Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

THS Ailesi Türk Hukuk Sitesi, THS ailesi ve aile fertlerimiz hakkındaki sohbet ve yazışmalar.

THS : Meşhur Olduk :))

Yanıt
Old 20-09-2006, 20:04   #1
Jeanne D'arc

Varsayılan THS : Meşhur Olduk :))

Fıkra gibi tüketici şikayetleri 20.09.2006 14:50 - Bu haber 30.108 kişi, Mynet Haber bugün 737.509 kişi tarafından okundu
ORDU (İHA) - Yurdun dört bir yanından firmalara yönelik gelen tüketici şikayetleri güldürmeye devam ediyor.

Tüketicilerin
'turkhukuksitesi.com' adlı internet sitesinde yayınlanan şikayetleri, yapılan inanılmaz hata ve çılgınlıkları gözler önüne seriyor. İşte insanı güldüren şikayetler:

"- Erzincan'da aşırı sıcaklardan bunalan bir ev hanımı raflarını çıkardığı buzdolabının içine minder koyarak oturmuş. Kapısı açık kalan buzdolabının kompresörü bozulunca "İyi soğutmuyor" diyerek üründen şikayetçi olmuş.

- Diyarbakır'da fritöz alan bir müşteri, ürünün ilk kullanımda eridiğini görünce firmanın yolunu tutmuş. Büyük bir hırsla içeri giren müşteri, elindeki erimiş fritözü göstererek kendisine arızalı mal satıldığını söylemiş. Fritözü gören satış görevlisi nasıl kullandığını sorunca adam anlatmış; "Ocağı yaktım, fritözü üzerine koydum. İçine yağ koydum. Ama yanmaya, erimeye başladı." Satış görevlileri müşteriyi kusur kendisinde olduğu için ürünü değiştiremeyeceklerine ikna etmekte oldukça zorlanmış.

- Bulaşık makinesi her işe yarar. Servis elemanları Türkiye'nin dört bir yanından gelen "Bulaşık makinem tabakları, bardakları çiziyor ya da şu boşaltmıyor" şikayetlerini incelemek için gittikleri evlerde müşterilerin ıspanak, lahana gibi yıkanması zor sebzeleri bulaşık makinesinde yıkadıklarını, hatta salça yapmak için domatesleri bulaşık makinesinde yumuşatanlar olduğunu görünce şoke olmuşlar. Sebzelerdeki kumun, su çıkış borularını tıkadığı ya da makinenin içinde kalarak bulaşıkları çizdiği, bunun da arızaya yol açtığı ortaya çıkmış.

- Mersin'de son model bir ütü alan tüketici, elektrikler kesilip işi yarım kalınca elektriksiz ütü yapmanın yöntemini keşfetmiş! Ütüyü ocakta ısıtarak işine devam etmek isteyen ev hanımı, ütünün gövdesinin yanması üzerine bayisine başvurarak, ütünün değiştirilmesini istemiş.

- Şanlıurfa'da bir müşteri, satın aldığı mikrodalga fırında yumurta kaynatmayı denemiş. Deneme basınç nedeniyle yumurtanın patlamasıyla sona ermiş. Mikrodalga fırının infilak etmemesi şans olarak değerlendirilirken müşteri, "Yumurta bile kaynatamıyor. Bu fırını ne yapayım? Paramı geri verin" diyerek bayisine fırını iade etmeye kalkmış.

- Mersin'de fırının içinde elbisesinin yandığını söyleyen bir müşteri teknik servisi çağırmış. Elbisenin yanarak fırının içine yapışmasından muzdarip tüketiciye, fırınında sadece yemek pişirmesi önerilmiş. Fırının içinde çamaşır kurutma vakalarına sıklıkla rastlayan servis elemanları ayrıca çok sayıda beyaz eşya sahibinin fırınlarının içini mutfak dolabı olarak da kullandığına tanık olmuş. İçinde unutulan şeker, elbezi, mutfak önlüğü gibi malzemelerin yanması sonucu fırınların kullanılamaz hale geldiği belirlenmiş.

- Diyarbakır'da ise buzdolabının içini aydınlatan ışığı yetersiz bulan bir vatandaş, içine birkaç mum yerleştirerek kendince sorunu çözmüş. Ancak mum buzdolabının tavan kısmını yakınca üründen şikayetçi olmayı ihmal etmedi.

- İstanbul'daki bir müşteri de kettle'ının (su kaynatıcı) eridiği şikayetiyle servise başvurmuş. Kettle'ın elektrik ile çalıştığını bilmeyen müşterinin ocağın üzerine su ısıtıcısını koyarak suyu ısıtmaya çalıştığı anlaşılmış. Ocaktaki ateşin erittiği kettle'in yenisi ile değiştirilmesinde müşteri çok ısrarcı olmuş. İstanbul'daki başka bir müşteri de elektrikli karıştırıcıyı tencerenin içinden çıkarmadan yemek pişirmiş. Alet eriyince de şikayetçi oldu.

- Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki tüketici toplantısında bir kişi, buzdolaplarının sebzeliklerinin daha büyük olması gerektiğini söylemiş. Bu talebinin nedeni sorulduğunda, "Yaz ayları çok sıcak geçiyor. Ayakkabılarımızı içine koyup soğutuyoruz. Sebzelikler büyük olursa daha çok ayakkabı soğutabiliriz" cevabını verdi.

- Elazığ'ın Maden İlçesi'nde mağarada oturan bir vatandaş, aşırı sıcaklardan bunalarak klima almış. Mağarada elektrik bulunmaması sebebiyle dışardan kaçak elektrik çekmiş. Yetersiz olan elektrik klimanın performansını bozunca tüketici, klimanın randımanı düşük diye şikayette bulunmuş.

- Bir bilgisayar firmasına müşteriden gelen şikayet: 'İlk disketi sürdüm, ikincisini sürerken çok zorlandım üçüncüsü asla içeri girmiyor.' - Yeni aldığı bilgisayarın çalışmadığını ileri sürerek firmaya başvuran kadın sürekli, 'Ayak pedalına basıyorum basıyorum makineden hiç ses gelmiyor' demiş. Ayak pedalı'nın fare olduğu ortaya çıkmış.

- Bir bilgisayar firmasının müşterisi dokümanı yazıcıya aktaramadığından şikayet etmiş. 'Bilgisayar yazıcıyı görüyor mu' sorusuna karşılık 'Ekranı yazıcıya doğru çevirdim ama hala görmüyor' cevabını vermiş.

- Firmayı arayan bir müşteri, bilgisayarının faks çekememesinden şikayet etmiş. 40 dakikalık telefon görüşmesi sonucunda adamın kağıdı monitöre dayayıp 'Gönder' tuşuna bastığı ortaya çıkmış."

Old 20-09-2006, 20:17   #3
Jeanne D'arc

Ben seviyorum bu çılgınları. Akşam akşam tüm stresim gitti

Yanlız bir ayrıntıya da dikkat çekmek isterim: Alıntı THS'den.
Old 20-09-2006, 20:47   #4
Admin

THS'nin hangi sayfasında bu mesaj yayınlanmış? Ben hatırlamıyorum enteresan..

Biz tüketici sitesi değiliz!!!!

Mynet'de haber çıktığı için biz meşhur olmadık, bu haberi THS'de yayınladığınız için Mynet meşhur oldu.
Old 20-09-2006, 22:11   #5
Jeanne D'arc

Alıntı:
Yazan Admin
THS'nin hangi sayfasında bu mesaj yayınlanmış? Ben hatırlamıyorum enteresan.

Haydeeee! Buyrun buradan yakın.

Alıntı:
Yazan Admin
Biz tüketici sitesi değiliz!!!!
Size de yaranılmıyor Sayın Admin

Alıntı:
Yazan Admin
Mynet'de haber çıktığı için biz meşhur olmadık, bu haberi THS'de yayınladığınız için Mynet meşhur oldu.

O halde başlığı "Mynet'i meşhur ediyorum!!!" olarak tavzih ediyorum
Old 21-09-2006, 13:32   #6
metehan85

Alıntı:
Bu insanlar çıldırmış olmalı!)))
Bu yoruma katılmamak mümkün değil...
Old 21-09-2006, 17:13   #7
asiyeöngü

akşam akşam bizi güldürdünüz ya allahta sizi güldürsün.
Old 21-09-2006, 18:27   #8
PINAR YILMAZ

Ya bu mesaj komiklik olsun diyemi eklendi.Yoksa gerçekten böyle şikayetler yapılıyor mu?Valla inandırıcı gelmedi bana.Eğer gerçekten böyle şikayetler varsa ,ne diyeyim Hakikaten bu insanlar çıldırmış olmalı..
Old 05-10-2006, 22:18   #10
Jeanne D'arc

Sayın Admin,

Alıntı:
Yazan Admin
THS'nin hangi sayfasında bu mesaj yayınlanmış? Ben hatırlamıyorum enteresan..

Sitede herşey zapt-ü rapt altında mı, asayiş berkemal mi?

Saygılar.
Old 12-02-2007, 21:26   #11
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Firmayı arayan bir müşteri, bilgisayarının faks çekememesinden şikayet etmiş. 40 dakikalık telefon görüşmesi sonucunda adamın kağıdı monitöre dayayıp 'Gönder' tuşuna bastığı ortaya çıkmış."

))))))))) Bir tek "dehhhh.... dıkıdık dıkıdık" dememiş.
Old 12-02-2007, 22:46   #12
Av. Galip DAĞTEKİN

Gülsem mi ağlasam mı karar verememiş durumdayım..Ağlanacak halimize gülüyoruz...Böyle şikayetler geliyormuydu bizim siteye şaşırdım valla...
Old 20-02-2007, 16:06   #13
ISIL YILMAZ

Bir bilgisayarcı arkadaşım anlatmıştı,hatırladığım kadarıyla olay şöyleydi : adamın biri hard diski mağazaya getirmiş, cd sürücüsü kırıldığı için, anlaşılmış ki adam cd'yi yerleştireceği bölümün kahve / çay fincanlarının koyulması için yapıldığını düşünmüş ve bu amaçla kullanmış. Fincan ağır gelince de bu şahane olay yaşanmış.
Old 20-02-2007, 17:45   #14
Yazılım Mühendisi

Ben bir yazılımcı olarak şunu söyleyebilirim ki, teknoloji konusunda malesef halkımızı yeterince bilinçlendiremiyoruz. Bu büyük ölçüde maddi imkansızlıkardan kaynaklanıyor belki ama şu da var ki, millet olarak yeniliklere direnme gücümüz çok yüksek. bir örnek vermek istiyorum, taşınabilir telefonlar çıktığı dönemde fiyatları çok yüksekti, sonradan oldukça ucuz hale geldi fakat halen kullanmamakta direnen insanlar görüyorum. Savunmaları da çok ilginç "Eskiden cep telefonu mu vardı?". böyle bir bahane kabul edilebilir mi? O zaman ben de çıkar derim ki "eskiden araba mı vardı? insanlar binlerce yıldır ata biniyordu. biz de binelim" aynı derecede mantıksız geliyor bana. Elbette ki bir insanın ata binme, taşınabilir telefon kullanma özgürlüğü vardır ve benim bunu sorgulamak gibi bir amacım yok. Fakat teknolojinin hayatımızı kolaylaştırdığı da bir yadsınamaz bir gerçek. konuyu biraz dağıttığımın farkındayım ama ben daha çok neden teknoloji konusunda bu derece yanlışlıklar yapılıyor? Nasıl bilinçlenebiliriz? bunları irdelemeye çalışıyorum.Herkese sevgiler.
Old 30-06-2008, 15:02   #15
prometeus

Yukarıda anılan olaylardan ve yorumlardan anlaşıldığına göre , geniş bir halk topluluğu teknolojinin nimetlerinden faydalanırken eski üsulleri kullanmayı tercih ediyor. Çünkü bu cihazları gerçek anlamda nasıl kullanacağını bilmiyor. Çıkan bu sonuca göre, kanımca : Hesap makinası , kol saati vb. dahil olmak üzere , her türlü teknolojik aletin , elektrikli , elektronik cihazın en iyi şekilde ve sorunsuz kullanımı ile ilgili kurslar açılmalı.. Örneğin , elektrik süpürgesi kullanmasını bildiğini satıcıya ispat edemeyen tüketici derhal bu kurslara yönlendirilmeli.

Bu sorunların üstesinden başk türlü gelemeyiz.
Old 21-08-2008, 18:12   #16
Nur Deniz

Varsayılan Pencere

Teknoloji özürlü olmak sanıldığı kadar zor bir şey değildir. 2 yıllık ünv mezunu, büyük şehirde yaşamış işyeri arkadaşıma pc de bir programı kullanmayı öğretiyordum. Pc nin monitörünün arkasında ise küçük bir pencere vardı. Programla ilgili olarak bir dosya hazırlandığı zaman kaydedip pencereden çıkmasını söyledim. Hemen anladı , kaydetti ve ekranın arkasındaki pencereyi kapattı ve bir sigara yakıp oturdu. Ne yazıkki kullandığımız program değişti yeni alınan kayıt programında ise çıkış alanı küçük kapı ile gösteriliyorken aynı olayı yine kapıdan çıkarken yaşadık ben engel olmayın çık bütün kapılardan, hatta bahçe kapısından da dedim ama dinleyen olmadı. Öğretmek ömür çürütür.
)
Old 25-08-2008, 22:56   #17
Gülümse

Teknoloji özürü mü?

Bir arkadaşım kendisine diz üstü bilgisayar aldı, hepimiz teknoloji özürlü olan arkadaşımıza destek çıkıp ona yardım ettik.

Bir gün beni sinirle aradı ve bir türlü kullanıcı ismin ve şifresini doğru girmesine ramen işlem yapamadığını söyleyerek yardım istedi. Bilgisayarını açamadığını zannettim.

"Yok canım bilgisayarım açık ama... " Biraz konuştuktan sonra olay aydınladı... Bizim arkadaş internette sitelerden birine giriyor... (Mesela THS gibi bir siteye) yazı yazmak isteyince site ondan kullanıcı ismi ve şifre istiyor. O da bilgisayarın girişindeki kullanıcı ismi ile şifresini kullanıyor, tabi site de onu kabul etmiyor.

Site şifresi ile bilgisayar şifresinin ayrı şeyler olduğunu öğretinceye kadar akla karayı seçtim...

Bu arada şu an teknoloji özürlü arkadaşımızı öyle eğitmişiz ki kendi hikayelerini unutup başkaları hakkında "Nesini anlamıyorlar anlamadım" diyor...
Old 27-08-2008, 18:37   #18
Nur Deniz

Buna sadece şunu diyebilirim , çok şey bilenler basit tuzaklara takılırmış.
Old 05-09-2008, 18:29   #19
Av.Duygu Keleş

Kesinlikle katılıyorum.Bilgisayar işi ile uğraşan bir arkadaşım "Google" ın arama çubuğundaki kelimeleri nasıl silmesi gerektiğini tam 6 ay aramış.Söyleyince ben bile biliyorum "Delete" yapılır dedim.İşin üstadı ve basit bir tuzak işte
Old 06-09-2008, 13:33   #20
Av.H.Sancar KARACA

Alıntı:
Yazan Eski Tiryaki
Alıntı:
Teknoloji özürlü olmak sanıldığı kadar zor bir şey değildir.
Bence de.
Old 06-09-2008, 13:36   #21
Nur Deniz

Varsayılan Eski Bir Tiryaki

Bu sıfatı çok beğendiğimi, sıkıntılı bir günde gülümsettiğiniz için teşekkürü borç bildiğimi söylemek isterim.

Yoksa üzerime mi alındım, beni kasdetmediniz mi?
Old 06-09-2008, 13:40   #22
Av.H.Sancar KARACA

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Bu sıfatı çok beğendiğimi, sıkıntılı bir günde gülümsettiğiniz için teşekkürü borç bildiğimi söylemek isterim.

Yoksa üzerime mi alındım, beni kasdetmediniz mi?
Elbette sizdiniz. Sıkıntınızın geçmiş olmasını dilerim.
Saygılarımla
Old 08-01-2009, 23:05   #23
üye27169

Bakanlığın hakim savcılara ilk laptop dağıttığı günlerde Hakime hanım açtığı sayfayı nasıl kapatacağını şaşırmış, "Işıl bunu şimdi kapatırsam hepsi yok olacak, ne yapacağım"dedi.
Bende kaydedip _ alta attım.Öyle sevindi ki eşi geldiğinde "bak Işıl bana ne öğretti" diye sayfasını bir kaç kez alta atıp tekrar açtı ve öğrenmenin mutluluğunu eşi ile paylaştı.
Old 15-01-2009, 16:14   #24
PINAR YILMAZ

Alıntı:
Yazan Işıl YILDIZ
Bakanlığın hakim savcılara ilk laptop dağıttığı günlerde Hakime hanım açtığı sayfayı nasıl kapatacağını şaşırmış, "Işıl bunu şimdi kapatırsam hepsi yok olacak, ne yapacağım"dedi.
Bende kaydedip _ alta attım.Öyle sevindi ki eşi geldiğinde "bak Işıl bana ne öğretti" diye sayfasını bir kaç kez alta atıp tekrar açtı ve öğrenmenin mutluluğunu eşi ile paylaştı.
Old 13-02-2009, 18:22   #25
lawyer_721

Alıntı:
Yazan Av.Duygu Keleş
Kesinlikle katılıyorum.Bilgisayar işi ile uğraşan bir arkadaşım "Google" ın arama çubuğundaki kelimeleri nasıl silmesi gerektiğini tam 6 ay aramış.Söyleyince ben bile biliyorum "Delete" yapılır dedim.İşin üstadı ve basit bir tuzak işte

çok teşekkürler. gülmek için bu haberi okurken; arayıp ta bulamadığım ve de sormakan utandığım bir bilgiye ulaştım
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,07793093 saniyede 15 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.