Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Karadeniz Hala Kanserden Ağlıyor

Yanıt
Old 06-02-2007, 11:25   #1
Emrah Güler

Varsayılan Karadeniz Hala Kanserden Ağlıyor

http://www.youtube.com/watch?v=1WmuR3_myDk

Karadeniz hala kanserden ağlamaya devam ediyor ve kimse buna çıkıp dur demiyor. Ve maalesef her geçen gün Karadenizde kanserden ölenlerin sayısı giderek artıyor.
Eğer yukarıdaki videoyu izlerseniz orada çok ilginç bir ifade geçiyor.
Karadenizli bir bayan "doktorlar kanser olduğunuzda önce "Karadenizli misin?" diye soruyor eğer "evet" dersen kanser için başka bir neden araştırmaya gerek duymuyorlar" diyor. Bu maalesef ki çok acıdır.
Elbette ki kansere her insan yakalanabiliyor fakat Karadenizde yaşıyor olmanın tek başına kanser sebebi olarak kabul edildiği düşünüldüğünde bence Karadeniz açısından olay ayrı bir önem kazanıyor.
Biz hukukçular sorumluluk sahibi insanlarız , ülke sorunlarına duyarsız kalamayız diye düşünüyorum. Ve bu konudaki yorumlarınızı bekliyorum.
Teşekkürler.
Old 06-02-2007, 14:30   #2
Av.Duygu Keleş

Yaşanan Cernobil faciasından sonra maalesef kanser karadenizliler için adete gribal enfeksiyon haline geldi.Ailemden okadar insan kanserden öldü kiUzman açıklıyorlar sigar ,stres vs.kansere neden olur diye.Ama benim dedem,teyzem hiç sigara içmemişlerdi ki.Bunu hepimiz b,iliyoruz ki radyasyonlu diye toplatılan mahsüller yıllar sonra piyasaya sürüldü ve maalesef biz bunlardan yedik,içtik.Ben işin tıbbi tarafını,radyasyonun toparğı,havayı suyu nasıl etkilediğini bilmem.faktörler ne olursa olsun trabzonda günde bilmem kaç hasta maalesef kansere yeniliyor ve ne acıdır ki tıp bu kadar ilerlediği halde bu illete kesin bir çözüm bulunamıyor.Ben anne babamı kanserden kaybetmek istemiyorum.Ben kanser olmak istemiyorum.Ama yazıkki bu facia benim doğduğum yıllara dayanıyor.Kim bilir belki ben de bu illete yakalanacağım.dedem gibi grip oldum diye hastaneye gidip akciğer kanserği teşhisi ile geri döneceğim.Doktorlar daha 10 yıl yaşarsın deyip 3 ay içinde hiç olacağım.Bunları düşünmek beni korkutuyor ama hepimiz risk altındayız bunu kabul ediyoruz.
Old 06-02-2007, 16:31   #3
avien

İnsanın sevdiğini kanserden kaybetmesinden -kaybediyor olmasından- daha acı daha aciz bırakıcı bir başka durum yok.

Bunu izliyor olmak...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi