Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

tedbir nafakasinin temin edilme sureci

Konuyu Kilitleyin
Old 31-03-2017, 16:25   #1
Konuk

Varsayılan tedbir nafakasinin temin edilme sureci

Merhabalar,
Esime actigim dava sonucunda tedbir nafakasi almaya hak kazandim. Mahkeme karari bana teblig edileli iki hafta oldu. Ancak henuz bir gelisme olmadi. Karara baglandiktan sonra kac gun icinde ve nasil ben bu nafakayi temin edebilirim? Kararda tebligin ardindan iki hafta icinde nafakanin odenmesinden bahsediliyor. Bu durumda benim yapmam gereken bir seyler varmidir?
Tesekkurler.
Old 31-03-2017, 16:35   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
Merhabalar,
Esime actigim dava sonucunda tedbir nafakasi almaya hak kazandim. Mahkeme karari bana teblig edileli iki hafta oldu. Ancak henuz bir gelisme olmadi. Karara baglandiktan sonra kac gun icinde ve nasil ben bu nafakayi temin edebilirim? Kararda tebligin ardindan iki hafta icinde nafakanin odenmesinden bahsediliyor. Bu durumda benim yapmam gereken bir seyler varmidir?
Tesekkurler.

Süre dolmasına rağmen ödeme olmazsa, icra takibi yapacaksınız. Hak kaybına uğramamak için bir avukatla yaparsanız menfaatinize olur.
Old 01-04-2017, 22:18   #3
Konuk

Tesekkurler cevabiniz icin. Benim sorum su: Davayi acali bir ay olmak uzere. Yani davali tedbir nafakasini ne zaman odeyecek? Mahkeme karari verildikten sonra ne kadar sure icinde tedbir nafakasini alabilirim? Normal yasal suresi nedir? Su ana kadar odeme sekliyle ilgili bana bir bilgilendirme yapilmadi. Ne bir hesap numarasi ne baska bir sey istendi. Ne kadar beklemem gerekiyor? Ya da hemen sikayet mi etmeliyim?
Old 06-04-2017, 16:16   #4
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Mahkelemeler nafaka kararı verirler.Bu nafakanın ödenmesi için hesap numarası istemezler .Nafakanın tahsilatı işi kararı veren mahkemenin görevi değildir.

Nafakayı karara rağmen karşı taraf ödemez ise icra takibi yapmalısınız.

İcra takibi karşı tarafa usulüne uygun tebliğ edildiği halde ödeme yapılmaz ise en az 1 ay geçince İcra mahkemesine nafaka ödememek sebebi ile şikayette bulunabilirsiniz.
Old 06-04-2017, 16:39   #5
Konuk

Cok tesekkur ederim verdiginiz bilgiler sayesinde beni yonlendirdiginiz icin.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi