Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Ne Yapsam?

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 06-03-2013, 16:06   #1
Konuk

Varsayılan Ne Yapsam?

Eşim beni aldatıp Haziran’da evi terk edip iki çocuklu bir bayanla yaşıyor, fakat adres hala evimiz gözüküyor. Onunla evlenebilmesi için uyduruk sebeplerden boşanma davası açmış ve dava kabul edilmiş. Yedi tanık göstermiş, lise arkadaşları. Çocuğu (10 yaşında), evi de istiyor (benim üzerimde, 2004 de alındı). Acilen dilekçeye cevap yazmam gerekiyor. Ben velayeti ve evin yarısını vermek istemiyorum, ödemeye en büyük katkı benden gelmişti- babamdan bağış gelen para ile alındı; biz sadece 10 ad 1000 tl’lik senetleri birlikte ödemiştik. Hata yapmak istemiyorum, o yüzden yardımcı olmanızı rica ediyorum, çok yalnızım.
-boşanmak istediğimi bildirip maddi ve manevi tazminat mı istemeliyim
- boşanmak istemediğimi söyleyip anlaşmaya yaklaşmasını mı sağlasam? Nasıl olursa benden kurtulmak istiyor. Bu şekilde istediklerimi kabul eder diye düşünüyorum. Boşanmak istemediğimi söylersem maddi ve manevi tazminattan vazgeçtim mi sayılırım?
Old 10-03-2013, 11:26   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.katılımcı

Eşiniz boşanma davası açmış ve delillerini bildirmiştir.

Yapmanız gereken şey,süresi içinde cevap dilekçenizi hazırlayıp delillerle birlikte sunmanızdır.

Cevabı yetiştiremeyecek iseniz süre gecmeden mahkemeye başvurabilir ve cevap sürenizin uzatılmasını isteyebilirsiniz.

Boşanma ve diğer talepler için cevabınızın ne olacağını yine siz kararlaştıracaksınız.Menfaatine olan olasılıkları değerlendirmek ve kayıplara uğramamak için gecikmeden bir avukattan doğrudan destek almanız yararınızadır.Mali durumunuz elverişli değilse baro adli yardım servisine başvurabilirsiniz.
Old 10-03-2013, 11:28   #3
Konuk

Varsayılan Ne yapsam?

Boşanmak istemediğimi söylersem maddi ve manevi tazminattan vazgeçtim mi sayılırım?
Old 10-03-2013, 11:33   #4
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.katılımcı

Davanın reddini,eğer boşanmaya karar verilecekse maddi manevi tazminat-hatta koşulları varsa nafaka- talep ettiğinizi bildirmek olanaklıdır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,06255102 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.