Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kitap Kitap İncelemeleri, tavsiyeleri, yazarlar ve kitaplara ilişkin sohbetler. (Bu forum hukukla ilgili OLMAYAN kitaplara yönelik olup, siyasi ve dini içerikli kitaplar konu dışıdır.)

En Son Okuduğunuz Kitap?

Yanıt
Old 30-01-2015, 13:47   #661
Av.Tuğba Elmas

Puşkin - Bakır Atlı

Rus edebiyatının kurucularından kabul edilen Puşkin'in epik şiirleriyle öykü tadında bir kitaptı.
Old 05-02-2015, 14:27   #662
Av.H.Sancar KARACA

Anlatmasam Olmazdı- Bensiyon PİNTO
Anlatmasa olmazmış gerçekten.
Çatışmadan, kırmadan, dökmeden geniş toplumda nasıl Yahudi kalınır?
Okumasam eksik kalırmışım.
Old 09-02-2015, 16:01   #663
polyanna

Varsayılan Şah Mat

Hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı ve gerçeğin insanın en karanlık hırslarında gizlendiği nefeslerinizi kesecek.. Mario Mazzanti nin kaleme aldığı keyifle okuduğum ve tavsiye edebileceğim bir gerilim romanı dır Şah Mat
Old 09-02-2015, 18:37   #664
Av.Tuğba Elmas

John Berger - ve yüzlerimiz, kalbim, fotoğraflar kadar kısa ömürlü

Zaman ve uzam üzerine adı gibi ilginç bir kitap ...
Old 18-02-2015, 10:46   #665
Av.Duygu Işık Behrem

Yevgeni Zamyatin - BİZ

Biz'i okuduğunuzda, 1920 yılında yazılmış olmasına rağmen, adeta günümüze ışık tuttuğunu görebilirsiniz... Bilim kurgu roman türünü sevmemin nedenlerinden bir tanesi de bu önemli öngörüleri içermesidir.

Herkesin, her an görülebilir, izlenebilir olduğu, her şeyin sisteme, saatlere, sayılara ve matematiğe bağlandığı bir anti ütopya.

Edebi yönü çok kuvvetli olmamakla birlikte, bakış açısı olarak etkileyici bir kitap. D-503 karakterinin güncesi şeklinde kaleme alınmış kitap, düş gücünü ve rüyaları dahi tedavi edilebilir bir hastalık olarak kabul eden bir diktatörlüğün insanları getirdiği vahim hali gözler önüne seriyor.Ancak yine de insanlığımızı silemeyeceğimizi, duyguların, isteklerimizin ve en önemlisi özgürlük arzusunun içimizdeki bir yerlerden çıkıp geleceğini de unutturmuyor.

Anlatılanlar bana hiç de uzak ve yabancı görünmedi. Ya size?
Old 27-02-2015, 14:59   #666
merlott

Elif Şafak - Ustam ve Ben
Osmanlı mimarisinin ser mimarı Mimar Sinan'ın, Hintli kalfa kimliği ile roman kahramanı gözünden İstanbul ve Osmanlı... Tarihi olaylar kısa ve kronolojik sırada değil ama merak uyandıracak şekilde üstünkörü yazılmış ama okurken keyif veriyor. Şimdi Orhan Pamuk-Kafamda Bir Tuhaflık 'ı okumaya başladım. Tuhaf...
Old 27-02-2015, 17:04   #667
Av.Tuğba Elmas

SİDDHARTHA - HERMANN HESSE

İçsel yolculuğun, doğu kültürüyle harmanlanmış bir hikayesi. Akıcı dili ve hikayesiyle mutlaka okunması gereken bir eser.
Old 14-04-2015, 08:41   #668
Av.H.Sancar KARACA

Bıg Boss -Mustafa HOŞ
"NeoTürkiye'nin panzehiri hafızadır"
Old 14-04-2015, 13:08   #669
Av.Tuğba Elmas

Oğuz Atay - Tutunamayanlar ...

Bugüne kadar okuduğum tüm kitaplardan, bu kitap açık farkla en farklı, en sarsıcı, en düşündürücüsü oldu. Tutunamayanların tek kitabı.
Old 15-04-2015, 20:06   #670
nusrettin93

Alıntı:
Yazan yağmurdamlası
Bir gün tek başına adli kitabı okudum.Vedat Türkali yazarı kitabın ben de çok beğendim çok güzel bir kitap...

Bu kitabı 15 yıl evvel okumuştum.. Hala kitabın baş kahramanı Kenan'ın yaşadığı o küçük burjuva duyarlılığının etkisindeyim.. Bu yaşam karmaşası ancak bu kadar güzel ifade edilebilirdi..
Old 16-07-2015, 16:07   #671
Av.Nebi

Ahmet Ümit- Beyoğlunun en güzel abisi - Her zamanki gibi Ahmet Ümit
Old 19-07-2015, 20:51   #672
Av.Ufuk Bozoğlu

Alıntı:
Yazan Av.Nebi
Ahmet Ümit- Beyoğlunun en güzel abisi - Her zamanki gibi Ahmet Ümit
Ben de yeni bitirdim. Ve katilin bir kadın olduğuna inanmıştım. ))
Old 20-07-2015, 11:37   #673
Mavidem

Orhan Pamuk-Masumiyet Müzesi-
Keşke herkes okusa...
Old 20-07-2015, 14:29   #674
kubrick

Tezer Özlü - Çocukluğun Soğuk Geceleri.
Şu an okumakta olduğum kitap: Herman Hesse - Bozkırkurdu.
Kesinlikle tavsiye ederim!
Old 23-07-2015, 10:17   #675
Av.Duygu Işık Behrem

Elif Şafak - Ustam ve Ben

Okumayı özellikle ertelediğim kitaplardan. Bir kitap, en çok satanlar listesine girdiği zaman içimden okumak gelmiyor çünkü herkes ondan bahsediyor, konusuna aşinalık oluyor, bu da benim tercih ettiğim bir durum değil. Bu tür kitaplar okuyacağım zaman, üzerinden zaman geçsin istiyorum. Bu kitap da bu nedenle okumayı ertelediğim kitaplardan birisiydi.

Elif Şafak'ın dilini her zaman beğeniyorum ama bu kitabı kurgu ve konu olarak çok da beğendiğimi söyleyemem. "Şu baldan bir parmak da ben alayım." düşüncesi ile yazılmış kitapları sevmiyorum. Bu kitap da aman konudan ben de eksik kalmayayım, ucundan köşesinden dokunayım kaygısı ile yazılmış sanki. Öyle olunca ve yazar,kendine ait doğal akışını kaybedince sevemiyorum işte!

Kolay okunacak bir tatil kitabı olabilir. Kötü değil ama iyi de değil.
Old 27-08-2015, 13:39   #676
Av.Tuğba Elmas

Hermann Hesse - Boncuk Oyunu

Çok ileri bir zamanda geçen, boncuk oyunu ustasının hayat hikayesini anlatan romandır.Hayali bir boncuk oyunu etrafında bilim adamlarının, sıradan halktan kendilerini soyutlaması ve tarikat şeklinde yaşamalarını konu alır. Kitabı okuyunca Hesse'nin hayal gücü ve kalemine hayran olmamak elde değil.

Dan Brown - Cehennem

Dan Brown'ın her kitabında olduğu gibi yüksek tempolu ve sürükleyici bir kitap. Kitabı okuduktan sonra Dante'nin "İlahi Komedyası"nı okumaya karar vermek de artısı oldu.
Old 22-09-2015, 13:19   #677
Av.Duygu Işık Behrem

Buket UZUNER - Toprak (Uyumsuz Defne Kaman'ın Maceraları)

Daha önce Buket UZUNER'in "Su" kitabını okumuş fakat bunun bir dörtleme olarak devam edeceğini hiç düşünmemiştim.(Belki de Su kitabında yazmıştır da benim gözümden kaçmıştır ya da unutmuşumdur.) Bu nedenle Toprak'ı görünce çok sevindim. Bu serinin dörtleme olacak olması da beni heyecanlandıran bir durum.

Toprak da tıpkı Su gibi okurken bana büyük keyif verdi. Kitabın adının toprak olması bile benim için yeterliydi aslında. Toprak için yapılmaya çalışılan her güzel şeyin bendeki değeri büyük.

Kitapta, gazeteci Defne Kaman, Çorum'a, büyük bir tarihi eser kaçakçılığı ile ilgili araştırma yapmak üzere gidiyor ve gazetecinin birdenbire ortadan kaybolması ile birlikte de olaylar gelişiyor.

Tüm bu kurgunun arkasında da esasen toprak etiği, Hitit Uygarlığı, Türk Şamanizmi ve Kamanlık geleneği, Çorum'un tarihi değerleri, Kutadgu Bilig ile ilgili minicik minicik bir takım hap bilgiler alıyoruz. Zaten kitabın güzel ve ilgi çekici olan kısmı da daha çok bu.

Yaklaşık 500-600 sayfa olan bu kitabı elime aldıktan sonra 2-3 günde bitirdim diyebilirim, oldukça kolay okunan, akıcı bir kitap. Bayram tatili için sizlere önerebilirim.
Old 16-10-2015, 14:10   #678
Av.Ufuk Bozoğlu

Konstantiniyye Oteli / Zülfü Livaneli

Ben çok keyif aldım. Hayat acımasızca akıp gidiyor, elimizde kalan müzik, edebiyat ve tarihten başka bir şey değil. Kitap zengin bir hazine gibi, her sayfada yeni bir şeyler keşfettim...
Old 20-10-2015, 00:53   #679
Gülümse

Varsayılan Neşe Cehiz'den roman...

Aslında başarlı bir senarist olan Neşe Cehiz'in Can yayınevinden çıkan Cüceler kitabını tavsiye ederim...
Old 23-10-2015, 11:59   #681
vedatgurer

su anda okudugum kitap "on china" kissinger yazmis harika tahliller var milletler ve uluslararasi iliskilerle ilgilenenlere. beraberinde okudugum kitaplar da var ama yazmak uzun surecek..
Old 15-02-2016, 13:09   #684
İLKNUR SU

MALCOLM GLADWELL'in 2 adet kitabı var okuduğum...

Çizginin Dışındakiler

Davut ve Golyat

Hukukçular için yeni ve yaratıcı bakış açıları sunacağını düşünüyorum.
Old 15-02-2016, 13:54   #685
Av.Tuğba Göktepe

AHMET ÜMİT-BABI ESRAR
Ben çok keyif aldım ,kesinlikle tavsiye derim..
Old 19-02-2016, 14:13   #686
Av.Duygu Işık Behrem

Patti Smith - Hayalperestler

İstanbul trafiğinde bir kaç saatte bitirdiğim kitap.
Patti Smith'in 'Çoluk Çocuk' kitabından sonra bu kitap oldukça zayıf geldi. Yine de ondaki ozan ruhunu seviyorum ve her kitabını okumaya çalışıyorum. Şiirsel cümleleri ve bakış açısı insanı zenginleştiriyor.
Old 05-04-2016, 11:42   #687
hukukbilgisi

Yalçın Küçük'ün Çıkış (2) isimli kitabını okudum.
Kitabın en dikkat çekici bölümleri; Deniz Hakan'ın yazmış olduğu "Ahlâk Teorisene Dönüş" ve Okan İrtem'in yazmış olduğu "Bir Pagan Kuruluş (Çok Dinli Doğum:Osmanlı)" başlıklı incelemeler.
Old 23-08-2016, 23:15   #688
Av.Duygu Işık Behrem

Ben bu sefer bir kitap değil de dergi önereceğim. Henüz 2. sayısı çıkmış olan ve 3. sayısı yolda olan "Masa" dergisi. Uzun zamandır takip ettiğim yayınlar arasında, içerik ve kalite anlamında en iyisi diyebilirim. Edebiyat, resim, sinema, söyleşi gibi pek çok alt başlıkta yazılar mevcut.

Çok beğendim. Umarım uzun bir yayın hayatı olur.
Old 24-08-2016, 09:25   #689
Av.Ufuk Bozoğlu

Hayal Kahramanları / Sunay Akın

Yazarın, her anlatımı olduğu gibi bu da şahane..

Özel sürprizlere, tatlı tebessümlere hazır olun.
Old 21-12-2016, 07:46   #690
Av.Duygu Işık Behrem

Efrasiyab'ın Hikayeleri - İhsan Oktay Anar

Muhteşem dili ve hayal gücü ile İhsan Oktay Anar yine döktürmüş... Uzun zamandır okuduğum en hoş kitaplardan birisiydi.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi