Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Ikinci Kadın Tarafından Cep Telefonu İle Rahatsız Edilmek

Konuyu Kilitleyin
Old 29-03-2008, 17:24   #1
Konuk

Soru Ikinci Kadın Tarafından Cep Telefonu İle Rahatsız Edilmek

ben 14 yıllık evli ve bir çocuk annesi kendi işinde çalışan bir bayanım eşim beni kendinden büyük fakat benimde tanıdığım biriyle uzun 2 yıldır aldatıyor beraber olduğu kişi sürekli bana eşimin ağzından ve eşimin cep telefonuyla baa sürekli hakaret içeren mesajlar atıyor ve de yetmezmiş gibi birde asılsız suçlamalarda bulunarak kendini çevrdekilere mağdur gibi lanse ederek yptıklarını haklı göstermeyeçalışıyor ben se şu ana kadar her hangi bir girirşimde bulunmadım daha doğrusu işim geeği ve yaşadığım çevre itibariyle sessiz kaldım ama artık sorun o kadar büyük ve utanç verici bir hal aldıki açıkcası sessiz kalmayı da düşünmüyorum acaba akıl ve mantık çerçevesinde yapa biliceğim neler var bu kişi o kadar yüzsüzki yaptığı hareket meşruymuş gibi üstüne beni suçluyor bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim
Old 29-03-2008, 20:40   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Şikayetinizi belirten bir dilekçe ile karakola veya savcılığa başvurabilirsiniz.Bu tür iletişimin hem geçmiş hem de bundan sonra takip edilmesi için talepte bulunabilir ve süpheli kişi hakkında ceza davası açılmasını isteyebilirsiniz.

Mali durumunuz elverişli ise ,kendi seçeceğiniz bir avukat da size hukuki yardımda her zaman bulunabilir.

Mali durumunuz iyi fakat o sırada bir avukat seçecek durumda değilseniz yasa gereği daha karakola veya savcılığa başvurma aşamasında dahi dilerseniz tarafınıza barodan bir avukat atanmasını isteyebilirsiniz.

Baro kısa sürede bu aşamalarda size hukuki yardımda bulunacak bir avukatı(masrafları baro tarafından karşılanarak) görevlendirecektir.

Şikayetiniz üzerine ceza davası açılacak olur ise,duruşmaları takip etmek için yine mahkemeden avukat atanmasını isteyebilirsiniz.

Bu atamalar için baroya gitmeniz gerekmemektedir.

Unutmayın,Hakkınız Var,Avukat İsteyin!!!
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi