı Senetle İspat Kuralı Av. Salim Meslektaşların Soruları 10 30-10-2017 08:38
20 dönümün altındaki arazilerin satılamaması kuralı paydaşlar arasında da geçerli mi? avukat.derviş.yıldızoğlu Meslektaşların Soruları 5 17-12-2012 18:36
Selçuk hukuk 1. öğretim tezli yüksek lisans feyyaz Yüksek Hukuk Eğitimi 1 19-09-2009 14:16
Selçuk Ünv.İkinci Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans av.sally Yüksek Hukuk Eğitimi 0 27-10-2008 11:43


THS Sunucusu bu sayfayı 0,02864599 saniyede 15 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.