Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Türkiye'de altı aydan fazla kalınca süreli oturum iznim iptal olurum ne yapmalıyım eşim yurtdışında

Konuyu Kilitleyin
Old 01-11-2015, 01:35   #1
43aycan

Varsayılan Türkiye'de altı aydan fazla kalınca süreli oturum iznim iptal olurum ne yapmalıyım eşim yurtdışında

Ben aile birleşimi ile Almanya'ya gittim süreli oturumum var fakat altı aydan fazla ailevi sorunlar yüzünden Türkiye'de kalmak zorunda kaldım eşim yurtdışında yabancılar polisine gittiğinde altı aydan fazla Türkiye'de kaldığım içim bir daha giriş yapamayacağımı söylemişler bu durumda ne yapmamız lazım lütfen bilgisi olan yardımcı olabilir mi
Old 04-11-2015, 14:26   #2
Aycan43

Varsayılan Boşandığım eşimle tekrar Nasıl evlenebilirim

Aile birleşimi ile yurtdışına gittim fakat altı ay Türkiye'de kaldığım için oturumum iptal oldu ve hiç bir şekilde Almanya'ya giriş yapamıyorum giriş yapmam için eşimle boşanıp tekrar prosedürlerin baştan başlaması gerekiyormuş. Benim sorun eşimle anlaşmalı boşandıktan sonra kaç ay sonra tekrar resmi nikah yapabiliriz ve boşanma ne kadar sürer teşekkür ederim şimdiden
Old 05-11-2015, 20:15   #3
Gemici

Alıntı:
Yazan 43aycan
Aile birleşimi ile yurtdışına gittim fakat altı ay Türkiye'de kaldığım için oturumum iptal oldu ve hiç bir şekilde Almanya'ya giriş yapamıyorum giriş yapmam için eşimle boşanıp tekrar prosedürlerin baştan başlaması gerekiyormuş. Benim sorun eşimle anlaşmalı boşandıktan sonra kaç ay sonra tekrar resmi nikah yapabiliriz ve boşanma ne kadar sürer teşekkür ederim şimdiden

Ben aile birleşimi ile Almanya'ya gittim süreli oturumum var fakat altı aydan fazla ailevi sorunlar yüzünden Türkiye'de kalmak zorunda kaldım eşim yurtdışında yabancılar polisine gittiğinde altı aydan fazla Türkiye'de kaldığım içim bir daha giriş yapamayacağımı söylemişler bu durumda ne yapmamız lazım lütfen bilgisi olan yardımcı olabilir mi

Sayın 43aycan,
Almanyada ikamet eden yabancının, Almanyada ikamet ediyor kabul edilebilmesi için, genel olarak yılın altı aydan fazlasını Almanyada geçirmesini öngörüyor yasalar. Bunun bazı istisnaları var ama burada detaya girmeye gerekr yok. Siz altı aydan uzun bir süre Almanya dışında kalmış olduğunuz için oturma müsaadeniz geçerliliğini kaybetmiş kendinizin de bildirdiği gibi.

Bu durumda yapılabilecek şey, yeniden aile birleşiminden dolayı vize için müracaat edip her şeye yeniden başlamak olacak. Bu herşeye yeniden başlamak demek, yeniden evlenin anlamına gelmiyor. Boşanıp yeniden evlenmenizi sizden kimse isteyemez. Asıl zorluğu anlaşmalı olarak boşanıp yeniden evlendiğinizde çekersiniz. Eşinizle beraberce oturabileceğiniz yeteri büyüklükte bir konutunuz ve eşinizin geçiminizi sağlıyacak miktarda kazancı varsa aile birleşiminden yeniden Almanya'ya dönmek için vize başvurusu yapın hemen.

Not: Eşinize boşanıp yeniden evlenin ve vize muamelelerine yeniden başvurun diyen kişi ya eşinize yanlış bilgi vermiştir, ya da eşiniz tam olarak anlamamıştır düşüncesindeyin. En iyisi eşinizin, gerekirse bir avukat eşliğinde, yeniden yabancılar dairesine gidip durumu açıklığa kavuşturması.

Saygılarımla
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi