Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Hamileyken tedbir nafakasi nasıl alirim başka sehirdeyim

Konuyu Kilitleyin
Old 04-09-2016, 18:00   #1
Konuk

Varsayılan Hamileyken tedbir nafakasi nasıl alirim başka sehirdeyim

Esim beni ailesiyle yaşamaya zorluyor bir yıldır evliyiz evimiz ayrı ama sabahtan aksama kadar ailesiyle yaşadım eşim çocuğumuz olana kadar bu şekilde devam et demişti hamile kalınca ailesinin yanına ev yaptırdı ben istemediğim halde ve bundan önce defalarca ailesinin baskısına maruz kaldım eşim annesiyle her tartistigimizda bana küstü sabah eşimle annesine gitmediysem üzerime yürüdü sabah 11 de gittiysem eşim ve kaynanam beni azarladı hiç bi şekilde istediğim gibi evimde duramadim ailesine gitmedigim gün bana küstü kızdı seni dövmüyorsam anneme teşekkür et beni seviyosan annemi çekmek zorundasın benim annemi babamı istemiyorsan git dedi ailesi devamli aldığı eşyaları oturdugum evi başıma kaktı son bir iki ayda çok ilgisiz davrandı hamileyim dediğimde bana inanmadı ertesi gün gitmemi söyledi şimdi ailemin yanındayım eşimle A.daydik şimdi i.yım hamileyim doktor masraflarımı karşılamak için nafaka istiyorum ama ikametgah ımın A.da olmasi sorun olur mu lütfen yardım edin 2 aydır ayrıyiz hâlâ yanıma gelmedi psikolojim çok bozuldu
Old 05-09-2016, 08:24   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
Esim beni ailesiyle yaşamaya zorluyor bir yıldır evliyiz evimiz ayrı ama sabahtan aksama kadar ailesiyle yaşadım eşim çocuğumuz olana kadar bu şekilde devam et demişti hamile kalınca ailesinin yanına ev yaptırdı ben istemediğim halde ve bundan önce defalarca ailesinin baskısına maruz kaldım eşim annesiyle her tartistigimizda bana küstü sabah eşimle annesine gitmediysem üzerime yürüdü sabah 11 de gittiysem eşim ve kaynanam beni azarladı hiç bi şekilde istediğim gibi evimde duramadim ailesine gitmedigim gün bana küstü kızdı seni dövmüyorsam anneme teşekkür et beni seviyosan annemi çekmek zorundasın benim annemi babamı istemiyorsan git dedi ailesi devamli aldığı eşyaları oturdugum evi başıma kaktı son bir iki ayda çok ilgisiz davrandı hamileyim dediğimde bana inanmadı ertesi gün gitmemi söyledi şimdi ailemin yanındayım eşimle A.daydik şimdi i.yım hamileyim doktor masraflarımı karşılamak için nafaka istiyorum ama ikametgah ımın A.da olmasi sorun olur mu lütfen yardım edin 2 aydır ayrıyiz hâlâ yanıma gelmedi psikolojim çok bozuldu

Sayın konuk,
Bu tür davalarda yetkili mahkeme, eşlerden birinin yerleşim yerindeki (ikametgahındaki) aile mahkemesidir. Öncelikle ikametgahınızı bulunduğunuz şehire aldırarak sonrasında o şehirdeki mahkemede de dava açabilirsiniz.
Davalarınızda bir avukattan doğrudan hukuki yardım almanızı öneririz.
Old 05-09-2016, 19:38   #3
Konuk

Teşekkürler. Peki tedbir nafakasi için ispat delil gibi şeyler lazım mı eşimin babasiyla beraber çalıştıği işleri var maddi durumları da var ama babasının işçisi olarak görünüyor sigortası var nafakayı ödemeyedebilir
Old 07-09-2016, 10:16   #4
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Her dava bir iddiadır ve kanıtlanması gerekir.Eşinizin mali sosyal durumunu ve yaşam standardını tanık dahil,fatura,kredi kart harcamaları,banka hesap hareketleri,tapu kayıtları ve tüm diğer yasal delillerle kanıtlayabilirsiniz.

Bir avukattan destek almanız yararınıza olacaktır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi