Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

cinsel içerikli sitelere üye olan eş

Konuyu Kilitleyin
Old 22-09-2011, 14:18   #1
Konuk

Varsayılan cinsel içerikli sitelere üye olan eş

eşimin daha önce bir arkadaşlık sitesine üye olduğunu görünce evde tartışma yaşamıştık. ve aynı gün eşimin, iş yerinden bir bayanla görüştüğünü öğrendim. Kendisine sorduğumda sadece konuştuğunu herhangi bir birliktelik yaşamadıklarını söyledi. bu ikisini tartışarak konuşarak atlattık. iki gün önce ise eşimin arkadaşlık sitesinden daha kötü cinsel tercihlerini ve cinsel arayışını belirttiği, tamamen müstehcen bir siteye resmini ve fiziksel bilgilerini doldurmuş şeklinde gördüm. sorduğumda ''benim öyle bişeyden haberim yok msn adresime geldi bende tıkladım üye olmadım '' vs.. şeyler söyledi. bendebu durumda kişilik haklarının ihlal edildiğini bilişim suçları için başvurmasını eğer sen kendin için başvurmak istemiyorsan ben kendi hakkım için başvuracağım dedim. sabah hazırlandım adliyeye gidicekken eşim yapma etme boşver demeye başladı. anladım ki siteye üye olan kendiydi.
1- bu yüzden boşanma olmadan ayrı yaşama hakkımı kullanabilirmiyim ?
2- maillerine baktığım için ben ne şekil suçlanırım ?
3-bu konuda eşime ihbar yollatabilirmiyim ?
daha önce arkadaşlık sitesine üyeliğini ve biriye görüştüğünü kanıtlayan delillerim yok. sadece kavga esnasında evde olan komşum var. ama bu son cinsel arayış içerikli site üyeliğinin sayfasını yazıcıdan çıkardım.
bu konudaki haklarımın ve yaptırımlarımın neler olacağını yazarsanız sevinirim.
şimdiden teşekkür ederim.
Old 25-09-2011, 00:42   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Alıntı:
1- bu yüzden boşanma olmadan ayrı yaşama hakkımı kullanabilirmiyim ?

Ayrı yaşama hakkı her bir olayda ayrı ayrı değerlendirilmek gerekir.Belirttiğiniz içerikte olan bir siteye üye olmanın haklı sebeple ayrı yaşama için yeterli gerekçe oluşturp oluşturmadığı mahkemece takdir edilecektir.

Alıntı:
2- maillerine baktığım için ben ne şekil suçlanırım ?

Eşiniz de olsa onun onayı olmaksızın eşinizin maillerini açmanız ve içeriğini okumanızın özel hayata müdahale niteliğinde olduğunu düşünüyorum.

Hukuka aykırı olarak elde ettiğiniz kişisel verilerin yargılamada delil olarak kullanılamayacağını düşünüyorum.Hatta koşulları varsa eşinizin şikayet hakkını kullanabileceği de unutulmamalıdır.

Alıntı:
3-bu konuda eşime ihbar yollatabilirmiyim ?

İhbar sözcüğü herhalde hatalı yazıldı.Eğer ihtar demek istemişseniz,Aile Hukuku kapsamında ihtar terk halinde yapılan usuli bir işlemdir.

Yine 4320 sayılı yasa kapsmamında koruma kararına uyması için de diğer aile bireyine ihtar yapılır.

Fakat internette üye olmaya ilişkin bir ihtar uygulamasına en azından rastlamadım.

Her aşamada bir avukattan hukuki destek almanızı öneriyoruz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi