Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Evde Ölümle Tehdit ve Piskolojik şiddet

Konuyu Kilitleyin
Old 31-08-2013, 23:19   #1
Konuk

Varsayılan Evde Ölümle Tehdit ve Piskolojik şiddet

1995 senesinde evlendik fakat 2009 da boşandık.
Bu süre içerisinde hem fiziksel hemde piskolojik şiddete maruz kaldım.Ancak onun ölüm tehditleriyle nikahımız olmadan aynı evde zorla 2 çocuğumla beraber yaşamaya başladık.Şu son 3 senedir aynı evde ama nikahsızız.Şimdide hem çocuklara hem bana piskolojik şiddet uyguluyor özellikle alkol alıp gece gelip bizi rahatsız ediyor.İki defa ehliyeti alkollü araç kullanmaktan elinden alındığı halde araç kullanmayada devam ediyor.En son yine beni gece gelip "bu çocuğu arkadaşlarıyla görüştürmeyeceksin görüştürürsen seni keserim parça parça ederim acımam keserim ayağını denk al çocuk evde oturacak hiç bir yerede çıkmayacak"diyerek tehtid etti(oğlum 15 yaşında erkek) elinde tornavida vardı uzun onunda elinde tutarak ayrıca bana vurarak şiddette uyguladı.Ben şuan ne yapabilirim.
Sürekli benimle uğraşıyor ayrılıncada rahat vermiyor lütfen yasal bi yol gösterin.
Old 01-09-2013, 15:16   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
1995 senesinde evlendik fakat 2009 da boşandık.
Bu süre içerisinde hem fiziksel hemde piskolojik şiddete maruz kaldım.Ancak onun ölüm tehditleriyle nikahımız olmadan aynı evde zorla 2 çocuğumla beraber yaşamaya başladık.Şu son 3 senedir aynı evde ama nikahsızız.Şimdide hem çocuklara hem bana piskolojik şiddet uyguluyor özellikle alkol alıp gece gelip bizi rahatsız ediyor.İki defa ehliyeti alkollü araç kullanmaktan elinden alındığı halde araç kullanmayada devam ediyor.En son yine beni gece gelip "bu çocuğu arkadaşlarıyla görüştürmeyeceksin görüştürürsen seni keserim parça parça ederim acımam keserim ayağını denk al çocuk evde oturacak hiç bir yerede çıkmayacak"diyerek tehtid etti(oğlum 15 yaşında erkek) elinde tornavida vardı uzun onunda elinde tutarak ayrıca bana vurarak şiddette uyguladı.Ben şuan ne yapabilirim.
Sürekli benimle uğraşıyor ayrılıncada rahat vermiyor lütfen yasal bi yol gösterin.

Ölümle tehdit suçu için, savcılığa suç duyurusunda bulunun. Aynı dilekçede koruma tedbiri isterseniz, eski eşiniz için uzaklaştırma kararı verilmesi için aile mahkemesine bildirimde bulunulacaktır. Ya da doğrudan aile mahkemesine müracaat ederseniz (Ölümle tehdit hariç), uzaklaştırma kararı verilir.

Hak kaybına uğramamak için bir avukattan profesyonel destek alınız.
Old 02-09-2013, 20:40   #3
syavuz

Sayın konuk, durumunuz oldukça ciddi görünüyor. Maddi gücünüz yoksa bulunduğunuz yer barosuna başvurarak adli yardımdan faydalanın.Tarafınıza atanacak avukat, gerekli tedbirlerin alınmasını sağlayacaktır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi