Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Stajı ve Meslek Seçimi Hukuk eğitimi sonrası meslek seçimi ile Avukatlık veya Hakimlik/Savcılık Stajı ile ilgili konular

yasal stajımı ingilizceyi geliştirmek adına daha geç başlatmalı mıyım

Yanıt
Old 25-07-2015, 01:17   #1
denizkabugu

Soru yasal stajımı ingilizceyi geliştirmek adına daha geç başlatmalı mıyım

Ben hukuk fakiltesinden yeni mezun oldum ve şu an sorular yığının içinde bir yaz geçiriyorum. kış Döneminde yasal staj için bir kaç büroya başvurdum ve mülakata çağırıldım ancak ingilizce Çeviri sınavlarında hep başarısız oldum daha sonrada ingilizceyi önemsemeyen bürolara ise hiç başvurmadım. Ayrıca bu büyük bürolara görüşmem kendime olan güvenimi, istanbul hukuktan başarılı sayılacak bir ortalamayla mezun olmama rağmen, sarstı. Şu an Bulunduğum aşamada biraz yılmış hissediyorum. Planımı şu şekilde yapmayı düşünüyorum ama sizlerden akıl almaya ihtiyacım var yardımcı olursanız çok sevineceğim.

Stajımı başlatmadan önce ielts'e hazırlanmayı düşünüyorum 6,5 üzeri bir puan hedefliyorum. En geç Ocak Ayında ise staj başvuruları yapacağım. Bu aşamada ilk sorum Ocak ayı staj başlatmak için yanlış bir dönem mi yer bulabilir miyim? Ya da hemen yani henüz ielts'e hazırlanırken adliye stajımı başlatmalı mıyım bunun bana bir getirisi olur mu yoksa bir avukatın yanında çalışmadan adliye stajımı başlatmamın bana bir katkısı olmaz mı?
Ya da önereceğiniz başka bir yol var mı?
Teşekkürler
Old 25-07-2015, 07:54   #2
Cumhur Okyay

Stajınıza hemen başlayın. Gerek mahlemelerdeki, gerekse avukat yanında yapaqcağınız stajda önemli olan, bunların size ne getireceği değil, sizin ne alacağınız, ne öğreneceğiniz hususunda göstereceğiniz gayret ve çabadır.
İngilizce öğreniminize de günde iki saat zaman ayırırsanız,sonuca rahatlıkla ulaşırsınız. Ha, bu arada Amerikan veya İngiliz Liselerinde okutulan sosyal içerikli bir faydalı kitabı bulun iyice okuyun. ( Bu kitaplardaki metinlerin sonunda; metinde geçen, önemli, ağır, derin (arı, duru değil)noun, adjective, adverb gibi kelimeler gösterilmekte ve izah edilmektedir.Yanı sıra, Bizim hocalarımızın ingilizce olarak yazdıkları hukuk kitaplarından da faydalanmayı ihmal etmeyin. Yıllar önce, benim faydalandığım değerli hocam, Pr. Dr. Tuğrul Ansay'ın bir kitabının ismi şöyle idi.
"İntroduction to Turkish Law"...
Başarı dileklerimle...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi