Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

boşanma sonucunda kadınlar mağdur olmasın

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 30-06-2011, 18:30   #1
Konuk

Varsayılan boşanma sonucunda kadınlar mağdur olmasın

merhaba ben 2 yıl önce evlendim 2 aylık evlilikten sonra eşim(bay) anne ve babasının baskısıyla beni evden kovdu ayrı evde oturmuyorduk hep beraber yaşıyorduk.ben de babaevine döndüm boşanma davasını ilk ben açtım.yaklaşık 2 yıldır psikiatri tedavisi görüyorum evliliğimiz boşunca bana yaşattığı işkenceler ve ayrıldıktan sonra da bitmeyen tacizleri yüzünden mahkeme kararı ile 4 ay evden uzaklaştırma aldı.bu ay 12.duruşmamız görüldü hala boşanma kararı mahkemeden çıkmadı.üstelik eşimin çalıştığını bir türlü ispatlayamıyorum ne yapmam gerekiyor bu konuda avukatımda hiç yardımcı olmuyor nafaka ve tazminat alırız dedi ama hepsi sözde kaldı bütün tedavi masraflarımı babam karşılıyor ben çalışamıyorum doktor izin vermiyor eşiminde çalışıyor görünmediğinden sigortası çıkmıyor. lütfen yardım edin. haklarımı bilmek istiyorum.
Old 01-07-2011, 07:41   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
merhaba ben 2 yıl önce evlendim 2 aylık evlilikten sonra eşim(bay) anne ve babasının baskısıyla beni evden kovdu ayrı evde oturmuyorduk hep beraber yaşıyorduk.ben de babaevine döndüm boşanma davasını ilk ben açtım.yaklaşık 2 yıldır psikiatri tedavisi görüyorum evliliğimiz boşunca bana yaşattığı işkenceler ve ayrıldıktan sonra da bitmeyen tacizleri yüzünden mahkeme kararı ile 4 ay evden uzaklaştırma aldı.bu ay 12.duruşmamız görüldü hala boşanma kararı mahkemeden çıkmadı.üstelik eşimin çalıştığını bir türlü ispatlayamıyorum ne yapmam gerekiyor bu konuda avukatımda hiç yardımcı olmuyor nafaka ve tazminat alırız dedi ama hepsi sözde kaldı bütün tedavi masraflarımı babam karşılıyor ben çalışamıyorum doktor izin vermiyor eşiminde çalışıyor görünmediğinden sigortası çıkmıyor. lütfen yardım edin. haklarımı bilmek istiyorum.

Sayın konuk,
KAHDEM'in amacı, kadınlara kadın hakları ve aile hukuku alanında genel bilgiler vererek, sorunun çözümü için bir avukattan hukuki yardım almalarını sağlamaktır.
Davanızı bir avukatla birlikte yürüttüğünüze göre, dosyanızı en iyi bilen kişi avukatınızdır. Avukatınızla yüzyüze görüşerek dosyanızla ilgili bilgi isteyebilir ve sorularınıza en sağlıklı yanıtı da avukatınızdan alabilirsiniz. Davanızda ispat güçlüğü yaşadığınız hususlarda ve davanın uzamaması için yapılması gerekenler konusunda da en iyi yolu avukatınız gösterecektir.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi