Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

Avukatın Şarkı Yarışmasına Katılması

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 17-10-2012, 21:08   #31
Av. Engin EKİCİ

Düşünceme göre bu tür programları seviyesiz yapan, katılımcıları reyting malzemesi olarak gören zihniyetin uygulayıcılarıdır ve böyle bir zihniyetten ari olarak gerçekleştirilecek bir programda hangi meslekten olunursa olunsun keyifli anlar yaşanabilir, yaşatılabilir.

Yoksa, ABD Başkanı gibi adamları halkın önünde ya da halkla birlikte dans ederken, kahkahalar atarken, şarkılar söylerken, müzik aletleri çalarken görmek ne kadar da keyiflidir, ABD'nin olanca sevimsizliğine rağmen..

Belli bir ciddiyeti muhafaza etmesi kendisinden beklenen mesleklere mensup olan insanların da ortamlarda eğlenmesi/eğlendirmesi çok samimi bir hava katabilir, buzları eritebilir fakat yeter ki birilerine meze malzemesi olunmasın.

Saygılarımla..
Old 15-11-2012, 11:40   #32
Yalçınkaya

Sanatçı olabilmek meziyettir, sanata ilgi duymak ya da hobi olarak ilgilenmek eleştirilmemelidir.

İlk bakışta avukatın bir yarışmada şarkı söylemesi biraz tuhaf ve yadırganacak bir durum gibi görünse de, düşünüldüğünde medeni cesaretinden dolayı tebrik etmek gerekir.

Reklamını yapıyor düşüncesi çok abartılı olmuş, katılmak imkansız.
Old 22-11-2012, 17:42   #33
Av. Fatih KARACA

Malumunuz, televizyonda Kelime Oyunu diye bir yarışma var. Ben de o yarışmaya katılmak istiyorum. Bu tartışmayı gördükten sonra, (olur da yarışmacı olarak kabul edilirsem) sanırım yarışmada "mesleğini söylemek istemeyen yarışmacı" olarak anılacağım.
Old 22-11-2012, 17:56   #34
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan Av. Fatih KARACA
Malumunuz, televizyonda Kelime Oyunu diye bir yarışma var. Ben de o yarışmaya katılmak istiyorum. Bu tartışmayı gördükten sonra, (olur da yarışmacı olarak kabul edilirsem) sanırım yarışmada "mesleğini söylemek istemeyen yarışmacı" olarak anılacağım.
Nedeni anlamadım. Kelime Oyunu, bu başlık altında eleştirilen programlardan çok farklı, seviyeli, kaliteli ve yararlı bir program.
Old 22-11-2012, 18:01   #35
Av. Fatih KARACA

Alıntı:
Yazan Av. Engin EKİCİ
Nedeni anlamadım. Kelime Oyunu, bu başlık altında eleştirilen programlardan çok farklı, seviyeli, kaliteli ve yararlı bir program.

Size katılıyorum. Şayet orada mesleğimi ifade etmem "reklam yasağına aykırılık" olarak görülürse diye söyledim.
Old 22-11-2012, 18:12   #36
olgu

Alıntı:
Yazan Av. Fatih KARACA
Size katılıyorum. Şayet orada mesleğimi ifade etmem "reklam yasağına aykırılık" olarak görülürse diye söyledim.

Adresim telefonum şu, şu şu alanlarda üzerime tanımam demediğiniz sürece reklam yasağını ihlal etmiş olmazsınız
Old 17-12-2012, 09:13   #38
av.eduss

bir yarışmaya katılmak "iş" değildir ki ...ayrıca yeni dahil olduğumuz her ortamda mesleğimizi söylememizin ardından " bana bir avukat lazımdı" cümlesini zaten duyuyoruz..nice doktorlar ŞARKICI olabiliryorken neden avukatlar sadece avukat olsun ???
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi