Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

Avukatlar İçin "Zihni Sinir Proceleri"

Yanıt
Old 15-08-2011, 16:22   #61
ElifŞimşek

cüketle cüyöre koptum resmen ya aslında yazın bu cüketle cüyörün sadece yaka kısmındaki yeşil bordo kısım olsa, böyle direk boyna geçirilse atkı gibi
Old 04-01-2012, 12:43   #62
Av. Gülgün

http://www.turkhukuksitesi.com/showt...552#post528552 başlığındaki tartışmalara göndermeyle; kelemeter (keder-elem ölçer) piyasaya sürülsün. Her avukat bir adet edinsin, edinemeyenler manevi tazminat talebi olan müvekkil gelmeden meslektaştan ödünç aldığı kelemeterle ölçüm yaparak müvekkile net dava miktarını söylesin.
Old 04-01-2012, 12:59   #63
Av.Nur Hayat BURAN

Alıntı:
Yazan Av. Gülgün
kelemeter (keder-elem ölçer)

Bu aleti çok takdir ettim. Ancak nasıl bir alet olacak onu merak ettim. Tomografi gibi içine girilecek bir şey mi acaba? Büroda onu koyacak yer bulamayız. Küçük bir alet olmalı. Kalem gibi. Şeker ölçer gibi olmalı mesela.

İçinden bir kağıtçık çıkartmalı; "bu kişi bu olay yüzünden ...-TL.'lik ya da ... birimlik üzülmüştür."
Old 05-01-2012, 10:25   #64
Av. Gülgün

Alıntı:
Yazan Av.Nur Hayat BURAN
Bu aleti çok takdir ettim. Ancak nasıl bir alet olacak onu merak ettim. Tomografi gibi içine girilecek bir şey mi acaba? Büroda onu koyacak yer bulamayız. Küçük bir alet olmalı. Kalem gibi. Şeker ölçer gibi olmalı mesela.

İçinden bir kağıtçık çıkartmalı; "bu kişi bu olay yüzünden ...-TL.'lik ya da ... birimlik üzülmüştür."

Ben daha çok, aynı anda kafaya ve göğsün sol bölgesine bağlanarak ölçüm yapan, minik dijital ekranlı -kalem gibi - bir şey olarak tasarlamıştım(!) hatta usb girişi ve içindeki bilgileri udf olarak kaydetme özelliği de olsun.
Old 05-01-2012, 11:14   #65
Admin

Alıntı:
Yazan Av. Gülgün
http://www.turkhukuksitesi.com/showt...552#post528552 başlığındaki tartışmalara göndermeyle; kelemeter (keder-elem ölçer) piyasaya sürülsün. Her avukat bir adet edinsin, edinemeyenler manevi tazminat talebi olan müvekkil gelmeden meslektaştan ödünç aldığı kelemeterle ölçüm yaparak müvekkile net dava miktarını söylesin.
Bu icadınızı ben de çok takdir ettim, çok pratik ve yararlı bir buluş!

Ancak acil olarak patentini almanızı öneriyorum, aksi takdirde Adalet Bakanlığının UYAP'a MERNİS'le bütünleşik sorgulama ekranı şeklinde ekleyip, 5-TL ücret karşılığı bize pazarlamasını an meselesi olarak görüyorum.
Old 05-01-2012, 15:21   #66
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av. Gülgün

Old 05-01-2012, 15:39   #67
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av. Gülgün
Ben daha çok, aynı anda kafaya ve göğsün sol bölgesine bağlanarak ölçüm yapan, minik dijital ekranlı -kalem gibi - bir şey olarak tasarlamıştım(!) hatta usb girişi ve içindeki bilgileri udf olarak kaydetme özelliği de olsun.

Ama belki de şu olabilir: Küçük bir cihaz (şifrematik gibi her düğmesine bastıkça ayrı bir soru soran ve a,b,c, d ve e şıklarından oluşan cevapları bulunan ve (hastaya ) uygun gördüğü seçeneği işaretleme imkanı veren) ile bu sorun aşılabilir.

Örneğin soru şu olabilir:

Eylem veya söylem nedeniyle ne hissettiniz?

a) Tarkan'dan "Yakalarsam …" isimli şarkıyı söylemek istedim, (3 puan)

b) Başımdan aşağıya kaynar su döküldü sandım (10 Puan),

c) Seni anneme söyleyeceğim diye bağırdım. (5 puan)

d) Ya git işine (0) puan

e) Sabaha kadar ağladım (50 puan)

5 soruda toplanan puan;

50-59 arasında ise 5.000 TL

60-69 arasında ise 10.000 TL

70 - 79 arasında ise 15.000 TL

80-90 arasında ise 20.000 TL

90-100 arasında ise 25.000 TL

100 ve üzerinde ise en az 50.000 TL

Old 28-01-2012, 12:15   #68
Av.Nur Hayat BURAN

İki defa "sabaha kadar ağladım" yahut benzeri cevap işaretlense 50.000-TL. cepte...
Old 29-01-2012, 16:23   #69
avukat17

Varsayılan 2010 yeni yıl dileği 2011 de kabul edilen bir yasa ile kabul edildi.

avukatların hayal gücünü es geçmemek gerektiğine emsal teşkil eden dileklerinizi biraz geç okudum ama iyi ki de okudum.dileklerinizin tümünün de teknolojik imkanlar kullanılarak hayata geçecek türden dilekler olduğunu düşünüyorum. tamamen ütopik değiller.
hele numarası söylendiğinde göz kırpan dosya fikri çok hoş.bunu icrada fazlaca zaman geçiren meslektaşlar daha çok beğeneceklerdir.ben de hep derim dosyalar çağırınca gelseler ne iyi olacak diye. siz buna teknolojik bir arka plan oluşturmuşsunuz tebrikler.
bu arada dileklerinizden birisi humk da kabul edildi artık uyap üzerinden duruşmalara katılabileceğiz. siz dilemeye devam edin sayın meslektaşım ancak fikir ve sanat eserleri kanunundaki patent başvurularınızı yapmayı da ihmal etmeyin derim
Old 28-03-2012, 16:26   #70
Av. Buket YAVUZ GÜNGÖR

Varsayılan hepiniz süpersiniz..:))

Akşam olmuş, benim pilim bitmiş durumdaydı ama inanılmaz eğlendim. Gerçekten bi ferahladım yani..)
Süpersiniz.. siteye çok fazla giremiyorum ama bu forumda meslektaşlarımın başımıza gelen trajikomik olayları esprili bir şekilde ele alıp yüzümüzü güldürmeleri o kadar çok hoşuma gidiyor ki siteye girdiğimde ilk baktığım yer burası oluyor genelde...
Teşekkürler.. Beni asık suratlı halimden kurtardığınız için)
Old 29-03-2012, 09:05   #71
BurcuYıldırım

Varsayılan Avukatlar zeki insanlar vesselam

Baro pulunu her yapıştırışımda aklıma elen bir şeydir benimde; çilekli, muzlu, hatta kuru-pilav aromalı v.s. üretilse ne hoş olur. TBB için de güzel değil mi tatlı ihtiyacını karşılayan ancak kilo aldırmayan müthiş bir icat! Çok güldüm gerçekten.. Dos dos dan bir tane de bana lüften...
Old 29-03-2012, 11:17   #72
oeroglu

şey geldi mesela benim aklıma...

tüm banka hesapları bankacılık düzenleme ve denetleme kurulunun bilgisayar hesaplarında uyap'ın bir köşesinde olsun...

bir de tapu kadastro genel müdürlüğünün bir merkezi olsun...

icra dairesinden talep açılacağı zaman sadece 10 tl bir tebligat masrafı vererek borçlunun o an için türkiyedeki tüm bankaların tüm şubelerindeki tüm hesaplarına; 20 tl 2 tebligat masrafı vererek artı yurt sathında borçlu namına kayıtlı tüm taşınmaz hak ve alacaklarına haciz ve ihtiyati tedbir koydursak...

bu da bence uzaya adam göndermek değil; tüm bankaları ve tapu müdürlüklerini bir ağa toplamak...

gerçi o zaman PTT nin gelirlerinde büyük düşüş yaşanacağını da düşünmüyor değilim... bilemiyorum... bilemiyorum :///
Old 25-11-2015, 11:51   #73
Av.Nur Hayat BURAN

Neşeli

Mesela bürolarımıza "akıllı kapı" yapılsa, içeri adımını atan kişinin niyetini okusa...

Hukuki bir işi olduğunda yeşil ışıkla "iş-iş" yazsa.

Aksi takdirde kapının üstünde kırmızı ışıkla "laklak" yazsa.

Özellikle yeni büro açan arkadaşlara çok faydalı olur bence...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi