Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Telefonla taciz

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 25-11-2012, 00:17   #1
Konuk

Varsayılan Telefonla taciz

2008 yılında boşanmış olduğum eski eşim bana rahat huzur vermiyor.beni sürekli telefonla arayarak mesaj çekerek taciz ediyor.bu mesajlarda zaman zaman şiddet olduğundan birkez şikayet ettim şimdi ise mesajlarının içeriği değişti şiddet yok ama sanki hala evliymişiz gibi canım -karım-aşkım-beni affet gibi tek kelimelik ama aralıkları 1-2 dakika olan gün boyu devam eden öyleki günde bazen 100 en az 20 mesaj defalarca arama ile beni sürekli rahatsız ediyor. Öyleki telefonumu onun yüzünden ne arama için ne başka işlerim için kullanmaz hale geldim o boyutta telefonumu meşgul ediyor yani.iki çocuğumuz var telefonum bana heran lazım .kapatamıyorum ama telefonlarını açmıyorum bu sefer sürekli iş telefonumdan arayıp beni çok zor durumlara sokuyor ve ben artık başedemiyorum ne yapacağımı bilemiyorum telefonla ulaşamadığı durumlarda evimin kapısında bitiyor hertürlü beni daraltıyor artık psikolojim bozuldu iki ne yapabilirim.iletişim yasağı diye birşey varmı yaptırılabilirmi böyle birşey daha önce savcılığa şikayet etmiştim başka biryeremi şikayet etmeliyim ne olur bir yol gösterin
Old 25-11-2012, 02:44   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
2008 yılında boşanmış olduğum eski eşim bana rahat huzur vermiyor.beni sürekli telefonla arayarak mesaj çekerek taciz ediyor.bu mesajlarda zaman zaman şiddet olduğundan birkez şikayet ettim şimdi ise mesajlarının içeriği değişti şiddet yok ama sanki hala evliymişiz gibi canım -karım-aşkım-beni affet gibi tek kelimelik ama aralıkları 1-2 dakika olan gün boyu devam eden öyleki günde bazen 100 en az 20 mesaj defalarca arama ile beni sürekli rahatsız ediyor. Öyleki telefonumu onun yüzünden ne arama için ne başka işlerim için kullanmaz hale geldim o boyutta telefonumu meşgul ediyor yani.iki çocuğumuz var telefonum bana heran lazım .kapatamıyorum ama telefonlarını açmıyorum bu sefer sürekli iş telefonumdan arayıp beni çok zor durumlara sokuyor ve ben artık başedemiyorum ne yapacağımı bilemiyorum telefonla ulaşamadığı durumlarda evimin kapısında bitiyor hertürlü beni daraltıyor artık psikolojim bozuldu iki ne yapabilirim.iletişim yasağı diye birşey varmı yaptırılabilirmi böyle birşey daha önce savcılığa şikayet etmiştim başka biryeremi şikayet etmeliyim ne olur bir yol gösterin

Sayın konuk,
Bu tür rahatsızlık vermek suçtur. Mesaj içeriklerine göre cinsel taciz suçu da olabilir. Bu suçlardan şikayetçi olabilir, ayrıca psikolojik şiddet kapsamında sizinle iletişim kurmasının engellenmesi için tedbir kararı verilmesini isteyebilirsiniz.
Bir avukattan hukuki yardım almanızı öneririm.
Old 28-11-2012, 14:42   #3
Konuk

anladım peki aile mahkemesinemi cumhuriyet savcılıgınamı şikayette bulunmalıyım.teşekkürler
Old 29-11-2012, 04:58   #4
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
anladım peki aile mahkemesinemi cumhuriyet savcılıgınamı şikayette bulunmalıyım.teşekkürler

Cezai yönden soruşturma yapılıp kamu davası açılması için Cumhuriyet Savcılığı'na, tedbir için de aile mahkemesine başvurabilirsiniz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi