Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Nikahli esim sosyal medya uzerinden beni aldatti.instagram mesajlari elimde kadinin esi tarafindan tarafima gonderildi.

Konuyu Kilitleyin
Old 23-08-2021, 23:20   #1
Glsmn

Varsayılan Nikahli esim sosyal medya uzerinden beni aldatti.instagram mesajlari elimde kadinin esi tarafindan tarafima gonderildi.

Mesajlari kanit olarak ben de var.
Ben bu yaptigini affefemiyorum.bu isin kadini erkegi yok.
Kim yaparsa yapsin bir suctur.
Anlasmali olarak bosanalim dedim.hic bir hak talep etme tamam bosanalim dedi.ben hakliyken bir cok seyi kabullenmis olmuyirum.tek tarafli dava acarsam benim haklarim nelerdir.bunu ogrenmek istiyorum.
Old 24-08-2021, 14:12   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın katılımcı,

Eşiniz sadakat yükümlülüğünü yerine getirmediğinden tam kusurludur. Çekişmeli boşanma davası açabilirsiniz.

Davanın devamı süresince tedbir nafakası, boşanmaya karar verilip kesinleşmesinden sonra yoksulluk nafakası olarak devamını talep edebilirsiniz.

Maddi Tazminat, Manevi Tazminat talep edebilirsiniz.

Boşanma kararı kesinleşene kadar halen oturmakta olduğunuz evden ve ev eşyalarından sizin yararlanmanıza tedbiren karar verilmesini de isteyebilirsiniz.

Kayıtları dosyaya delil olarak sunabilirsiniz. Telefonunun kayıtlarının ilgili gsm şirketinden istenmesini talep edebilirsiniz.

Yine tanık da dinletebilirsiniz.

Bir avukattan doğrudan destek alınız.

Saygılar
Old 24-08-2021, 14:24   #3
Konuk

Mesaj bir sorum var

Benim kiz kardesimde ayni durumda.gunumuzde kadin maddi savunmasiz mumkunse bu tip konularda nerelere basvurcagini nasil bir yol izleyecegini yazsaniz da bizler icin bir yol gosterici bilgi olsa olmazmi
Burda evliligi zedeleyen erkek ve kadinin da maddi geliri olmadigi ni bildigi icin kadin bu olaylar karsisinda caresiz birakilmakta
sizden ricam yol gosterici ve umit verici bilgileri paylasirsaniz caresiz veya ne yapmasi gerektigini bilmeyen bizler icin bir umut isigi olmus olur sayesinizde
simdiden saygilar sunar vereceginiz cevap (cevaplar) icin tessekkuru bir borc bilirim
Old 24-08-2021, 14:58   #4
Av. Hatun Olguner

Sayin konuk...

Yazismalari size gonderen kisiyi tanik yaziniz ve dinletiniz...cunku sosyal medya mesajlari baskaca delillerle mesela tanik deliliyle desteklenirse gecerli olabilir...
Old 24-08-2021, 15:09   #5
Av.Ufuk Bozoğlu

Alıntı:
Yazan Konuk
Benim kiz kardesimde ayni durumda.gunumuzde kadin maddi savunmasiz mumkunse bu tip konularda nerelere basvurcagini nasil bir yol izleyecegini yazsaniz da bizler icin bir yol gosterici bilgi olsa olmazmi
Burda evliligi zedeleyen erkek ve kadinin da maddi geliri olmadigi ni bildigi icin kadin bu olaylar karsisinda caresiz birakilmakta
sizden ricam yol gosterici ve umit verici bilgileri paylasirsaniz caresiz veya ne yapmasi gerektigini bilmeyen bizler icin bir umut isigi olmus olur sayesinizde
simdiden saygilar sunar vereceginiz cevap (cevaplar) icin tessekkuru bir borc bilirim

Sayın Katılımcı,

Ücretsiz avukat desteğinden yararlanabilirsiniz. Bunun için gerekli belgeler aşağıdaki gibidir.

1.Muhtardan alınacak fakirlik belgesi,
2.Muhtardan alınacak ikametgah belgesi,
3.Nüfus cüzdan fotokopisi,
4.Dava için gerekli belgelerin fotokopisi

İlgili belgeleri hazırlayarak,adli yardım talebinde bulununuz. Eğer talebiniz reddedilirse; red kararının tarafınıza tebliğinden itibaren 10 gün içinde başvuruda bulunduğunuz yer barosu başkanına yazılı veya sözlü olarak kararın yeniden incelenmesi için başvuruda bulunma hakkınız bulunmaktadır.

Hayatınızı idame ettirmeye ve aynı zamanda avukatlık ücreti ödemeye yeterli maddi durumunuzun ve sürekli gelirinizin olmadığı anlaşıldığı taktirde avukatlık hizmetinden yararlandırılmanız olasıdır. Deneyiniz.

Ve ayrıca boşanma davaları dava masraflarını ödememek için adli yardım talepli olarak açılmaktadır. Mahkeme davacının yoksulluğunu evraklarla gördüğünde bu taleplere olumlu yaklaşmaktadır.

Saygılarımla,
Old 21-09-2021, 16:54   #6
Konuk

Varsayılan Okuyun lutfennnn !!!!!

Msjlastigi adresi sikayet etmis olmasi savciliga bu hesapla ilgili dilekce yazmasi bu davanin seyrini degistirir mi.
Bundan bir hafta sonra ben bosanma davasi aciyorum.
Hangisinin oncelikle oldugu dikkate alinir mi ?????
Old 24-09-2021, 20:03   #7
Av.Ufuk Bozoğlu

Alıntı:
Yazan Konuk
Msjlastigi adresi sikayet etmis olmasi savciliga bu hesapla ilgili dilekce yazmasi bu davanin seyrini degistirir mi.
Bundan bir hafta sonra ben bosanma davasi aciyorum.
Hangisinin oncelikle oldugu dikkate alinir mi ?????
Sayın Katılımcı,
Eşiniz, mesajlara karşılık vermişse, mesaj içeriklerinden mesajlaştığı kişiyi tanıdığı anlaşılıyorsa, pozitif biçimde konuşmuşsa, bir süredir devam eden bu mesajlaşmalardan memnunken; siz kendisiyle yüzleştikten sonra bu şikayeti yapmışsa samimi değildir. Yazışma içerikleri ve şikayet dilekçesi ve diğer tüm olaylar incelenip, karşılaştırılıp beyanda bulunulmalıdır.

Eşiniz sizi aldattıysa veya başkasıyla ilişkisi varsa kullandığı telefonun kayıtlarında ilgili gsm şirketinden istendiğinde, sürekli konuştuğu numaralar ve bu kişilerin kimliği de ortaya çıkacaktır.

Yine tanıklarla eşinizin sizi başka bir kadınla aldattığını, güven sarsıcı davranışlar içinde olduğunu ispatlayabilirsiniz.

Davanızı bir avukatla takip ediniz.

Saygılar,
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi