Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

olmayan tehdit iddiası

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 05-05-2008, 21:17   #1
Konuk

Varsayılan olmayan tehdit iddiası

ben 14 yıllık evli bir bayanım eşim bundan 3 yıl kadar önce benimde tanıdığım komşum olan bir bayanla bir süre evlilik dışı bir ilişki yaşamış daha sonra ben öğrendiğimde eşime boşanma davası açtım ama boşanamadık eşim benden yaptıklarından dolayı pişman olduğunu ve benim bilmediğim ve anlatamayacağı şeyler olduğunu söyledi bir süre bu işe son verdi ama sonra tekrar devam etmiş taki bir sabah bana eşimin telfonundan hkaret içerikli bir mesaj alana kadar bu mesajı bana çektiği için eşim hakkında suç duyurusunda bulunacağımı söyledim ve ortalık karıştı eşim bu mesajı kendinin çekmediğini o şahsın çektiğini ve bu şahısın kendini işyerinde üsleriyle sürekli tehdit ettiğini ve artık dayanamadığını söyleyerek şahsa şiddet uygulamak zorunda kaldığını artık dayanamadığını söyleyerek şahsı ikaz etti bu ikaz neticesinde şahıs eşimin iş yerindeki üslerine ve hatta valiliğe giderek elinde eşimin cep telefonundan çekilmiş 2005 yılına kadar olan mesajları delil olarak sunmuş ve eşim hakkında yoğun bir soruşturma başlatıldı esas olan konu o mesajları eşimin çekmediği çünki mesaj çekildiği tarihleri talep ettiğimde ailecek görüştüğümüz bu kişi tarafından samimiyet ortamı içerisinde telefon resimlerine bakmak yada deniz e girdiğimiz sırada o şahıs tarafından kendisine emanet edilen telefondan çekilidiğini fark ettim ve bu telefon mesajlarını ne amaçla çektiğini ve o tarihden bu tarihe kadar neden sakladığını aklımız almadı daha sonra bu şahıs tarafından benim cep telefonuma çekilen mesajdan dolayı savcılığa şikayette bulundum fakat alınan ifadesinde ve eşim adına yapmış olduğu şikayete istinaden verdiği ifadede benim tarafımdan ölümle tehdit edildiğini hatta 2006 yılında kendisini öldürtmek için adam bile tuttuğum konusunda benim tanımadğım iki tanede şahit göstererek olayda madur sıfatına bürünmeye çalışmaktadır ve bizi sürekli rahatsız etmeye alie düzenimizi bozmaya yönelik ifadelerle harekete etmektedir ben artık bu olaylara tahammül sınırlarımı aşmak üzereyim bu kadının bizimle irtibat kurmasını talep ettiğim halde ilgili bir birim bulamadım şimdi ben bu şahıs için ailemin de adını kullanarak zan altında bırakmaya yönelik ifadelerinden dolayı hukuki açıdan ne yapabilirim sadece telefon mesajlarından dolayı şikayette bulundum alınan ifadesinde kendisini tehdit ettiğimizi iddaa etmektedir oysa böylebir ithamda bulunacak herhangi bir bilgi ve belge elinde mevcut değildir zira böyle bir olayında olması benim için mümkün değildir
Old 05-05-2008, 22:21   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Siz,size yöneltilmiş bir suç işlendiği iddiası ile savcılığa şikayette bulunmuşsunuz.

Bu yasal hakkınız.

Şikayet ettiğiniz kişi de yasal savunma hakkını kullanacaktır.

Suçlama ve savunma savcı tarafından değerlendirecek ve kanaatine göre ya takipsizlik kararı verecektir ya da ceza davası açacaktır.

Takipsizlik kararı verdiğinde ,yasal süre içinde itiraz hakkınız bulunmaktadır.

Ceza davası açıldığında ise davaya katılma hakkınız vardır.

Ceza yargılamasında şüpheli veya mağdurların avukat talep etme hakları vardır.Kendi seçtiğiniz bir avukatınız yoksa barodan bir avukat atanmasını isteme hakkınız bulunmaktadır.

Bu talebiniz her aşamada değerlendirilecektir.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi