Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Sigarayı Bırakıyoruz!

Yanıt
Konu Notu: 4 oy, 5,00 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 26-09-2008, 14:47   #481
neytel

Varsayılan hadi bakalım

Haberim olursa bende katılırım. Zira zatenbayramdan sonra düşünüyorum,tatildede içeyimde.vesile olur dayanaışma olur ama başlayanlarda kötü örnek olur. selamlar
Old 26-09-2008, 14:51   #482
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Varsayılan Sigarayı Bırakıyoruz!

Sn. neytel;

Kimse kötü örnek olmaz, bırakmayı düşünmeye başlamak bile bir adımdır.

Bırakanları da bırakamayanları da bekliyorum.

Saygılar.
Old 26-09-2008, 15:22   #483
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Hemen çalışmalara başladım. İki yer olabilir.

Ankara Çiftlik'te merkez lokantası. (Atatürk'ün mutfağı duruyormuş)

Ankara Hukuk Fakültesi Yemekhanesi.

Bunlar olabilir denildi. Başka yerler de olabilir.

Söz veremiyorum ama ilk tercihlerim buralar.

Daha konuşulmadı.

Sayı isteniyor.

Başka arkadaşlar da öneride bulunursa sevinirim.

Saygılar.
Old 26-09-2008, 15:30   #484
Av.Ufuk Bozoğlu

Alıntı:
Yazan Av. Muzaffer ERDOĞAN
Ankara Hukuk Fakültesi Yemekhanesi.

Yıl : 1990
Yer: A.Ü.H.F Yemekhanesi

Yemek fişlerimiz ve belirli çeşit yemeklerimizle mutlu öğrencilik günlerimi hatırladım
Old 28-09-2008, 05:27   #485
Gülümse

Büyük oğlum, sigarayı bırakma konusundan beni şaşırtacak bir irade gösterdiğini belirtmek isterim.
Old 03-10-2008, 15:23   #486
Nur Deniz

Sn Aladağ ve Sn Kemal Yıldırım haberlerinizi bekliyoruz.
Old 04-10-2008, 15:50   #487
Av.Cengiz Aladağ

28 Eylül akşamı son sigaramı içtim. Bant desteği ile devam ediyorum. İlk iki-üç gün fazla zorlanmadım. Ama dün kötü geçti, bugün daha büyük bant almak zorunda kaldım. Bant, sakız, 6 Ekim akşamından itibaren de THS desteği ile devam edeceğim. Sayın Kemal Yıldırım'dan da güzel haberler bekliyorum.
Old 04-10-2008, 17:42   #488
Dilge

Sn. Aladağ sigara karşıtı genç bir birey olarak göstermiş olduğunuz iradeden ötürü sizi kutlarım.
Old 04-10-2008, 17:47   #490
Nur Deniz

Şimdiden Sn Aladağ a başarılar dilerim.

Eh tebriklerimi de ocak ayı toplantısına saklıyorum.
Old 04-10-2008, 18:27   #491
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
28 Eylül akşamı son sigaramı içtim. Bant desteği ile devam ediyorum. İlk iki-üç gün fazla zorlanmadım. Ama dün kötü geçti, bugün daha büyük bant almak zorunda kaldım. Bant, sakız, 6 Ekim akşamından itibaren de THS desteği ile devam edeceğim. Sayın Kemal Yıldırım'dan da güzel haberler bekliyorum.

Sizi kıskanıyorum.
Old 04-10-2008, 18:30   #492
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Sizi kıskanıyorum.

Kıskanmayın nolur, çalışın sizinde olur.
Old 04-10-2008, 19:12   #493
Gülümse

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Sizi kıskanıyorum.

Bir sabah bakarsınız ki sigara paketiniz yok. Aranır bakarsınız bir türlü göremezsiniz. Evdekilere sigara paketinizi sorarsınız, size şaşkın şaşkın bakarlar.
"Ne sigarası, hangi sigara paketi..."
Şaşkın şaşkın bakarsınız, birileri sizin zaten sigara içmediğinizi hatırlatır.

Kendinizi dinlersiniz...
Gülerek fark edersiniz ki siz zaten sigara içmiyorsunuzdur...

Bence cumadan sonra sigarayı kaybedelim. (Sarı gül ile Hale bir kenarda beklesin)

Ne dersiniz?
Old 06-10-2008, 16:02   #494
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Biz sayın Aladağ'la küresel krizi göz önünde tutarak piyasaları dengeliyoruz.

O bandı bir numara büyütmüş, ben küçülttüm

Saygılar.
Old 07-10-2008, 19:34   #495
ege

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Bu üye sigarayı bırakmıştır. Siz de bırakabilirsiniz.

Sevgili Cengiz Aladağ,

itiraf ediyorum ki, bugün bu kırmızı notu farkettiğimde, tekrar okudum acaba yanlış mı okudum diye

gerçekten kutluyorum, ve inanın başaracaksınız.
Üstelikde mesela benim gibi "kel tiryaki" tabir edilenler bile sizi örnek alacaklar.

bayramda bir tartışmamız vardı, sigara içmemek "dayatılıyor" denmişti ben de holywood film yıldızlarını maaşa bağlayıp, her karizmatik sahnede sigara içilmesini sağlayan dayatmacı sektörün, şimdi de "bıraktırmak" dayatma sektörünü oluşturduğunu savunmuştum.

sigaranın fizyolojik değil psikolojik bağımlı yarattığını savunan ve hipnoz ile bıraktığını savunan hekim bir arkadaş da vardı tartışmada.

psikolojik bağımlılığın , eroin gibi fizyolojik bağımlılıkla karşılaştırılamıyacağını kabul ettim ama,
içilmesini sağlayan sektörün, bugün bırakılması yolunda da para kazandığını düşünüyorum. Her türlüsünde olan bizim paramıza oluyor işte..

Bugün "içmeme özgürlüğüne" kavuştuğunuz için , psikolojik bağımlılıkla mücadelenizde kazanan da siz olacaksınız eminim

kutluyorum
Old 07-10-2008, 23:04   #496
Av.Cengiz Aladağ

Destek mesajları için teşekkür ederim. Bugün 9. gün bitti; kendi rekorumu kırdım.
Kemal'den hala haber yok.
Old 07-10-2008, 23:18   #497
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Destek mesajları için teşekkür ederim. Bugün 9. gün bitti; kendi rekorumu kırdım.
Kemal'den hala haber yok.

Evet Kemal kardeşten haber yok.

Ben yine de gizlice buraya gelip , bakıp kaçtığından eminim.

Çok iyi bir süreç, gerçekten tebrikler..

Benim de baya oldu..Artık kaç gün oldu saymıyorum.

Eşiniz de umarım iyidir bu arada..

Selam ve sevgiler.
Old 08-10-2008, 00:45   #498
Kemal Yıldırım

Buralardayım Ben henüz başarılı olamadım ama olumlu gelişmeler var. Birkaç gündür içemeyeceğim bir marka sigara almaya başladım ve oldukça azaldı. Çok sürmeyeceğinden eminim Sadece bıraktıktan sonra bu foruma dönmek istediğim için yazmıyordum.

Saygılarımla..
Old 08-10-2008, 02:58   #499
HAMZA

Bizi unuttunuz tabi buralardayız ama anlatamayacak ve yoramayacak kadar meşgulüz efendim...Takibimiz, azmimiz devam ediyor...Destek vermesek de buluyoruz ya hani, varlığımızı unutmayınız,aklınızın bir köşesinde kalalım lütfen...Bırakan arkadaslara arada bir hatırlatmakla yetiniyorum şimdilik...
Old 08-10-2008, 14:37   #500
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Sevgili Hamza;

Sizi unutmadık, siz ilgilenmeyince yazılacak birşeyler olmuyor.

Anlaşılan sigara buluşmasına katılacakların sayısı artıyor

Bakalım.

Saygılar.
Old 08-10-2008, 14:47   #501
Av.H.Sancar KARACA

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Sizi kıskanıyorum.
Kıskanmanızı, daha doğrusu Sn ALADAĞ'ın kıskanılmasını kıskandım Sayın ERGİN.
Başlayıp yeniden mi bıraksam?
Tebrikler Sayın ALADAĞ. Devam.

Not: Sayın AKDAĞ yazmışım, Cengiz Bey'den özür, özrümün de kabülünü dilerim. Tuhaf olanı, ALADAĞ olarak düzelttiğimi de hatırlamıyorum. Düzelten dostuma teşekkür ediyorum. Ben düzeltmişsem - gafımın hafiflemesine sığınarak-biraz teselli bulurum. Yaşlanıyoruz vesselam.
Old 08-10-2008, 14:51   #502
Gülümse

Alıntı:
Yazan Av.S.Karaca
Kıskanmanızı, daha doğrusu Sn AKDAĞ'ın kıskanılmasını kıskandım Sayın ERGİN.
Tebrikler Sayın AKDAĞ. Devam.

Olur mu hiç;

Sigaraya hiç başlamamış olanlar baş tacımız,
Sigarayı başarıyla bırakmış eski tiryakiler, onursal üyelerimiz,
Sigarayı bıkarma aşamasında olanlar da genç adaylarımız.
Sigara içip sigarayı bırakmayı düşünenler aday adaylarımız,
Sigara içenlerimiz ise... (Onların ismi yok sadece onlara malum nedenlerle onlara iyi davranıyoruz)
Old 08-10-2008, 16:31   #503
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.S.Karaca
Kıskanmanızı, daha doğrusu Sn ALADAĞ'ın kıskanılmasını kıskandım Sayın ERGİN.
Tebrikler Sayın ALADAĞ. Devam.

Aman diyeyim üstadım, sakın başlamayın. Ben hiç içmeyenleri, bu forumdan daha önce bırakmış olanları ve bu forum sayesinde bırakanların hepsini acaip kıskanıyorum.

Ben de sigarayı bırakıp, Muzaffer Bey'in ısmarlayacağı beleş biradan içmek istiyorum. Neyse ki, 1 yıllık bir süre konulmuştu. 2009 yılında bırakırım ben de ...
Old 09-10-2008, 08:44   #504
Av.H.Sancar KARACA

Varsayılan Oh be!

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Aman diyeyim üstadım, sakın başlamayın. Ben hiç içmeyenleri, bu forumdan daha önce bırakmış olanları ve bu forum sayesinde bırakanların hepsini acaip kıskanıyorum.

Ben de sigarayı bırakıp, Muzaffer Bey'in ısmarlayacağı beleş biradan içmek istiyorum. Neyse ki, 1 yıllık bir süre konulmuştu. 2009 yılında bırakırım ben de ...

Sayın ERGİN bakın şimdi rahatladım, söz; başlamayacağım . Kıskanılmak iyi, "acaip kıskanılmak" ise harika bir şeymiş . Teşekkürler!
Old 12-10-2008, 20:53   #506
Gülümse

Biz iyiyiz, oğlum sanki hiç sigara içmemiş gibi hayatına devam ediyor. Eh gençken sigara bırakmak daha kolay, yaş ilerledikçe bırakmak zor...
Old 13-10-2008, 21:51   #507
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Gülümse
Biz iyiyiz, oğlum sanki hiç sigara içmemiş gibi hayatına devam ediyor. Eh gençken sigara bırakmak daha kolay, yaş ilerledikçe bırakmak zor...

Evet, ne kadar çok içilirse bağımlılık o oranda artıyor.

Sevindim oğlunuz adına.

Ben ayın 10 ununda 1 tane içtim, içime bile çekemedim. 2 .sini yakmamla atmam bir oldu.

Zor bir şey.

Herkese başarılar yeniden.
Old 13-10-2008, 22:09   #508
Gülümse

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Evet, ne kadar çok içilirse bağımlılık o oranda artıyor.

Sevindim oğlunuz adına.

Ben ayın 10 ununda 1 tane içtim, içime bile çekemedim. 2 .sini yakmamla atmam bir oldu.

Zor bir şey.

Herkese başarılar yeniden.

Sevgili dostum, keşke o sigarayı da içmeseydiniz. Daha önceden belirttiğim gibi sigarayı bırakalı yaklaşık beş sene oldu. (Galiba mart yada nisan ayında tam beş seneyi dolduracağım)

Ama halen sigarayı bırakma konusunda kendi kendimle savaştığımı itiraf etmeliyim. Hala kendi kendime "Bir taneden çok şey olur, sakın içme" diyorum. Çünki her bırakmanın ardından gelen tiryakiliğim eskinden daha arttı ve her bırakışım bir öncekinden daha zor oldu.

Unutmayın bağımlı insan kendisine yalan söyleyen insandır. Bir taneden bir şey olmaz- Bu dönem sigarayı bırakmak için kötü bir dönem- Benim için mesele değil sigarayı rahatlıkla bırakabilirim.

Bence siz kendi emeğinize saygı gösterip, bu emeği çöpe atmayacaksınız.
Old 13-10-2008, 22:15   #509
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Gülümse
Sevgili dostum, keşke o sigarayı da içmeseydiniz. Daha önceden belirttiğim gibi sigarayı bırakalı yaklaşık beş sene oldu. (Galiba mart yada nisan ayında tam beş seneyi dolduracağım)

Ama halen sigarayı bırakma konusunda kendi kendimle savaştığımı itiraf etmeliyim. Hala kendi kendime "Bir taneden çok şey olur, sakın içme" diyorum. Çünki her bırakmanın ardından gelen tiryakiliğim eskinden daha arttı ve her bırakışım bir öncekinden daha zor oldu.

Unutmayın bağımlı insan kendisine yalan söyleyen insandır. Bir taneden bir şey olmaz- Bu dönem sigarayı bırakmak için kötü bir dönem- Benim için mesele değil sigarayı rahatlıkla bırakabilirim.

Bence siz kendi emeğinize saygı gösterip, bu emeği çöpe atmayacaksınız.

Tabiki atmayacağım.

Ama nedense söylemek istedim.
Old 16-10-2008, 00:06   #510
Gülümse

Sigarayı bırakıyoruz formunun bu kadar sessiz kalmasından ürküyorum doğrusu.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi