Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

ayrılık

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 22-05-2012, 11:23   #1
Konuk81

Varsayılan ayrılık

iyi günler ben eşime geçen haziran ayında ayrılık davası açmıştım dava eylül ayında görülecekti ama mahkemeye 3 gün kala barıştırıldık ayrı kaldığımız üç ay sonucunda eşimden ne maddi ne manevi hiç bir destek alamadım 4 çocuğumuzla babamın evinde kaldım ve yine aynı sorunlarla karşı karşıyayım avukatımı aradım dosya hakkında bilgi edinmek için muracaata bırakıldığını söyledi barışma ihtimalinini daha önce avukatıma haber verdim ama dosyamın kapatılmamasını söylemiştim müracaata bıraklınca başvuru esnasında hemen dava görülürmü yoksa yine belirli bir tarihmi verilir ve geçen dava açtığım ve davaya gitmediğim için nafaka verilmezmi eski geçmiş üç ayın nafakasını ala bilirmiyim geçen senenin nafakasını. birde kayınvalidemle aynı evde yaşıyorum eşim kayınvalidem yüzünden bizimle konuşmuyor yemek yemiyor bana hakaret ediyor.eşimden psikolojik olarak şiddet görüyorum ayrılık davası açacam eski dosya üzerinden ama tek korkum benim ve 4 çocuğumun nasıl geçineceğimiz korkusu ayrılmayı ben istediğim için evden ayrılmak zorunda olan benmi olurum yoksa eşimin ve kayınvalidemin ayrılmasını isteme gibi bir hakkım olurmu çünkü yeni bir ev açmak hiçte kolay deil kiraya çıkarsam masraflarını eşimden isteme hakkım varmı ne yapmam konusunda beni bilgilendirirseniz sevinirim saygılarımla
Old 22-05-2012, 12:21   #2
kezzy

Sayın katılımcı;
Sorunuzda avukatınız olduğunu belirtmişsiniz. Dosyanıza ve konuya daha vakıf olan avukatınız, sadece burada yazdıklarınızdan öte bilgisi olmayan bizlerden daha sağlıklı ve doğru cevap verebilecektir. Hak kaybına uğramamak için her aşamada Avukatınızla birlikte hareket ediniz.

KAHDEM'e gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.
Saygılarımızla
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi