Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Yazdıklarımız - Yazdıklarınız. Üyelerimizin yazdığı ve bizlerle paylaştığı şiir, öykü, deneme ve diğer yazınsal türler.

Aşk.........

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 07-04-2006, 14:20   #1
argilla

Varsayılan Aşk.........

Ay dünyaya,dünya güneşe ben sana dönerim
Çiçek toprağa,toprak suya ben sana muhtacım
Aşk çileye,çile çekmeye ben sana mecburum
Dertler bitmeye,zaman geçmeye ben sana mahkukum
Old 07-04-2006, 16:56   #2
hammurabicik

KaÇ Yol AĞlamakli OlmuŞum Gecelerİ
Asil Bİzİm Aramizda GÜzeldİr Hasret
Ve Asil Bİz Bİlİrİz Kederİ

--------------------

İlahİ Nedİr Bu AŞk. Yakti Cİsm-Ü Canimi
Bundakİ Zevk BaŞkadir Duyulur Izhar Olmaz
Ne Tarafa Gİdeyİm Birakip Sultanimi
Onu Sevdİ Bu GÜnÜl, Ölse Ele Yar Olmaz

--------------------

Kİmİne Kadinim Dedİm
Kİmİne Sevgİlİm.
Kİmİ AŞkim Oldu Bazen
Kİmİ Bedenİm.
Her Bİrİnde Ayri Zevk
Her Bİrİnde Ayri Gam
Sevsem De Sevmesem De
Her Bİrİ Olur Tasam .

Bu Da Benden AŞk Üzerİne
----------------------

AŞk YaŞanmadikÇa GÜzeldİr.
AŞkin Yanina Varinca
BÜyÜsÜnÜ Kaybeder İnsan.
Uzaktan Sevmelİ , SevdİĞİnİ Tanimadan.

Bence.................
Old 08-04-2006, 15:51   #3
argilla

Aşk değilmi beni benden alan,
Beni yalnız,sensiz ve sessiz koyan,
AŞK,aşk,aşk............
Old 08-04-2006, 15:58   #4
argilla

Gidiyorum buralardan,
Sonsuzluğa yelken açarak,
Bu şehir;
Beni benden,
Beni senden aldı,
Senden kalan tek hatıram
O son bakışın,
O son gülüşün...............
Old 08-04-2006, 16:06   #5
argilla

Hepimiz aşkı aramıyormuyuz bu dünyada.Bunun için yaşamıyormuyuz.Bizi hayata bağlayan aşk değilmi.Sevmek yetmez aşkı yaşamayada anlatmayada;Aşk özveri ister,aşk fedakarlık ister,cesaret ister.Bu uğurda benliğinden geçersin,kendinden geçersin.Hepsi sadece aşkınla beraber olduğun bir an yaşamak için.......
Old 27-04-2006, 19:04   #6
hükümsüz1621

Varsayılan asi bir aşk hikayesinin son cümleleri.

ben ne aşklar gördüm..önümde öldürler birer birer.ne ölüler gördüm aşk için mezarda delirdiler.ne diriler gördüm..aşkı tek kurşunla acımasızca öldürdüler..
aşk bulunmayan bir nimettir ama bulanlar da israf etmektedir.aşkı oyuncak etmiş gönüllerde sevgi anlamını yitiriyor.artık ne leyla var ne de mecnun..aşk zamana yeniliyor galiba.ayaklarmızın altında eziliyor bir toprak gibi.bir yele kapılıyor savruluyor umutsuzluklara.biz de sevgisiz bir mevsime savrulmaktayız.aşk kadar yüce bir duygu var mıdır acaba?daha önce hiç tanımadığın birini sevebilecek kadar büyük bir yüreğe sahip olduğunun en büyük ispatıdır AŞK.yüreği ortaya koyabilenler aşık olur,gerisi yalan olur.
saygılar..
Old 28-04-2006, 16:52   #7
NİLGÜN SEYMEN

Soru aşka dair

Bir güvercin kanatlarında umuda uçmaktır..aşk,
unutmamaktır sonsuz bir yamaçta nefes nefese çıkmaktır...
kimi zaman dev bir okyanusta, yorgun kulaçlarla, kıyısız sularda kaybolmak
kimi zamansa.. sahilde boğulmaktır.
aşk yüreğinin görebildiği her objede ..
yaprağın damarlarında..
papatyanın sarı tomurcuklarında..
tırtılın kelebek öncesi fotografında..
en kötüde bile bir şahaser aramayı öğrenebilmektir aşk..
ayırmamaktır güzelle çirkini..
zenginle fakiri..
hakir görmeden yerdeki sefil dilenciyi..
gülüşünle yüceltmektir yüreğinde..
aşk sonsuzluğun da bir sonu olmanın bilincidir..
birgün yokolacağız bu misafirhaneden..
birgün elvada diyerek bu görkemli diyardan..
aşk..aşk..
arkanda acı ile ağlayanlar bırakabilmektir..
kimse gülmemeli yokluğuna..kimse sevinmemeli
son yolculuğuna..
aşk sevmeyi başarabilmektir..
nilgün seymen.ç.
28.04.2006/17.48-
B*U*R*S*A

NOT//-sEVGİLİ Elif teveccühün..
ben yazarken heceleri kibrit kutularına tıkıştırarak vezin kafiye falan yapmaktan nefret ediyorum..
belki edebi değeri yok teknik açıdan..ama ben varım o yazılarda..
kendimi saklamıyorum.
maske yok..
benim işte..!
seni de kutlarım yazıların çok sıcak..
başarılar seninle olsun..
Old 28-04-2006, 17:48   #8
hatice selci

Olumlu

aşk anlamını yitireli aşk kendinden vazgeçeli kimbilir nekadar zaman geçti ama naylon sevdalar sardı etrafımızı senin için ölüyorum diyen yürekler dilleriyle söylediklerini şimdi hatırlamaz oldular.aşk bizi terkedeli beri hepimizde bir huzursuzluk ve bir yerlere ait olma isteği başladı.sahipsiz kaldık bir nevi ama biliyorum ki gün gelecek aşk tekrar bize tatlı yüzünü gösterecek.
Old 28-04-2006, 19:09   #9
seyyah7272

aşk sevgilinin kusurlarını görmemektir onu olduğu gibi kabulenmektir.aşk sahipsiz olmadığını bilmektir. aşk ölünce sevemezsem seni misalidir.aşk sevgilinin surat asması sonucunda yaşanan adrenalindir. veslam aşk güzeldir.
Old 29-04-2006, 12:50   #10
NİLGÜN SEYMEN

Soru Ne anlamı var!..

Ne anlamı var senin duymadığın bir şarkıyı dinlemenin..
sen değer vermezsen ..ve sen görmezsen yazdığım dizelerin ne anlamı var..
ne anlamı var .otobanda 180 le gitmenin..hiç denenmemişleri denemenin..ve hiç söylenmemişleri söylemenin
ne anlamı var..
sen görmeyince şiir olmayan bütün bu sözlerin..
sen görmeyince bestelenmemiş güftelerin..

yazdan kalma bu
nisan sabahında..
baharı yaşamanın ne anlamı var..
bırak boşver ..unut gitsin beni
bırak poyrazlarda kalayım..,
yalnızlığa alışkınım ben..
bırak..soğuklar hep öyle kalsın buralarda
bir harf bile yok satırlarda..söyle..söyle..sensiz yaşamanın ne anlamı var..
nil.
Old 29-04-2006, 18:54   #11
hükümsüz1621

Varsayılan aşkın mirası:AYRILIK

seni gitmen için mi sevdim?bu kalbi ezip geç diye mi sana verdim?sen gittin....omzuna yükledin umut dolu yarınları ....bana hüzün dolu uykusuz geceler bıraktın.yoksun! şimdi tek sırdaşım bir paket sigara...ellerimden yavaş yavaş akıyor ellerinin sıcaklığı.beni bırakıp gittiğin o sokakta ayak izlerini aradım günlerce.ne sesin ne de sevgin kaldı ardında.diz boyu hüzün batağına saplandım.artık takvimlerde sadece sonbaharı görüyorum.her mevsim yapraklar soluyor hayalimde.bu şehre bahar gelse de neyime ki.ben baharları senle sevdim.deli kışlara bile senle göğüs gerdim.yoksun...yokluğunu sevda edinirim varlığının hasretini çekerim...
AŞKI ANLATIRKEN AYRILIĞI DA UNUTMAMAK LAZIM.AŞKLARIN MİRASIDIR AYRILIKLAR.
SAYGILAR
Old 29-04-2006, 20:50   #12
hükümsüz1621

Varsayılan Ayrilik TÜrkÜsÜ

adım ayrılık benim
kalbine hançer gibi girerim
bir damla kan düşer gözlerinden
ruhunu alıp çeker giderim
..............................................
ne şiirler yazıldı aşk ve ayrılık adına.bence hiçbiri tam olarak anlatamaz insanın ruhundaki hezeyanları.ben de bir nebze anlatmaya çalıştım.dilerim hiç kimsenin ruhuna hüzün uğramasın.sevgiyle kalın.hayata aşık olun.bazen hayata aşık olduğunuzda karşılık bulamadığınızı düşüneceksiniz ama aslında öyle değildir.gidenler gider yine benliğinizle başbaşa kalırsınız.ne olursa olsun güçlü olmanızı temenni ederim saygılarımı sunarım...
elif türk_BURSA-DİYARBAKIR
Old 04-05-2006, 17:42   #13
NİLGÜN SEYMEN

Dikkat Özlemek olmasa.!

Gidişin olmasaydı eğer..,
özlemek de olmazdı seni böylesine..
Yokluğun olmasaydı eğer..,
varlığının değerini de hissedemezdim yüreğimde..

Ölümüne bir acı bu ,içimde yangın gibi ,yıkıp harabeye çeviren ..
alevden bulutlar kaplar ..dizelerimi..,
Gidişin olmasaydı eğer..,
gelişini böyle bekler miydim meraklı bekleyişlerde..

Varlığın gecelerde ,tamamlanmamış hecelerde..
ve hiç yaşanmamış düşlerde..

varlığın heryerde..beni duyuyor musun..
seni özlemek olmasaydı eğer..
bana gelişinin de anlamı olmazdı ..
Bursa'nın caddelerinde..
NİLGÜN ÇAKICI-
-B U R S A-
Mars'taki sevgiliye özlem !../4.05.2006/18.36/
Old 04-05-2006, 18:20   #14
hükümsüz1621

Varsayılan AşK

ikindi vakti esen bir rüzgarsın.uzaktan gelen yeşil bezli bir tabutu sever geçersin.sabahın indiği ıssız sokaklarda duyarsın belki sesimi.sana armağan ederim son nefesimi.belki bir ikindi vakti benim yanımdan da geçersin.birkaç omuz üzerindeyken birden kara topraklara atılmış bulurum kendimi.mezar taşımda adımı gölgeleyen tozları belki sen silersin.günler,aylar,yıllar geçer..insanlar asırlara yenilir.ancak sen bir rüzgar gibi her mevsimde esersin.bir gün elbet bu kalbi de kendine mesken edersin.ey AŞK!bir günah gibi peşimde dolanırsın.bir gözyaşı gibi her an kopup gelirsin yalnız gecelerimde.sen inersin kalbime gökten dünyaya düşen yıldız gibi.hangi yürek seni taşıyacak kadar güçlü ki!seni anlatmaya hangi lisan yeter ki!sen sol yanımda uyu bir ölü gibi.seni kalbimde hangi melek diriltebilir ki!
Old 04-05-2006, 20:31   #15
yasemen

Uzaktan yaşayınca oluyor adı aşk...Ne kadar yaklaşırsan bi o kadar yok oluyor güzellikler gözünün önünde...Hayalinde canlandırmamak gerekiyor demek ki yaklaşmadan önce...
Old 04-05-2006, 22:54   #16
judge21

Soru o da ne !!! ?

"Aşk" mı ? Nasıl birşey ? Nedir ? Var mı ? ...
Old 05-05-2006, 12:15   #17
hükümsüz1621

Varsayılan :)sayın judge21'e

aşk dünyada insanla var olmuştur.aşk denince illa ki karşı cinse duyulan sevgi bağı akla gelmemelidir.hayata da aşık olunur.bir çift göze kapılıp o gözlerin derinliklerinde kaybolmak değildir ki aşk...
annemize duyduğumuz da aşktır.üstelik hepimizin vazgeçemeyeceği ebedi sevgilisi annelerdir.aşk nedir?bu soruya binlerce cevap verilebilir.ama hepsinin çıkış noktası yüreklerdir.kalbi sol yanında sadece ağırlık yapanlar aşık olamaz.sevgiyi bilmeyenler aşık olamaz.aşk,adanacak bir ömürdür.aşk,ebedidir.bizden önce de vardı ve bizden sonra da var olacaktır.aşk bizlerin mirasıdır.hissedebilen yüreklerin tek sermayesidir.bu hazineyi savurmamak gerek.değerini bilmek gerek.aşk nefes alabildğin için yaratıcıya duyduğun sevgidir.bu dünyanın özünde ve var oluşunda aşk vardır.yani AŞK her yerde.aşkın ne olduğu sorusuna cevap verebilmek için ruhunuza ve kalbinize bir yolculuk yapın.AŞK hepimizin içinde bi yerlerde saklanıyor.bir gün gün yüzüne çıkacak elbet.işte AŞK bu yüzden yaramaz bir çocuk gibidir.hazırlıksız yakalar bizi.aşk,kimi zaman bir meltem gibidir:eser ruhumuzun kıyılarında.kimi zaman da bir tayfun olur ve ruhumuzda ne varsa alır götürür.yüreğinizin pas tutmamasını temenni ederim,saygılarımla...
Old 05-05-2006, 16:39   #18
judge21

Olumlu sayın elif turk'e

Aşkın her türlüsüne methiyeler sıralamak zor olmasa gerek.Ayrıca bu süslü söylemler gündelik yaşamın realitesi ile ne yazıkki örtüşmüyor.Dolayısıyla ayakları havada kalıyor.Sanatsal üretimler adına elbette değerlidir bu dile getirilenler ve sadece kısa süreli haz vericilikten öteye gidemiyor...
Old 05-05-2006, 18:18   #19
hükümsüz1621

Varsayılan sayın judge 21'e

aşk basit bir duygu değil ki basit bir sözlerle anlatayım...üstelik ne şairim ne de yazar..ELİF gibi anlattım .bunlar benim düşüncelerimdir.gerçekleri çok iyi biliyorum.pekçok insanın dayanamayacağı şeyler yaşadım.yazdıklarımdan hayalperest biri olarak mı algılanıyorum acaba..insanın canını aşktan da fazla acıtan şeyleri gördüm.bu acı gerçeklere ve maziye kaptırırsam kendimi bu hayattan haz almam mümkün olamaz.kasırgalı yaşamımda sevgiye tutundum.hayatı sevmek gerektğine inanırım.bu yüzden aşkın her türlüsünden bahsettim.fikrinize saygı duyarım.sanat kaygısı taşımadan kendimce yazıyorum.söz hakkımı kullanıyorum.hayatın gerçekleriyle bizim gerçeklerimiz çelişir çoğu zaman.bunlar da benim kendi gerçeklerimdi.paylaşmak istemiştim yalnızca.aşk bir ılık bir meltem de olur deli bir tayfun da.bunu yazımda da belirtmiştim.dikkatli okumamışsınız demek ki..gerçeği sakladım sözlerin arasında.ben ne desem de insanlar sözlerimi kendi istedikleri gibi algılarlar.bu yüzden alenen belirtmiyorum.hayat aramaktır.elmaslar yerin binlerce kat altında saklanır.onları arayan ve gerçekten var olduğuna inananlar bulur.
saygılarımla...
ELİF TÜRK
Old 05-05-2006, 18:23   #20
hükümsüz1621

Varsayılan GerÇeklerİmİz

SÖZLERİMDEKİ GERÇEĞİ ARARSANIZ BULURSUNUZ.
sayın judge21,fikirlerinize saygı duyuyorum...
saygılarımla...
ELİF TÜRK DİYARBAKIR-BURSA
Old 05-05-2006, 18:32   #21
judge21

Varsayılan elif turk'e

Elbette hiçkimse duygu ve düşüncelerinden dolayı yargılanmamalı.Ama yinede aşk olgusu çok şişirilmiş gibi geliyor.saygılar...
Old 05-05-2006, 18:38   #22
hükümsüz1621

Varsayılan sayın judge 21'e

fikirlerinize saygı duyuyorum.sanırım bazı deneyimler edinmişsiniz,bu yüzden abartıldığını düşünmektesiniz.ama dedğim gibi ELİF böyle düşünüyor.saygılarımla...
Old 07-05-2006, 17:38   #23
NİLGÜN SEYMEN

Çok sevdiğin ve de değer verdiğin birşeye..
-tamamdır bu benimdir-
dersiniz ve etrafına çerçeve çekersiniz ya..!
işte aşk denen şey orda başlangıç gösterir.

Sevgili Elif yanındayım ..aşk ve sevgi kalın hatlarla çerçevelenerek ..saygı ve güven paleti ile de renklendirilirse...

AŞK doğar...Aşk dediğimiz şey belki yüzyıl sürer...belki bir saniye..
Ama hoşlandığınız herneyse..bir objedir..bir tendir..bir nefestir ..ya da ulaşılmaz bir hayaldir..

Herneyse ..,benimseyerek beynimizde ve yüreğimizde onu kendimize malederek farklı bir çehreyle hayal ederiz..
Şekil ruh ve heyecan ile çerçeveleyerek..,ortaya çıkan profil için seviniriz..acı çekeriz..özleriz..

Ve gün gelir vazgeçerek arkamızı dönerek çekip gideriz..
Budur Aşk..
Umarım Elif'e yeterince destek olabilmişimdir..
Nilgün/7.05.2006/18.37
Old 07-05-2006, 20:13   #24
hükümsüz1621

Varsayılan kadife kalpli nilgün hanıma:)

nlgün hanımcım çok teşekkür ederim.sizin beni düşünmeniz beni onurlandırdı ve çok mutlu oldum gerçekten.sizi çook seviyorum,bana destek oluyorsunuz varlığınız bile ruhuma ışık olmaya yetiyor.
sıcacık yüreğinizde bana da yer verdğiniz için teşekkür ederim .
Old 08-05-2006, 12:52   #25
hükümsüz1621

Varsayılan NİLGÜN HANIM'a

ufuklarına sabah inmeyen bir şehirde yapayalnız kalsam da bilirim ki uzak illerden birkaç yürek benimle nefes alıyor.gecenin bile kör olduğu parlayan tek bir yıldızın bile olmadığı bir vakitte olsam bile sabahlara varabilme umuduyla yaşıyorum.bir gülüşüne canımı feda edebileceğim bir insanın evladıyım,onsuz uzaklarda çekilmiyor gurbetin kahrı.beni annem gibi kollamaya çalışan eşsiz insan NİLGÜN hanıma sonsuz teşekkür ederim.anneler böyledir,nerde içi kanayan bir evlat görseler açarlar kadife kalplerini.dünyanın en değerli varlıkları annelerdir.ben annemin kalbini kazanmak isterim sadece.çünkü en değerli ve tükenmeyecek olan tek hazine anne kalbidir.bir anneler günü daha geliyor...annem uzaklarda evladının hasretini çekerken ben buralarda biçare beklerken ,bi yerlerde anneler evlatlarına sımsıkı sarılmış olacaklar.işte ben bu mayıs akşamında bile soğuktan tir tir titriyor olacağım.tüm annelerin anneler gününü kutlarım.dilerim onlar evlat hasretiyle imtihan edilmezler.NİLGÜN HANIM,sizin anneler gününüzü de yürekten kutluyorum.ne mutlu bana,bana inanan,bana enginler kadar uçsuz bucaksız sevgi dolu kalbini açan bir insan tanıdım.iyi ki varsınız NİLGÜN HANIM.yüreğinize hüzün uğramasın.anneler günü gelmeden kutlamak istedim
saygılarımla...
Old 08-05-2006, 16:29   #26
NİLGÜN SEYMEN

Önemli Şu aşk dediğimiz..!

Aşk nedir..
Kimi zaman yüreğimizin en derinliklerinde -bir ulaşılmaz hayalin-profilini çizeriz.. Mükemmel olacak çok kültürlü...çok güzel..çok donanımlı..yürürken yanınızda herkes gıpta ile bakacak..hayran kalacak..sizinle yalnız kaldığında size iyi ki var dedirtecek..
çok özel -çok temiz -sadık ve de samimi..
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!
Şayet bu hayalini kurup durduğunuz profil ile özdeşleşirse ,..gerçek hayatınızdaki varolan..<<<sorun yok demektir>>>.
Aşk diyerek bizi çıkmaz sokaklara götüren kimi zaman da yanlış kararlar verdiren de bu hayaldir..- evet suçlu budur..!-

Sizinle birlikte doğar..büyür ,..bulduysanız o normlarda birini ,ne mutludur..
Ama bulamadıysanız..-gerçek hayatı paylaştığınız kişi- siz ve o -üç kişi birlikte yaşar gidersiniz..
hatta öylesine cüretkardır ki o hayal..sizinle birlikte toprağa girecek kadar bile ..kudretlidir..

Evet aşk dediğimiz şey ,..o bizimle doğup büyüyen o hayaldir..

Kimi zaman km.lerce yolu dümdüz ederek tek solukta yanına koşarız hep o hayal uğruna..kimi zaman da tam yanıbaşımızdadır da kaybettiğimiz an anlarız o olduğunu..kimi zaman da gerçekten hayatta varolmayan efsanedir hayalimizde olan..
benim de var..sizin de var hatta çok mutluyum diye maskelerle dolaşan kimbilir kimler böyle 3 kişilik hayatlarda..! yaşar dururlar..

Galiba ben cesurum ve bunu yazıp çizebiliyorum..
Ben; o kestiğim makaleleri hafife almayacak kadar ilgili..çektiğim belgeselleri izleyecek kadar bilgili..aldığım kitapların fiat etiketlerinden önce içeriğine göz atacak kadar bilinçli..
Note bookumu ve cd.lerimi heykelönünde toplayarak yakmak gibi çılgınca fiiliyatları aklından geçirmeyecek kadar kendine güvenli bir hayal ile ölüp gideceğim...
Öyle yakışıklı ve zengin olmalı mutlaka..! gibi komplexlerim falan da yoktur..
koordinatlarda takılıp kalmışımdır ..ve bu yüzden de kalabalıklar içerisinde hep yapayanlızım..
İşte aşk aşk deyip durduğunuz budur..!
Sakın inanmayın o hayale yoktur ya !..yoktur..öyle ilah ve ilahe gibi mükemmel normlar.
siz yine de inanırsınız ya da inanmak istersiniz o tasfire..!
o hayal ile doğarsınız..büyürsünüz gelişirsiniz..-kavuşursanız ne mutludur..-
ya..
kavuşamazsanız ..?
sizinle birlikte yokolup giderler..
ÖLENE KADAR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nilgün Seymen.Ç ./08.05.2006/17.27.
Old 10-05-2006, 15:47   #27
NİLGÜN SEYMEN

İnceleme aşk hikayesi..!

Dalgaların hoyratça kıyıya vurduğu bir nisan sabahı,terkedilmiş gibi kimsesiz kalan kumsalı boydan boya dolaştı sessizce iki eski sevgili..
Yıllar sonra,yolları zorunluluklar sonrası ayrılmıştı.
Sanki asırlar öncesiydi..öfkeyle..saçma sapan bir gururla..ve sancılı bir nefretle bitivermişti 8 yıllık beraberlikleri..
Birden o çay bahçesinde,yıllar öncesinde biryerlerde bıraktığı o masum gülüşlere yeniden rastladığında,koşarak onun boynuna sarılmamak için zor tuttu kendini..tuttu nefesini..çılgınca esen rüzgar içini titretti..
Ardından,sevdiği kızın oturduğu masadan bir sandalye çekerek eğildi uzatarak elini..suçlu bir gülümseyişle..
-Merhaba..!dedi.
Aylin sorgulayan bakışlarla süzdü bu çökmüş bedeni..inceledi yıldız akışı yıllarını çalan adamı birkaç saniyede..
ince ve narin elini uzatarak karşılık verdi..
-MERHABA..!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Derin bir sessizlik ve duyulan sadece yan masalarda oturan bir iki kişinin gülüşleriydi..
Sanki tüm sesler susmuş.sanki tüm renkler solmuş..sanki dünya durmuştu bakışlarında..!
iki kişiydiler şu an kumladaki şu kır kahvesinde ..iki kişiydiler dönmeye ara veren dünyanın en hassas merkezinde..sadece bakışları canlıydı o an bedenlerinde..
Tek bir kalpte yerinden fırlayacakmışcasına gümbür gümbür atan iki koskoca yürek..
İlk söze atılan kız oldu..
-Mutlu musun bari bensiz kaçıp gittiğin yerlerde..?
Amerika'ya gidip duracağım diye tutturdun Beni yorgun sabahlara ve uykusuzluklara atarak,çekip gittiğin dünyanda ..mutlu musun..?
Erkek kendisini sürükleyen bu bilinmez serüvenin ardında..,bir rüzgar gibi savrulup durmuştu..
Gün geldi kendisini bu serüvene taşıyan ortağı ile birlikte ufacık bir resteurant açmışlardı..düzgün ingilizcesi ve mahareti sayesinde işleri iyi gitmiş..,bir yenisi..bir yenisi daha..,işlerini geliştirmişti..
Ardından bir Amerikalı ile evlenerek mutlu olacağını sanmıştı..
Daha ikinci ayında evliliklerinde sorunlar başlamış..ardından da ayrılmışlardı..Bir de kızı olmuştu..,

işte bu olaylar ,yüreğindeki isyanların pimini çekmiş ve toplayarak tası tarağı dönmüştü anavatana..
Memleket hasreti..sevdiği kızın içinde hala dinmeyen hasretini de peşine takarak düştü yollara..

Sevdiği kız şu an yüzünde yılların perçinlediği derin izlerle tam karşısında duruyordu işte..!
Bir film şeridi gibi geçti gözlerinden tüm geçmişi..

-Dün döndüm dedi..Bir daha serüven yok..Bize göre değilmiş o dünya..!
Artık yalnızım ben..GÜNEŞ kadar yalnız ve yakıcı..kendimi de yaktım..seni de..!
AFFET BENİ..!
-......!
Derin bir suskunluk arasında ..,garsonun masaya getirdiği çay servisi ile bölündü sessizlik..
-Ya sen..!diye sordu Semih.
-Ben hiç evlenmedim..
İzmir'de eczacılık fakültesini bitirdim..
Eskişehir'e baba ocağına döndüm..önce annemi iki yıl sonra da babamı kaybettim..
Ben de yalnızım..Ama güneş gibi değil..bulutlar gibiydim hep..sürekli ıslaktı gözlerim..Sensizliği hiç mi hiç haketmedim..
........................Sensizlikle hiç mi hiç başedemedim..
bu yüzden hep bulutlar gibiydi sensiz yüreğim..

Çaylarını içerken ,Semih ,korkak bir bakışla süzdü sevdiği kızın yosun yeşili gözlerini..
büyük bir suçluluk duygusuyla içi içini kemiriyordu..

-Ne güzel günlerdi o günler değil mi ?..dedi Aylin..
-Evet ..dedi buruk bir gülümseyişle ..en azından..ulaşılmaz da olsa düşlerimiz vardı..hayallerimiz..birlikte planladığımız geleceğimiz..!

-Nerede yaşıyorsun şu an?
-Babadan kalma iki katlı bir evde dinlenmeye çalışıyorum Kumla'da..
Hiç evlenmedim ben..senden sonra ..! senden sonra ..senin yerini tamamlayacak bir eşini aramaya gücüm yetmezdi ki..!cesaret edemedim buna..!

yanaklarına süzülen gözyaşlarını usulca sildi eliyle.. sevdiği kızın.., bunca kahır yüklü yüreği bencilliğinin ardında bıraktığı için; içine akan selleri asla gösteremedi genç adam..
Tuttu ellerini..
kız ellerini geri çekerek..,..
-Lütfen Semih ,dedi.
Semih ağlamaklı bir ses tonuyla masadaki çay bardağına asılı kalan gözlerini Aylin'in gözleriyle kenetledi..
-Hiç değişmemişsin dedi..Yüreğinle..beyninle ve bedeninle ilk günkü gibi bana aitsin..ne güzel..
Sahilde devam etti cümleleri..
Semih sevdiği kızın üşüdüğünü hissederek ceketini çıkararak sardı onun omzuna..o an beline sarılmak ..affet beni demek geçti içinden..
ama söyleyemedi..
yutkundu..
Hayat ne tuhaftı..Buraya ne için gelmişti ne ile karşılaşmıştı..
-Buraya bir ev almak için gelmiştim,dedi.
ama hayatımın en muhteşem sürprizi karşıladı beni..
Ankara'da biliyordum hala seni..

Sahil bomboştu..az ileride çay bahçesinden çığlık çığlığa müzik sesleri geliyordu..sanki martılar da müzüğin ritmiyle halka olmuş..,dans ediyordu suyun yüzeyinde..
Semih cesaretini toplayarak:
-İkimiz fde yalnızız ve birbirimize muhtaç.
şimdi ne olacak Aylin?Ne olur bana bir şans ver..sana kendimi affettireyim..
Aylin bomboş gözlerle güldü bu sözlere..
öfkeli bir ses tonu ile konuşmaya başladı..
-Ne zannediyorsun Semih?Seni yüzyıllarca bekleyerek her -gel- deyişinde kollarına mı koşacağımı umut etmektesin..?
yanılıyorsun canım..yanılıyorsun..sensizlikten öleceğimi bilsem ..yine de HAYIR..!HAYIR!..
-Neden aşkım yalvarırım bana son bir şans daha tanı..!
Hiç mi anlamı yoktur bu karşılaşmamızın..bak kader bile böyle arzuluyor ki karşılaştırdı burada ikimizi..

Aylin kırgın ve hüzünlü bir ses ile..,elindeki kartı sevdiği adamın alev alev yanan avuçlarına bırakarak,uzaklaştı oradan..
-Ne zaman istersen arayabilirsin dedi..telefonum var o kartta..
Ne zaman bir sıkıntın olursa..ne zaman sevineceğin bir şey olursa..ilk beni ara olur mu ..?
Biz artık sadece iki iyi dostuz tamam mı..?
Semih buz gibi donmuştu..
Biliyor musun dedi..kızımın adı da AYLİN..
TENİNİ DAĞLIYORDU SANKİ ESEN POYRAZIN ŞİDDETİ..
Bu tokadı çoktan haketmişti..
Ceketini giyerek,arabasına bindi ve KUMLA'yı süratle terketti.

Kendisinin bile bilemediği bir dünyaya son hızla kırdı direksiyonunu umutsuzca..

NİLGÜN SEYMEN Ç.
10.05.2006/16.45
Bu yazım bu sabah yazmaya çalıştığım ilk denememdi..ilk siz okuyun istedim..kimbilir ..2.3.bölümleri de olabilir ne dersiniz..?
sabrınız için teşekkürler canlarım..
Old 12-05-2006, 20:12   #28
argilla

Varsayılan TeŞekkÜrler....

sevgili nilgün binlercekere teşekkürler çok güzel bir hikaye devamınıda bekliyorum.
Old 12-05-2006, 20:23   #29
argilla

Varsayılan Herkese Sonsuz TeŞekkÜrler....

Foruma ilgi gösteren herkese ama herkese sonsuz minnettarım,hepsi birbirinden hoş hepsi birbirinden ve enaz sizler kadar güzel okadar güzel şeyler yazmışsınız ki söyliyecek söz bulamıyorum.Lütfen yazmaya devam edin.Aşkla ilgili bastırılmış duygularını ifade edemeyenlerde olacaktır eleştiride yapacaklardır onlarıda anlıyaşla karşılıyorum.Biliyormusunuz bende inanmazdım aşka ama insan yaşayınca anlıyormuş aşkın ne olduğunu..Tesadüfmüdür yoksa kadermi bilemiyorum ama ben aşka Bursada düştüm amansız bir hastalık gibi sardı tüm benliğimi,bedenimi ve ne hoş bir süprizdir ki bana foruma yazanların hemen hemen hepsi Bursadan.Şimdi uzaklardayım oradan fakat bedenim burada benimle beraber olsada ruhum ve benliğim hala Bursada...................
Old 13-05-2006, 14:13   #30
NİLGÜN SEYMEN

Soru

Sevgili Argilla,
Öncelikle; başlatmış olduğun köşeni baştan aşağı donattığımı görerek biraz da mahçup oldum..
Galiba kimsede cesaret yok..ben özelimi, düşlerimi, sere serpe dökmekteyim ortaya..
Kimsede cesaret yok..kimse mert değil..<<benim olan bana kalsın demekte herkes..>>
Ben kendi iç dünyamı yazmaktayım..bunu deşifre amacıyla değil de..;
paylaşmak amacı ile yazmaktayım..
Köşeme çekilerek tek başıma acı çekmek ya da tek başıma birşeylere sevinmek ..,yanlış görünüyor bana..
Bazen ..,çekiniyorum,kim nasıl yorumluyor bilemiyorum ama tek başıma yazıp çiziyorum burada..
YAŞ VE YAŞANANLARIN getirdiği artı ve eksileri ortaya dobra dobra döküyorum..ki;aynı hatalar yaşanmasın..
TEK BAŞINA KALINMASIN..!
Hikayeye gelince..! Evde her kafadan bir ses geliyor..kızım Kütahya'dan arıyor işi gücü bırakmış sarılmış telefona..;
-Anne söyle o Aylin'e gitmesine engel olsun sevdiği adamın..
.....K*A*V*U*Ş*S*U*N*L*A*R.....

Oğlum muzip muzip gülerek fısıldıyor kulağıma..
-Anne ..Sinan'ın kızını bana ayarlasana..

İŞTE zamanelerin edebiyata bakışları..

İLHAM PERİLERİNİ beklemekteyim..nasıl ki sabahın 7'sinde pat diye
kalemime dökülmüşse bu hikaye..,
kimbilir gecenin üçünde...
sonu gelecek..

Ben bekliyorum..siz de bekleyiniz..

SEVGİLER../NİLGÜN/
13.05.2006-15.06
B*U*R*S*A
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,13489199 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.