Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Aynı evde sürekli sorun

Konuyu Kilitleyin
Old 10-05-2020, 23:03   #1
Konuk

Varsayılan Aynı evde sürekli sorun

Merhaba
Eşimin ablası ile yaşadığım munakasadan dolayı kendisi ile 1.5 senedir görüşmüyorum. Nedeni eşim ile mesajlasmalarini gördüm, sürekli benim ile ilgili konusmuslar ve beni esime kötülemiş. Bu nedenle ben kendisi ile görüşmüyorum Ancak bu durum eşim ile aramda sürekli sorun oluyor. Benim hassas olduğumu bildiği halde 21 aylık kızımı zorla ablası ile gorusturmeye çalışıyor, bu nedenle kavga çıkıyor ve sürekli benim aileme kötü sözler söylüyor. Esime göre ben onun ailesi ile görüşmeyeceğim, o benim ailemle gorusmeyecek ama kizimiz iki tarafa da gidip gelecek. Bende bunun evlilik birliğine uymadığını düşünüyor ve kabul etmiyorum. Kızım artık evde çıkan kavgalardan kötü etkilenmeye başladı. Daha önce de ayrılık sürecimiz olmuştu ve ben evden ayrılmıştım. Artık ben evden uzaklaşmak istemiyorum ancak eşim kesinlikle gitmiyor. Ne yapabilirim? Boşanma davası acarsam eşim ile ablasının mesajlasmalarini delil olarak kullanmam mümkün mü?
Old 11-05-2020, 13:07   #2
av.murat kılıç

Sayın Katılımcı,

-Görümcenizin eşinize mesaj atarak sizi kötülediğini bu nedenle çocuğunuzu görümceniz ile görüştürmek istemediğinizi ve olası boşanma davanızda bu mesajları delil olarak kullanıp kullanamayacağınızı sormaktasınız.

-İnsan sosyal bir varlıktır, çocukların gelişim süreçlerinde; iletişimde oldukları kişilerden gördükleri sevgi ve ilgi onların karakterlerinin gelişiminde etkin bir rol oynar. Çocukken yakın çevresinden gereken sevgi ve ilgiyi alamayan çocukların ilerki dönemlerinde bu eksikliği hep yaşadıkları ve telafi edemedikleri gözlemlenmektedir. Bu nedenle siz görüşmeseniz bile; çocuğunuzun akrabaları ile görüşmelerine engel olmamanız çocuğunuzun yararına olacaktır. Çünkü her akrabadan alacağı sevgi,ilgi ve öğreneceği şeyler farklıdır.

-Boşanma davası kural olarak az kusurlu tarafın çok kusurlu olan tarafa açabileceği bir davadır. Görümcenizin eşinize gönderdiği mesajlar, eşinizi sorumlu tutmayacaktır. O mesajlarda suç içeren içerik veya kişilik haklarınıza saldırı varsa C.Savcılığına suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Ancak eşinizin sizin hakkınızda başkasına gönderdiği, kişilik haklarınızı zedeleyen mesajlaşmaları varsa bu mesajları olası boşanma davanızda delil olarak sunabilirsiniz.

-Olası bir dava sürecine girdiğinizde hak kaybına uğramamak için bir avukattan yardım almanızı öneriyoruz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi