Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

adres deisikligi bildirmem gerekir mi

Konuyu Kilitleyin
Old 04-12-2013, 13:04   #1
Konuk

Varsayılan adres deisikligi bildirmem gerekir mi

merahabalar,esimden siddet gordugum icin bosanma davam var, koruma kararim ve esimin evden uzaklastirma kararimda vardi suresi bitti bir ay once ,oturdugumuz ev kira ve maddi olarak zor durumda kaldigim icin evden ayrilmak zorunda kaldim 5 yasindaki kizimla,o arada esim evin anahtarini deistirmis ve ben bidaha eve giremedim savciliga sikayette bulndum fakat delil sunamadigim icin dosya kapanmis kimse sahit olmak istemiyor boyle durumlarda,hakim tarafindan belirlenen tedbir nafakam var fakat icra takibine vermek icin barodan avukat talebinde bulundum ve muhtardan fakirlik belgesi almak icin bas vurdum fakat adreste oturmadigim icin verilmeyecegini vede cezasi oldugunu ,bu durumda benim sabit bir adresim yok eve kendime ait esya almak icin giremiyorum cocukla cok zor durumdayim ne yapmam lazim cevabinizi bekliyorum,saygilar
Old 05-12-2013, 23:08   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,
1-Siz kendi iradenizle başka bir muhtarlığa ikametgahınızı taşımadığınız sürece muhtarlık evde fiilen yaşayıp yaşamadığınız kontrol ederek belge düzenlemeyi reddedemez.

Yeniden başvurmanız sonuçsuz kalırsa doğrudan adli yardım servisine başvurunuz.Muhtarlıkla adli yardım servisi görevlisi konuşabilir ve konuyu izah edebilir.

2-Diğer bir seçenek boşanma davasına bakan mahkemeye başvurarak konutun size tahsisi kararı verilmesini istemeniz olabilir.

3-Son olarak yeniden koruma kararı istemenizi,bu kararda başka bir adresin yerleşim adresi olarak belirlenmesini isteyebilirsiniz.

4-Hukuk sorun çözmek için vardır.Aksi halde şiddet nedeni ile konutunu terk eden kadınlar adli yardımdan yararlanamaz

Adli yardım servisi bu tür durumlarda çözümler geliştirmiş olabilir.Yardım için başvurunuzu yapınız.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi