Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

2000 yılında alınan ev / boşanma / mal paylaşımı

Konuyu Kilitleyin
Old 11-10-2009, 15:05   #1
Konuk

Varsayılan 2000 yılında alınan ev / boşanma / mal paylaşımı

1997 yılında evlendik.1998 yılında eşimle ortak tapulu bir ev aldık.BU evi alırken benim altınlarımı ve biriktirdiğimiz paraları kullandık. Daha sonra bu evi sattık daha iyi bir ev almak için parayı eşimin adına değerlendirmek amacıyla yatırdık.2000 yılında Birgün tesadüfen eşimin benden habersiz tapuya ev satınalmak üzere gittiğini öğrendim. ama işlemlere yetişemedim.O sırada oturduğumuz evden bir an önce çıkmak istediğimden ses çıkarmadım.Ailesi ile beraberdik.Daha sonra benim bir arkadaşımdan borç alıp,üzerinide bankadan kredi çekerek evin parasını tamamladık.şu an o evde yaşıyoruz ve ben boşanmayı düşünüyorum.Çünkü eşim sürekli yalan söylüyor, benden habersiz işler yapıyor ve beni başka kadınlarla aldatıyor.Aldatma ile ilgi elim de belgelerim var.benim sorununum boşanma neticesinde evin yarısını alabilirmiyim? Emekli olduğumda evi tadilat yaptırıp eşyaları yeniledim.Eşya ödemesini benim kredi kartımla taksitli aldık fakat mağaza faturayı eşimin adına kesmiş.bu bir sorun yaratırmı? Bütün olanlara işyermdeki arkadaşlarım şahit.Mahkeme ev ile ilgili benden nasıl belge ve tanık ister.
Old 11-10-2009, 16:18   #2
üye8180

Sn.Katılımcı

*Edinilen malların,edinme tarihlerine göre durumları değişmektedir.

2002 den önce veya sonra edinilmiş mallarda siz bir katkı yaptığınızı ispat edebilirseniz,katkı payı alacağı olarak talepte bulunabilirsiniz.

2002 den sonra edinilen mallar için tasfiye alacağı talep edebilirsiniz.

Fakat hatırlatmak isteriz ki, eşiniz bu malları miras,bağış,manevi tazminat ile elde etmişse veya 2002 öncesi kişisel olan bir malın yerine yeni bir mal alınmış ise tasfiye alacağı talebiniz kabul edilmeyecektir.

Kısacası 2002 den sonra karşılığı verilerek elde edilmiş mallarda tasfiye alacağı talep etmek mümkündür.

Hak mahrumiyeti yaşamamak için, avukat yardımı almanız çok önemlidir. Yoksulsanız ve bu hali belgelendirebiliyorsanız, size ücretsiz avukat tayin edilmesi için, bulunduğunuz yer baro adli yardım servisine başvurmalısınız.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi