Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Sigarayı Bırakıyoruz!

Yanıt
Konu Notu: 4 oy, 5,00 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 25-09-2008, 22:44   #451
Kemal Yıldırım

Ben de Cengiz Bey ile birlikte mi başlasam
Old 25-09-2008, 22:48   #452
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Kemal Yıldırım
Hayırlısı diyelim

Unutmadım. Tesadüfen öyle bir gün verdiniz ki elime hayatta unutmam. Ben de o gün yeniden başlamazsam hayatta bir daha içmem.

Ara sıra selamınızı bekliyoruz.

Sinirli olacaksınız.Gergin olacaksınız, başınıza geleceklerden haberiniz var mı? Ama geçince hepsi geçiyor.

3 Saat iyi bir zaman.Tebrikler, şaşırtın sigarayı bu arada siz onu kullanın, idare edin, oynayın, feleği şaşsın na.....zun.

Tadını çıkarın son kez bırakacaksınız bir daha nerde bırakacaksınız değil mi?
Old 25-09-2008, 22:48   #453
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Kemal Yıldırım

Sizin için önemli olan bir gün başlarsanız daha kolay olur diye düşünüyorum. Ben bu yüzden 28 Eylül'ü seçtim. Hem evlilik yıldönümüm, hem tatil, hem de alışkanlıklarımdan daha kolay kurtulabileceğim uzak bir yerde olacağım. Sigarasızlığın yaratması olası sinirlilik halim yüzünden eşim beni boşamazsa, evliliğimin bundan sonraki yıldönümlerini sigarasız geçireceğim ve daha fazla evlilik yıldönümü yaşayabileceğim.
Old 25-09-2008, 22:50   #454
Nur Deniz

Cengiz Abinin gününü de öğrenmiş olduk.Çok gevezeyim bu günler de o yüzden sus derseniz, anlayışla karşılarım. Sakızı bırakmak için uğraşıyorumda.
Old 25-09-2008, 22:51   #455
supernatural

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Sizin için önemli olan bir gün başlarsanız daha kolay olur diye düşünüyorum. Ben bu yüzden 28 Eylül'ü seçtim. Hem evlilik yıldönümüm, hem tatil, hem de alışkanlıklarımdan daha kolay kurtulabileceğim uzak bir yerde olacağım. Sigarasızlığın yaratması olası sinirlilik halim yüzünden eşim beni boşamazsa, evliliğimin bundan sonraki yıldönümlerini sigarasız geçireceğim ve daha fazla evlilik yıldönümü yaşayabileceğim.

çok sinirlenmezseniz boşamaz herhalde Allah yardımcısı olsun ne diyim
Old 25-09-2008, 22:52   #456
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Kemal Yıldırım

9 Ekim iyiydi ama.

Bencil olduğumu itiraf ediyorum.
Old 25-09-2008, 22:53   #457
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
9 Ekim iyiydi ama.

Bencil olduğumu itiraf ediyorum.

Nasıl iyi? 11 gün fazla sigara içecek.
Old 25-09-2008, 22:55   #458
supernatural

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Cengiz Abinin gününü de öğrenmiş olduk.Çok gevezeyim bu günler de o yüzden sus derseniz, anlayışla karşılarım. Sakızı bırakmak için uğraşıyorumda.
Amannnnnnnnn siz şimdi bir de sakız bırakmak için yer açmazsınız demi?
Old 25-09-2008, 22:55   #459
Nur Deniz

Evet, bence de sinirlenmezseniz, boşanmazsınız, ama zannetmem sizin aranıza duman girmez. Dumansızlık kuvvetlendirir.

Gene aynı şey, ama biz bu bahaneyi yemiyoruz artık. Çok sinirlenince eşimle aram bozuluyor, o yüzden içeyim artık demeyeceksiniz heralde.

Terlik dövün efendim, faydası oluyor.
Old 25-09-2008, 22:56   #460
Kemal Yıldırım

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Sizin için önemli olan bir gün başlarsanız daha kolay olur diye düşünüyorum.

O zaman ben de 30 Eylül' de başlıyoru:
1- Doğum günüm,
2- Bayram,

Umarım hep birlikte başarırız
Old 25-09-2008, 22:56   #461
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Nasıl iyi? 11 gün fazla sigara içecek.

Tarih kontrolü açısından tamamen bencilce , bana göre iyi Sn Aladağ, değilse tabiki fazla içecek.
Old 25-09-2008, 22:58   #462
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan tobaccoexper

Yok yok, açmam, merak etmeyin.

Ama tavsiye ederim. Sinüzite, orta kulak iltihabında oldukça etkilidir, sakız çiğnemek.
Old 25-09-2008, 22:58   #463
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan tobaccoexper

"Sakızı bırakıyoruz", "Leblebiyi bırakıyoruz", "Tespihi bırakıyoruz", "Nikotin bandını bırakıyoruz" ... bu böyle sürer gider.

İş, "THS'ni bırakıyoruz"a varmasın da...
Old 25-09-2008, 23:00   #464
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Kemal Yıldırım
O zaman ben de 30 Eylül' de başlıyoru:
1- Doğum günüm,
2- Bayram,

Umarım hep birlikte başarırız

İşte harika bir tarih bulundu.
Old 25-09-2008, 23:00   #465
Kemal Yıldırım

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
İş, "THS'ni bırakıyoruz"a varmasın da...

İşte o biraz zor. THS' nin yaptığı bağımlılığı hiçbir maddenin yapabileceğini düşünmüyorum
Old 25-09-2008, 23:03   #466
Kemal Yıldırım

Büyük bir sigarayı bırakma hevesiyle ve huzurla uyumaya gidiyorum iyi geceler efendim.
Old 25-09-2008, 23:04   #467
Nur Deniz

Sn Aladağ ve Sn Exper isminiz başını yazmıyorum malum sebepten.

Unutmayın ki bu fikri ben ortaya atmadım. Ben de bir kurbanım. Muzaffer Abinin sözüne inandım, bıraktım. Şimdiden sonra da artık utançtan içemem heralde.

Ve bu yüzden kendime söz verdim. Sazanım diyorum kendime, madem bıraktın neden söylüyosun.Gizli gizli bırak, zaten sana soran mı vardı sigara içiyormusun diye?

Bir daha da ne yapıyorsam gizli yapacağım.

Neyse ki bu sözüm faydalı bir şey içindi.
Old 25-09-2008, 23:09   #468
Av.Cengiz Aladağ

THS'ndeki "bırakıyorum" beyanı bu yüzden önemli: insan hiç olmazsa utancından içemez!

Sigara ile ilgili yazacaklarım var. Bunları, bıraktığımda moral destek açısından "kendime" yazacağım. Tatil dönüşü siteye aktarırım ama büyük olasılıkla bir kısmını sansürlemem gerekecek!
Old 25-09-2008, 23:14   #469
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Kemal Yıldırım
Büyük bir sigarayı bırakma hevesiyle ve huzurla uyumaya gidiyorum iyi geceler efendim.

Bu durumda bayram da da ilan edilir, ve bayram ziyaretlerinden sonra o tanıdıkların yanında içmezsiniz.

Oh 11 gün kurtardık.

Hayırlı olsun.
Old 25-09-2008, 23:16   #470
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
THS'ndeki "bırakıyorum" beyanı bu yüzden önemli: insan hiç olmazsa utancından içemez!

Sigara ile ilgili yazacaklarım var. Bunları, bıraktığımda moral destek açısından "kendime" yazacağım. Tatil dönüşü siteye aktarırım ama büyük olasılıkla bir kısmını sansürlemem gerekecek!

Sansürlenen kısımları bizzat anlayacağımdan şüpheniz olmasın.

Ama bir günlük yayınlamıştık. Orda pek sansüre girmemişlerdi.

Sanırım ayrıcalık var. Ama kimse duymasın.
Old 26-09-2008, 00:37   #471
Av.Cengiz Aladağ

Sayın Erdoğan, "ödül" çok geç bir tarihte. Toplantıyı biraz daha erkene alamaz mıyız? Yılbaşı sonrası örneğin. Ankara'nın kışı ve kışın içilen rakıları güzeldir benim bildiğim.
Old 26-09-2008, 00:39   #472
Av.Cengiz Aladağ

Daha sigarayı bırakmadan ödül avcılığı yapıyorum. Ne yüzsüzlük!
Ya da ne kadar eminim kendimden!
Old 26-09-2008, 00:41   #473
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Daha sigarayı bırakmadan ödül avcılığı yapıyorum. Ne yüzsüzlük!
Ya da ne kadar eminim kendimden!

Çok ucuza gitmişim
Old 26-09-2008, 03:48   #474
Kerem Özgündüz

Cengiz bey dostum
Ben hiç sigara içmedim. İçki içmedim diyemem
Sigara içen birisinin sigarayı bırakabilmesi bence Sakarya meydan savaşını kazanmaya eş değerdir.
Hay gayret
Sizin için en büyük bayram bu uğraşınız olur. Umarım başarırsınız.

Bütün İnsanlığın hayatının her zaman bayram olması dileği ile
Bu kutlama ESPERANTO ANLAYIŞI KUTLAMADIR.
sEVGİLERLE
Old 26-09-2008, 07:08   #475
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Sn Aladağ ve Sn Exper isminiz başını yazmıyorum malum sebepten.

Unutmayın ki bu fikri ben ortaya atmadım. Ben de bir kurbanım. Muzaffer Abinin sözüne inandım, bıraktım. Şimdiden sonra da artık utançtan içemem heralde.

Ve bu yüzden kendime söz verdim. Sazanım diyorum kendime, madem bıraktın neden söylüyosun.Gizli gizli bırak, zaten sana soran mı vardı sigara içiyormusun diye?

Bir daha da ne yapıyorsam gizli yapacağım.

Neyse ki bu sözüm faydalı bir şey içindi.

yok yanlış anlamayın şakaydı şimdi sakız içinde ayrı bir yer açılırsa ordakileri de ayrıca motive etmek lazım ikisine birden yetişemeyiz diye dedim hem sakızın bağımlısı daha çoktur gibi geliyor bana
Old 26-09-2008, 11:23   #477
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Nur Deniz

Hayır normal sakızdan bahsediyoruz. Sn Aladağ da bu bırakmaların sonu ths yi bırakıyoruza varmasın da dedi.

Sigaradan başka bağımlıklar konusunu irdeleyip, yine neyi bırakacağımıza oybirliğiyle karar verebiliriz .
Old 26-09-2008, 11:48   #478
Gülümse

Amerika'da bir üniversite Prof'luk yapan aile dostumuz nikotin bantları ve sakızları sayesinde sigarayı bıraktı. Tabi kırkın üstünde bir yaşta birinin ağızında sakız ile dolaşması biraz tuhaf oluyor.

Şimdilik sırf sigarayı bıkarması için sakızına karışmıyoruz, ama şu sakızı ne zaman bıkartıracağız diye düşünmeden edemiyoruz doğrusu _
Old 26-09-2008, 14:07   #479
uye8490

Sigaradan tiksinmek isteyenlere "her denediğimde beni uzun bir süre tiksindiren " bir yöntemi önermek istiyorum

Ellerinize ve yüzünüze bolca sürdüğünüz keskin bir limon kolonyasından sonra sigara içmeyi hiç denediniz mi?

Sayın Aladağ ,

nasıl olsa size iki gün kaldı.

İstiyorsanız son iki günde içeceğiniz sigaralarla ilgili en ufak bir güzel anınız kalmasın.
Her hatırladığınızda o limon kolonyasıyla karışık nikotin kokusu size "berbat bir şeydi" dedirtsin.
Old 26-09-2008, 14:42   #480
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Varsayılan Sigarayı Bırakıyoruz!

Alıntı:
Sayın Erdoğan, "ödül" çok geç bir tarihte. Toplantıyı biraz daha erkene alamaz mıyız? Yılbaşı sonrası örneğin. Ankara'nın kışı ve kışın içilen rakıları güzeldir benim bildiğim.

Benim için uygun.

İlk 15 gün içinde olursa arkadaşların katılması da rahat olur.

Hem de toplanmış oluruz

Gelecekler bildirirlerse bir yer ayarlayıp rezervasyon yaptırırım.

O zaman puro yok. Puro yıldönümünde.

sevinirim.

Saygılarımla.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi