Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

kadın-kumar-taciz-darp yardım edin lütfen

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 31-01-2012, 20:36   #1
Konuk

Varsayılan kadın-kumar-taciz-darp yardım edin lütfen

3,5 senedir evliyim.2,5yaşında bir oğlum var.aynı zamanda ünide matemetik öğ.liğinde okuyan(sürekli okula gitmek zorunda olan)bir öğrenciyim.eşim kadın ve kumar meraklısı.bir kavga sonucu kolumu tırnakladı,bende darp raporu alıp şikayetçi oldum.ailemin memleketine döndüm.ünimin olduğu şehirde ayrı bir ev açma imkanım olmadığı için bebeğimi 4ay annemlere bırakıp yurtta kalmayı düşünüyorum.eşim bu durumu mahkemede alehime kullanabilir mi?(başka üniye geçiş yapamazsam,o ünide ve şehirde kalmak zorunda olduğum için nafakamıda ona göre isteyebilir miyim?)mahkemede eşimin kredi kartı ekstrelerinin,telefon kayıtlarının incelenmesini isteyebilir miyim? doğalgaz elektrik parasını zamanında yatırmadı çoğu kez,bunlar benim lehime olur mu?mesajların içeriklerini neler yazdığını hakimden talep etsem olumlu bir cevap alır mıyım? eşim astsb bu arada. eşim kızkardeşimede mesajla tacizde bulundu.mesaj içeriklerini alamazsam kardeşimin şahitliğiyle bunu ispatlayabilir miyim? (hamileydim ozaman ayrılmak istemedim,kimse görmesin diye kardeşimle mesajları sildim.)birde eşya almadan çıktım evden.eşyalarımı almak için nasıl bir yol izlemeliyim.teşekkür ederim.
Old 01-02-2012, 16:03   #2
meltem2007

Öncelikle aldığınız darp raporu açacağınız boşanma davasına dayanak teşkil edecektir.Bunun yanısra kızkardeşinize gönderilen taciz mesajlarını kızkardeşinizin tanıklığıyla da ispatlayabilirsiniz.Bunun dışında eşinizin evinizi ihmal ettiği iddianız da mevcutsa doğalgaz faturalarını gecikmeli olarak ödediği konusunda belge sunabilirsiniz.Mesaj içeriklerinin gsm şirketlerince gönderilmemektedir.Ancak geriye doğru 1 yıllık telefon görüşme kayıtlarını delil olarak gsm şirketinden celbini mahkemeden talep edebilirsiniz.Nafakayla ilgili olarak Mahkeme tarafların ekonomik ve sosyal durumlarını gözeterek tedbir nafakasına hükmedecektir.Okula devam zorunluluğunuz olup olmaması hususunu da Mahkeme değerlendirir.Eşyalarınız için tesbit yaptırıp aynen iade veya bedel iadesi talebinde bulunabilirsiniz.Boşanma davasından ayrı olarak ya da boşanma davası içinde harcını yatırmak koşuluyla.Ancak bu arada okula devam etmek için henüz 2.5 yaşında olan anne bakım ve ilgisine muhtaç olan çocuğunuz başka bir şehirde bırakacak olmanız velayet açısından aleyhinize durum yaratabilir.Tercih yapmak durumunda kalabilirsiniz.En uygunu okulunuzun bulunduğu şehirde ev tutup annenizi ve çocuğunuzu yanınızda götürmenizdir.Tüm bunları bir avukatla yüzyüze ayrıntılı olarak görüşmenizi öneririm.Avukat tutmaya gücünüz yok ise bulunduğunuz yerin Barosundan ücretsiz avukat talep edebilrisiniz.
Old 02-02-2012, 14:35   #3
Konuk

açıklamalar için teşekkür ederim.bebeğimi sadece 4ay bırakacağım.4ay sonra tamamen benim yanımda olacak.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,03821206 saniyede 14 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.