Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

eşim adına mal varlığı yok nasıl ortaya çıkarabilirim

Konuyu Kilitleyin
Old 05-08-2014, 10:00   #1
Konuk

Varsayılan eşim adına mal varlığı yok nasıl ortaya çıkarabilirim

merhaba,

eşimden boşanmak istiyorum fakat ilk önce maddi olarak haklarımı almak istiyorum
eşim ve kız kardeşi ortak olarak hem ev hemde arsa aldılar eşim hazır paramızı ve bankadan kredi çekerek ödedi fakat ev annesi arsada babası adına alındı zaten bunuda en başta söyleyip tüm taleplerime rağmen anne ve babasının üzerine yaptılar doğal olarak eşimin üstüne hiçbirşey yok ve boşandığım da da hiçbirşey öne süremiycem
çocuğumun hakkının onlarda kalmasını istemiyorum
lütfen bana yol gösterin ne yapabilirim bir çaresi olmalı
Old 05-08-2014, 18:44   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Boşanma davasında eşinizin kusuru sebebi ile tazminat talep edebilirsiniz.

Eşinizin kazançları ve tasarrufları ile ilgili olarak ayrıca mal rejimin tasfiyesi davası açılması gerekir.
Bu davada bankadaki birikmiş para ve kullanılan kredinin ödenen kısmı -eklenecek değer- olarak kabul edilebilir.

Mal rejimi katılım alacağı davasında bu devirlerden yararlananlara ihbarda bulunulması ve alacak tespit edildiğinde tahsil aşamasında eksik kalan kısımla ilgili devirden yararlananlara başvurma olanağı düşünülmelidir.

Bir avukattan hukuki destek almanızı,mali durumunuz elverişli değilse baro adli yardım servisine başvurmanızı öneriyoruz.
Old 07-08-2014, 12:42   #3
Konuk

cevabınız için çok teşekkür ederim

birde son olarak birşey daha danışmak istiyorum size

düğünde takılmış olan para altın herşeyi ailesi aldı sadece bilezikler kalmıştı
onlarıda eşim elimden alıp kızkardeşinin çalıştığı bankaya ve onun kasasına koydu şuanda istesemde geri vermiyor

ne yapabilirm?
Old 08-08-2014, 08:27   #4
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Takılar kişisel maldır.Kimdeyse ondan istenir.

Eşiniz takılarınızı sizden almış ve seçtiği bir yerde saklamış ise sorumlu eşinizdir.

Eşinizin ailesi eşinizin müdahalesi olmaksızın takıları almış ise davaya onları da dahil etmek gerekebilir.

Bir avukattan doğrudan destek almak yararınıza olacaktır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi