Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Soruları Arşivi THS Hukuk Soruları alanına 2000-2007 yılları arasında gönderilmiş eski soruların arşivlendiği forum alanımız. Bu alan yeni mesajlara ve yanıtlara kapalıdır ve sadece arşiv amaçlı olarak yayında tutulmaktadır.

Ne Yapabilirim?

Old 16-03-2002, 13:09   #1
gordonn

Soru Ne Yapabilirim?

29 yıllık evli yaşları 29 ve 25 olan iki çocuk annesi ev hanımıyım.
ikisi benim üzerime olmak üzere üç tane evimiz var. fakat yeni almış olduğumuz ve şu an oturduğumuz evin bir hayli borcu var ve bu borçlar da benim üzerime eşim yaklaşık bir ay kadar önce sudan sebepler yüzünden kavga çıkardı , eve para bırakmayı ve evin borçlarını ödemeye artık devam etmeyeceğini söyledi ve bunu yapıyor benim bir gelir kaynağım olmadığı için borcu borçla kapatmaya çalışıyorum ve tabi oğlum da kazandığını bana veriyor eşim evi otel gibi kullanıyor kendi yemeğini kendisi getiriyor,yiyoracab ben kapının kilidini değiştirip onu eve almasam kapıyı çilingire açtırıp girebilmi? bu esnada polis çağırsam işime yararmı?yada hukuki olarak ne yapabilirim çünkü eşim evdeki eşyalarada zarar veriyor.ayrıca evliliğimiz süresince sahip olduğumuz ve bana ait olan iki ev ve eşyaları için hak iddia edebilirmi? Teşekkürler
Old 16-03-2002, 13:31   #2
Av.Mehmet Saim Dikici

Varsayılan Boşanma Davası !

Boşanma davası açarsanız, ayrı yaşama hakkınız doğar. Oturduğunuz ev size ait ise ki öyle anlaşılıyor, boşanma davası açtığınız tarih itibariyle eve almayabilirsiniz.

Boşanmak istemiyorsanız, mahkemeden ayrılık kararı talep edebilirsiniz.
Old 16-03-2002, 15:49   #3
ataol

Varsayılan ya kendine ait değilse

ev kontratı boşanma davası açan kadın üzerine yapılmışsa
kadının hala kocasını eve almaması mümkünmü
Old 16-03-2002, 15:58   #4
Av.Mehmet Saim Dikici

Varsayılan eve almama!

Boşanma davası, ayrı evde yaşama hakkı verir. Dolayısyla, isterse ayrı eve çıkar. Yada eşinin ayrı eve çıkmasını isteyebilir. Eşine ait eşyaların ve ortak eşyalarının durumu ayrı bir olaydır. Anlaşmazlık halinde, kontrat ve tapu ön plana çıkar..
Old 16-03-2002, 16:08   #5
ataol

Varsayılan ya ev sahibinden yazı alınırsa

kontratı üzerine yapan ve boşanma davası açan kadına karşı
askerden gelen ve kalacak durumu olamayan eş ev ssahibinden kontratın erkek taraf olmadığı için bayan adına yapıldığı ancak evin ikisine müşterek kiralandığı ayzılı bir kağıt alınırsa
erkek evine girebilirmi.
Old 16-03-2002, 19:08   #6
Av.Mehmet Saim Dikici

Sayın Ataol,

Siz eve girmeye şartlanmışsınız. Girip de ne yapacaksınız? Eşiniz, dava açmış. Anlaşılmalıdır ki, bir arada olmak istemiyor.

Medeni ilişkiler içinde konuşmanız, ikna etmeye çalışmanız gerekir. İkna olmuyorsa, size düşen ayrı bir eve çıkıp, olayı büyütmemektir.

Hayır, ben ısrar edeceğim derseniz, bir şey diyemem. Karakol yolu sizi bekler..

Bence ısrarcı olmayın. Bir şey değişmez. Karar sizin!
Old 17-03-2002, 15:53   #7
ataol

Varsayılan iyide kalacak yerim yokki

şu an askerim mahkemenin bulunduğu şehre gidince kalacak yerim ve param da yok.
Evimde kalmayı istememin diğer nedeni özel eşyalarımdan bazılarını almak
en önemli nedeni ise eşimle başbaşa görüşebilmek. Eşimle 2 saat görüşsem zaten sorun kalmıyacak. Ailesi engel oluyor görüşmeme

yoksa istenmeyen yerde bulunma gibi sorun yok. Benim eşimlede aslında bir problemim yok. Sorun ailesi. Eşim ailesinin yaptığı baskıya dayanamadı.

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi