Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Neden korkuyorsunuz?

Yanıt
Old 15-01-2013, 09:11   #31
üye19891

Alıntı:
Yazan Av. Hulusi Metin
TDK.

NEDEN
1. zarf Bir olayı doğuran başka bir olayı sormak için kullanılan bir söz; niçin

NİÇİN
zarf Hangi amaçla, hangi sebeple, neden, niye
http://www.tdk.gov.tr/index.php?opti...21c41.67607283

3. felsefe Bir varlığı veya olayı etkileyen, oluşturan, doğuran şey, sebep, illet

Oluşturan şey anlamındaki neden kastım. Oluşturan kişi de kimdeni karşılıyor.
Old 15-01-2013, 13:47   #32
Av.Ufuk Bozoğlu

Alıntı:
Yazan hulya
Benim en büyük korkum sevdiğim kişileri kaybetmek, küçüklüğümden beri bu korkuyu yaşarım. küçüklüğümde evimden bir kaç günlük bir yere gitsem bile hiç mutlu olamazdım. çünkü; geri döndüğümde ailemi kaybedebileceğim düşüncesi hiç aklımdan çıkmazdı. Sizin de korkularınız vardır muhakkak, paylaşarak azalır mı bilmiyorum, ama iyi olabilir.
Sevgili Hulya konuyu açarken hem korkusunu hem gerekçesini yazmış..

Palyaço korkumun gerekçesini yazayım o zaman, bilmiyorum..

Şunu biliyorum bu kaygı değil bariz korku. O boyalı ağız, bembeyaz yüzdeki sarı kalan gözler, oyuncağın canlanmış hali gibi haller falan..Anneeee!

Bence korkunç, kaçmakta yarar var.
Old 15-01-2013, 13:57   #33
Av. Hulusi Metin

Varsayılan Soru...

1.Onda NE korkusu var ? =

2.Onu korkutan NEDİR?=

3.NİÇİN / NİYE korkuyor? =

4.NELERDEN korkarsınız?=

5.KİM(LERDEN korkarsınız?=

6.NEDEN korkarsınız? = Çünkü…

Korku nedir?
Old 24-01-2013, 22:22   #34
SHODAN

Günah işlemekten korkarım.
Bunun dışında korkusuzum.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi