Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Hukuksal yardım acil lütfen

Konuyu Kilitleyin
Old 26-01-2015, 15:13   #1
Konuk

Varsayılan Hukuksal yardım acil lütfen

Eşim ile boşanma davamıza paralel olarak sürülen / daha doğrusu eşimin birlikte olduğu bayanın tarafıma karşı açmış olduğu iftira davasında ; Davadan ceza almama rağmen konu yargıtay merciinde bozulma istemi ile yerel mahkemeye tekrar gönderilmiştir.

Sorum şöyle ;
. Ben bu mahkemede ilgili belgelerini ve ayrıca tanıklarımı dinletmek istesem karar değişir mi ? Hiç suçsuz yere mağdur oluyorum ve hatta suçsuz yere ceza almayı kabullenemiyorum. Ayrıca boşanma dosyam ile de yakından ilgili bir dosya ve dava . . . Ceza davasında nasıl bir yol izlersem bu mağduriyetlerimden kurtulabilirim.
Kendisine ve eşime karşı hangi yasal haklarımı kullanabilirim ?
Old 27-01-2015, 18:26   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Yargıtay tarafından bozma kararı verilmiştir.Bozma kararına eğer Mahkemece uyulacak olur ise sadece bozma kararında belirtilen hususlarla sınırlı olarak yeniden yargılama yapılacaktır.

Bu aşamadan sonra bozma doğrultusunda savunmanızı yürütmeniz ve sonuca göre diğer hukuksal planlamaları yapmanız uygun olacaktır.

Bir avukattan hukuki destek almanız yararınızadır.

KAHDEM'e gösterdiğiniz ilgi için teşekkürler...
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,04288006 saniyede 14 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.