Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

THS Ailesi Türk Hukuk Sitesi, THS ailesi ve aile fertlerimiz hakkındaki sohbet ve yazışmalar.

THS "ilk" leriniz:)

Yanıt
Old 15-06-2007, 13:27   #31
Cest la vie

İlk Yeni Medeni Kanun yürürlüğe girdiğinde, almis olduğum 'uygulamada karşılaşılan zorluklar' konulu bir ödev sayesinde buldum THS'yi.

İlk özel mesaj(larımı) Sayın Rezay'a, bir dost(Armağan Konyalı)'a, Mehmet Saim Tikici'ye ve Admin'e attım. Konusu bu ödevle ilgili birebir soruydu ki, şimdi çok utandığım ve başkalarının yapmasını da hoş karşılamadığım bir davranış biçimi aslında.

İlk Sayın Rezay sayesinde, THS aracılığıyla, Adana'dan bir avukatla görüştüm.(Yine ödev için röportaj yapmıştım )

İlk Armağan Konyalı ile chatleştim.

İlk Mehmet Saim Dikici ile telefonlaştım.

Siteden ilk Engin'i yüzyüze, iki hafta önce gördüm.

İlk Admin'e 'teşekkür sistemini kurduğu için', sistemi ilan ettiği duyuru mesajıyla teşekkür ettim.

İlk teşşekkürü Ankara7406 isimli üyemizden aldım.

İlk hukuki tartışmamı Sayın Hulusi Metin ile yaşadım ve o sohbetlerden inanılmaz keyif aldım(ilk doğru dürüst, hukukla direkt bağlantılı yorumlarımı da Hulusi Bey sayesinde yazdım).

Hatırladıklarım bunlar.
Old 15-06-2007, 16:58   #32
yağmurdamlası

Varsayılan :)

Vallaha benim ilklerim de çok ama hangisini desem....
-İlk kez sohbet ortamına burada girdim sohbet odasında çok güzel sohbetler ettim..
-İlk kez şairliğimi bu sitede göstermek istedim...
-İlk kez hukukçuların olduğu bir toplantı ortamını güzel insanlarla paylaşma imkanı buldum...
-İlk kez tembellğimle yakından ilgilenen ismi gibi ışıl gibi olan bir ışıl ablaya burada sahip oldum...
-İlk kez benim cadılıklarımla ve de yazılarımda yaptığım imla hatalarını affedeb bir Armağan abiye burada sahip oldum...(inşaallah birgün yüzünü görecem abi eniştenle gelirim İzmire )
Size gerçekten de bir aile gibi...
Old 16-08-2007, 12:03   #33
Av.Nur

Mutlu

Merhaba,
THS'yi ilk kez bir davadaki araştırmam için internette gezinirken tanıdım.
Forum bölümünü gördüm ve sonra ziyaret ettiğimde de bir forum'a ilk kez THS'de üye oldum.
Tüm Saygılarımla,
ve Sevgilerimle,
Old 16-08-2007, 12:33   #34
Seyda

Varsayılan :)

THS ile ilk kez 'Duruşmadan vareste tutulmak' konusu ile ilgili hazırlayacağım bir ödev için araştırma yaparken tanıştım.

İlk mesajım kurulacak Hukuk Çalışma Grupları ile ilgiliydi. 'Spor Hukuku' ile ilgili bir HÇG açılmasını önermiştim.

İlk aldığım teşekkür 'Ölüm cezası' ile ilgili konuya yazdığım yanıta Sayın turanka'dan geldi.

İlk gönderdiğim teşekkür 'Cinayeti halı tüyleri çözdü' haberi ile ilgili olarak Sayın zeynel'e.

İlk ve son ciddi tartışmam Sessiz ile olmuştu.

Sohbet odasındaki ilk sohbetim dark ve Tiocfaidh ile..

İlk makalem 'Adli Kontrol' ile ilgili.

THS üyeleriyle ilk kez karşılaşmam Admin'in mantıcıda düzenlediği ve yemekten patladığım 1.THS buluşması..

İlk gördüğüm THS üyesi, ilk THS buluşmasından içeri girdiğimde beni karşılayan Admin..

İlk kez Engin Özoğul ile birlikte ziyaretine gittiğim kişi , komşu ofiste olan Av.Suat Ergin..

İlk kez canı gönülden sarıldığım ve sonra patronum olan kişi Jeanne D'arc

Burdaki ilk sıfatım 'Hukuk Habercisi'.

İlk görevim Ceza HÇG Koordinatörlüğü.

THS'ye henüz öğrenciyken üye olmuştum..Şu an Stajyer Avukat'ım.Kısmetse 1 ay sonra Avukat olacağım..

Umarım sonzusa dek bu ailenin bir parçası olmayı başarabilirim..

Sevgilerimle..
Old 03-09-2007, 19:18   #35
Ahmet Turan

Nedense Türk Hukuk Sitesi,diyince internet nedir sorusu aklıma geliyor! 2000 yılında ilk kez internetim olmuştu. İnternet nedir diye bakınırken, birden küçük küçük yazıları sıkış tıkış yazılmış olan bu site ile karşılaştım. Bir süre üye olmadan izledim. Sonra yavaş yavaş merak sardı beni. Sarmaz mı olaydı ki bilmem ama ilkler denince her defasında bilgisayarımın başına geçtiğimde ilk baktığım site oluyor. İtirfa coma mı yazsam karar vermeedim bunu ama, ilk ilktir işte
Old 09-09-2007, 00:18   #36
Av.Duygu Keleş

THS ye ilk üye olduğumda forumları inceleyip anlamaya çalışıyordum.Sorular alanında bir icrai takipten nasıl kurtulanacağına dair bir kaç yorum okuyup derhal site yöneticileri ile ki sayın adminden başkası değil irtibata geçtim ve böyle güzel bir sitede bu tarz illegal yöntemlerin önerilmemesi gerektiğini görüş olarak bildirdim.Çok kısa bir zamanda cevap aldım.İlginiz için teşekkür ederiz.Mesajı kaldırdım.Ancak konu çoooookkkkkk eski bir tarihte açıldığından ve artık mesaj almadığından pek de sorun teşkil etmemektedir vs vs... Çok utandığımı hatırlıyorum.İşgüzarlık işte.....
Old 09-09-2007, 10:24   #37
Doç. Dr. Özge Yücel

Ben bu siteyi ilk kez bir şey ararken görmüştüm ama forumlara takılmadığımdan önemsememiştim. Sonra Metin Feyzioğlu hocam bu sitenin kütüphanesinden bir yazısını okumamızı isteyince bakmıştım ve kendi yazılarımı göndermiştim. Biri yayınlanmıştı ("Hukukun Dili"), diğer ikisi için de Adminden bu yazıları forumlarda yazmam önerisi ve siteye üye olmam yönünde bir çağrı gelmişti.
Böylece üye oldum ve ilk mesajım kütüphanede yayınlayamadığım, foruma eklediğim yazım oldu.
İlk teşekkürü Suat abiden aldım, ilk teşekkürümü Spartacus'a ettim.
İlk sohbetimi Admin'le yaptım.
THS'de ilk üstlendiğim iş THS 3. Ankara Toplantısını düzenlemek oldu, daha yapılmadığından başarılı olacak mı bilmiyorum.
Old 09-09-2007, 12:26   #38
Jeanne D'arc

Ankara Üniversitesi hocaları, derslerinde THS'den mi bahsediyor!

Old 09-09-2007, 12:40   #39
Ahmet Turan

Alıntı:
Yazan Jeanne D'arc
Ankara Üniversitesi hocaları, derslerinde THS'den mi bahsediyor!

Ben diyorum ama kimse dinlemiyorum azizim. Dünyanın sonu geldiiii)
Old 09-09-2007, 12:45   #40
Doç. Dr. Özge Yücel

Sonun başlangıcıdır belki, ama bitenden kastımız çevrede olan bitenden bihaber olmaktır. Ama şunu anımsatmalıyım, Metin Feyzioğlu 38 yaşında genç bir profesördür.
Ancak Jeanne Darc haklı, bu bir THS başarısıdır.
Old 21-09-2007, 20:55   #41
nazlı

bu siteyi çok öncelerden takip ediyordum bu site içerisinde çok fazla bilgi sahibi olabildim öncelikle herkese teşekkür ederim bilgilerini bizden sakınmadıkları için bu da benim ilkim olsun kabul ederseniz devamı gelir inşallah
Old 19-01-2008, 11:26   #42
Admin

19.1.2008 saat 11.19'da kendi adıma bir ilk gerçekleşti: Sayın Armağan Konyalı'yı ilk kez -bir fotoğrafla dahi- olsa gördüm. (Kendisinin haberi yok, dolaylı yoldan bir resmini gördüm).
Old 19-01-2008, 12:00   #43
Av.H.Sancar KARACA

Alıntı:
Yazan Admin
19.1.2008 saat 11.19'da kendi adıma bir ilk gerçekleşti: Sayın Armağan Konyalı'yı ilk kez -bir fotoğrafla dahi- olsa gördüm. (Kendisinin haberi yok, dolaylı yoldan bir resmini gördüm).
Şimdi haberi oldu Sn Admin
Old 19-01-2008, 20:15   #44
Atahun

Alıntı:
Yazan Admin

Sayın Admin, üye albümü' ne ekleseniz. Yani, kendisinin haberi olmadan...
Old 19-01-2008, 20:38   #45
Admin

Alıntı:
Yazan Atasagun
Olmaz sonra o da benimkini ekler!
Old 19-01-2008, 20:51   #46
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan atasagun

Alıntı:
Yazan admin
Olmaz sonra o da benimkini ekler!

Arayan bulur
Old 19-01-2008, 20:54   #47
Av. Şehper Ferda DEMİREL

İyisi mi ben her iki resmi de ekleyeyim. Nasıl olsa benimkini de eklerler mi gibi bir endişem yok
Old 19-01-2008, 23:05   #49
Atahun

Alıntı:
Yazan Av.Şehper Ferda DEMİREL
İyisi mi ben her iki resmi de ekleyeyim.

Ne çok hayır duası alırsınız bir bilseniz...
Old 20-01-2008, 21:22   #50
Armağan Konyalı

Sayın Admin

Aklıma geldi: Epeyce yıl önce Van Gölü Canavarı'nın fotoğrafını görmüştüm. Sonradan o fotoğrafta görünen karaltının canavar olmadığı ortaya çıkmıştı.

Belki de gördüğünüz fotoğraf benim değildir.

Saygılarımla
Old 21-01-2008, 09:48   #51
halit pamuk

Armağan Konyalı'ya katılıyorum. Fotoğrafta ayakta olan değil de en önde oturan kişi sayın Konyalı olabilir.
Old 27-08-2008, 18:56   #52
Nur Deniz

İlk teşekkür mesajı Şehper Hanımdan gelmişti, çocuklar gibi sevinmiştim...
Old 27-08-2008, 23:40   #53
üye18332

ilk aldığım teşekkür jurist27
ilk eklediğim teşekkür sınırsız idi.....

(Saim bey hatırlar belki yaklaşık 1 ay kadar önce) İlk silinen mesajım aslında silinmesi gereken mesajı alıp kopyalayarak cevap vermem dolayısıyla oldu....iyi de oldu....

Admin'e ve Armağan Konyalı'ya özellikle bu hususta teşekkürlerimi özel olarakta bildirmiştim ama burada bir kere daha teşekkür ederim.....

THS yi ilk kez hukuk ve avukat ile ilgili google da arama yaparken buldum üye olmak istedim ama reddedildi..Daha sonra muhtemelen admin le e-posta aracılığıyla görüşüp sorunu hallederek aranıza katıldım....

İyi ki de katılmışım....
Old 03-09-2008, 20:45   #54
Armağan Konyalı

Alıntı:
Yazan Av.S.B.Akyüz
aranıza katıldım....
İyi ki de katılmışım....
Katılıyorum.
Old 05-09-2008, 10:53   #55
Av.Nilay TOPRAK

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
İlk teşekkür mesajı Şehper Hanımdan gelmişti

Bana da...

Alıntı:
çocuklar gibi sevinmiştim...

Ben de...

Ama ben torpilliydim,stajyeri olduğum için...
Old 16-09-2009, 13:59   #56
hukukkızı

THS'nin kendisi benim için bir ilk oldu.İlk kez hukukla burun buruna geldiğim yer THS
Old 14-10-2009, 09:32   #57
ümit7

Varsayılan .

bu sene hukuk bölümünü kazandım
kazandım ama nerdeyse hiç bilgim yok
nette hukuk sitelerine biraz göz gezdirdim THS durağında indim
Old 17-06-2010, 14:05   #58
Av.Suat Ergin

Benim için THS'de ilk.

Saim Bey aşağıdaki linkte 48 no.lu mesajla, benim haklı olduğumu(tevil yollu da olsa) ilk kez kabul etti.

http://www.turkhukuksitesi.com/showt...658#post411658
Old 17-06-2010, 16:16   #59
Armağan Konyalı

Şimdiye kadar hep Hacivat-Karagöz oyunu izlemiştim. THS'de ilk kez Karagöz-Karagöz oyunu izliyorum.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi