Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

THS Ailesi Türk Hukuk Sitesi, THS ailesi ve aile fertlerimiz hakkındaki sohbet ve yazışmalar.

THS İtiraf.com

Konuyu Kilitleyin
Konu Notu: 3 oy, 3,67 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 21-11-2007, 17:35   #1561
Av.Ufuk Bozoğlu

Kavram doğru algıladığımızdan dahi emin olamayacağımız kadar yüklü )))
Old 21-11-2007, 17:35   #1562
Gülümse

Kırk düşmanın bir araya gelse,
Senin sana yaptığı kötülüğü yapamaz..

Bunun bir anne nasihatı olduğunu i.e
Old 21-11-2007, 20:14   #1563
Envanter

Alıntı:
Yazan Av.Armağan Konyalı
İnsan mutlu olduğunda var olduğunu hisseder.
Başına kötü bir şey geldiğinde “Mahvoldum!! Bittim.” diye düşünür.

“Var olmanın hafifliği” aklınıza geldiyse bu iyiye işarettir diye düşünüyorum. J

(Bunları yazarken yanılmış olabileceğimin aklıma geldiğini itiraf ediyorum. )

İnsan hayattayken nefes alırken gündelik rutin işlerini yaparken, savaşırken, evlenirken, en güzel bir süprizle karşılaştığımızda, en kötü bir günümüzü yaşarken; varlığımıza yüklediğimiz anlamlar neler diye düşünüyorum hep? En mutlu günün bir anlamı olduğu gibi en kötü bir günün de bir anlamı vardır. Hayatın kendisini anlamlandırmak gerekmekte olup, bir çoğumuz bunu yapamıyoruz. İşte o zaman varlığımızı unutuyoruz, daha büyük olan resmi görebilmeyi hiç denemiyoruz.
Tüm çabamız varolmaya verdiğimiz anlamı en kötü ve en iyi günde de devam ettirmek gerekir, çünkü her ikisi de hayata dair diye itiraf ediyorum.
Old 21-11-2007, 21:10   #1564
üye18721

Alıntı:
İnsan mutlu olduğunda var olduğunu hisseder.
Başına kötü bir şey geldiğinde “Mahvoldum!! Bittim.” diye düşünür.

Bu konudaki düşüncenize katılıyorum.Bu;" mahvoldum,bittim" duygusu çok yıkıcı bir duygu. Bu durumda kişinin toparlanması,eski normal duygu durumuna dönmesi zor oluyor.Her ne kadar zaman herşeyin ilacı olsa da "ilaç" etkisini gösterene kadar,ruhumuz epey bir hasar alıyor.İ.E.
Old 22-11-2007, 16:52   #1565
Av.Ufuk Bozoğlu

Bu gün yazmam gereken, ne kadar sıkıntılı dilekçe varsa, hepsini yazdığımı ve üzerimden büyük bir yükün kalktığını i.e.

En mutlu saygılarımla.
Old 22-11-2007, 17:23   #1566
Av.Mehmet Saim Dikici

Yaz, yaz bitmiyor.. Dilekçe yazarken adeta kavga ediyorum, bu kadar da hukuk tanımazlık olmaz ki yahu... İ.E.
Old 22-11-2007, 21:22   #1568
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Her halukarda bir kavgaya tanık olmak demektir. Bazen sınırı geçip taraf olarak (sıklıkla), bazen de ortasında yer almaya çalışarak. Her halukarda, az gürültülü ya da çok gürültülü bir kavganın tanıklığıdır. Bir kavgadan yaşam savaşımızın gelirini temin etmektir. Çelişkidir. İşini yaptıklarımıza sıklıkla, bizlereyse ender olarak çelişki gibi gelir. Mesleğimiz yaşayabiliyorsa, adalet olmadığından, daha az keskin ve daha az tepki görecek bir ifadeyle, tümüyle sağlanamadığındandır, İ.E.
Old 22-11-2007, 21:29   #1569
akdevrim

Dikkat

..bir hastanedee doktor kadar,
...bir mahkenede hakim kadar,
...bir savunmada avukat kadar
...bir siyasette politikacı kadar
bilememek ne acı dostlarım...

akdevrim.22.11.2007.istanbul...
Old 23-11-2007, 09:10   #1570
SINIRSIZ

Her sabah gelir gelmez ilk işim Türk Hukuk sitesini açıp, yeni bir şeyler var mı, takip ettiklerime yeni bir şeyler eklenmiş mi diye bakmakken,şimdi ikinci tutkumun face book u açmak olduğunu İE.
Old 23-11-2007, 18:01   #1571
ORHAN DUMAN

Zaman bulup da bu siteye her girdiğimde kendimi daha iyi hissediyorum. Neden mi? İnternetle tanıştıktan sonra, en büyük keşfim. Aradığımdan çok fazlasını buluyorum. Her şeyden önce çok seviyeli..Seviyenin güzel ve etkin olmasını sağlayan tüm katılımcılara teşekkürler. Ben bu siteye her girişimde mutlaka yeni bir şeyler öğreniyorum..
Old 23-11-2007, 21:00   #1572
Gülümse

Zaman zaman şu üniversite sınavları olmasa Hukuk fakültesine gitmeyi düşündüğümü i.e
Old 23-11-2007, 21:35   #1573
Seyda

70 barajını geçtiğimi görünce birden sınavı kazandığımı sanarak yanıbaşımda bekleyen anneme 'kazandımm,inanamıyorum' diye sarıldığımı, altındaki 'kontenjan nedeniyle mülakata girmeye hak kazanamadınız' uyarısını görünce birden kendimi başka bir dünyada hissettiğimi, kendimi bir kamera şakası içinde sandığımı ama şoku çabuk atlatarak gülümsediğimi ve bir sonraki sınav için oldukça fazla umutlandığımı itiraf ediyorum..
Old 23-11-2007, 22:15   #1574
Tiocfaidh

Alıntı:
Yazan Seyda
70 barajını geçtiğimi görünce birden sınavı kazandığımı sanarak yanıbaşımda bekleyen anneme 'kazandımm,inanamıyorum' diye sarıldığımı, altındaki 'kontenjan nedeniyle mülakata girmeye hak kazanamadınız' uyarısını görünce birden kendimi başka bir dünyada hissettiğimi, kendimi bir kamera şakası içinde sandığımı ama şoku çabuk atlatarak gülümsediğimi ve bir sonraki sınav için oldukça fazla umutlandığımı itiraf ediyorum..

Bu haberi duyduğuma üzülmekle beraber kazanamamış olmanın da hayırlı bir sonucu olabileceğini düşündüğümü itiraf ediyorum, Seyda. İkinci olarak da birinci cümlede yer alan düşüncemi seni teselli etmek arzusuyla değil, ve fakat seni hakimlikten çok daha iyi mesleklere layık gördüğüm için açıkladığımı yeni bir itiraf olarak belirtiyorum.

Yine de bir sonraki sınavı kazanacağına eminim, herşey gönlünce olsun.
Old 24-11-2007, 14:52   #1575
peri kızı

Bir haftadır ağır bir soğuk algınlığına yakalandığımı ve midemin kutu kutu ilaçlarla dolmasına rağmen henüz tam iyilesemediğimi bu haldeyken hazır bahanem de var deyip okulu aksattığmı ama artık vicdanımın harekete geçmesiyle sanırım tıpış tıpış bana okul yolunun göründüğünü,evdeyken tembellik yapmanın hosuma gittiğini itiraf ediyorum.
Old 25-11-2007, 00:59   #1576
Gülümse

Sayın Peri kızı,

Avar resminiz yüzünden sizi Ferda Sultan ile karıştırdığımı i.ediyor ve acil şifalar diliyorum.
Old 25-11-2007, 01:15   #1577
Gülümse

Bugün 16 THS üyesinin doğum günü olduğunu görünce çok şaşırdığımı itiraf ediyorum..
Old 26-11-2007, 19:47   #1578
halit pamuk

Siteyi ziyaret etmesine rağmen, Jeanne D'arc ın neden sesi sedası çıkmadığını merak ettiğimi itiraf ediyorum.
Old 26-11-2007, 22:04   #1579
üye18721

Bugün gittiğim Levent Adliyesinin Baro Odasındaki bilgisayarda sitenin web adresini yazmaya başlarken; "t" harfine basmamla,Türk Hukuk Sitesi yazısı belirince doğrusu onur duydum!İ.E.
Old 26-11-2007, 22:07   #1580
Gülümse

Bir kere daha yanlız olmadığınız ispat edilmiş oluyor..
Old 27-11-2007, 11:43   #1581
Av.Nur

Soru

Alıntı:
Yazan korayad
Siteyi ziyaret etmesine rağmen, Jeanne D'arc ın neden sesi sedası çıkmadığını merak ettiğimi itiraf ediyorum.
Ben de!
Belki sitedeki yarışma ile ilgilidir diye düşündüğümü de i.e.
Old 27-11-2007, 22:27   #1582
Gülümse

Son zamanlarda internet bağlantılı bayağı yoğun işim olduğunu ve net bağlantısının yarattığı problemler yüzünden sık sık bağlantımın kesildiğini.. Bunun stresindan bunaldığını i.e
Old 28-11-2007, 09:37   #1583
*sinequanon*

Öğrenmenin yaşı yok!!!Geçenlerde müvekkilim sayesinde bir yaşıma daha girdim,dünyam aydınlandı,hayatın sırrını çözdüm!!!

Müvekkilim bana "Tebligat posta yoluyla olurmuymuş canım,olmaz.Mübaşir tüm postaları adreslerine eliyle götürür" dedi son derece bilmiş bir ifadeyle.

Tüm mübaşirleri alınlarından öpüyorum.Mübaşir maaşlarının 10 000 YTL olmasını,çok bilen müvekkillerin saçlarının tel tel yolunmasını teklif ediyorum.Bu yaşıma geldim ama tebligatın nasıl yapılacağını öğrenememişim.Beni de vurun istiyorum.Cahilliğimden utanıyorum İ.E.
Old 28-11-2007, 11:22   #1584
Gülümse

...

Çocuklarımın küçük olduğu dönemde eş dost sağolsun ev işlerine yardımcı olması için güçlü kuvvetli bir kızcağız göndermişlerdi..

İlk geldiği gün apartman girişinde ki süs için konulmuş topları beğenip ne işe yaradığını sormuş, benim muzur annemde evin manzarasından sıkıldıkça oradan tutup evin evi çevirdiklerini söylemiş.. Ertesi gün baktım kız merdiven başındaki topları tutmuş çekiştiriyor..

"Merak ettim abla evden başka nerelerini goruyon" dedi..

Ve kızla başka ertesi gün yaşamadık..
Old 28-11-2007, 14:54   #1585
Av.Ufuk Bozoğlu

Cep telefonlarından nefret ediyorum evet itiraf ediyorum.

Çalan her telefonu asla yanıtlamak zorunda hissetmiyorum, aynen evimin zilini çalan herkese kapımı açmak istemediğim gibi.

Hele daha taksiti bitmeden bozulan telefon bataryalarından daha da nefret ediyorum. En basit modeli alıyorum, sadece alo diyeyim diye ama gene olmuyor...

Bıktım ben bu; cep telefonu değiştirmek zorunda kalma işinden.

Neyse...

En itirafkar saygılarımla.
Old 28-11-2007, 21:41   #1586
Ahmet Turan

Sayın Ufuk,öncelikle cep telefonunun en iyisini ve en pahalısını alırsanız bataryası hemen bitmez
ikinci olarak, cep telefonunu hiç sevmiyorum ama onsuz da olamıyorum..
en maalesef saygılarımla i.e
Old 28-11-2007, 21:43   #1587
Ahmet Turan

Sayın Jeanne D'arc,
Strese.son.com'un sonuna geldik. Haberiniz var mı bilmiyorum. Ne düşündüğünüzü önemsediğimi ve marek ettiğimi itiraf ediyorum..
Old 28-11-2007, 22:45   #1588
Av.Mehmet Saim Dikici

Son günlerde hangi kanalı açsam karşıma çıkan, hangi radyo istasyonuna dokunsam sesini duyduğum; kocaman kırmızı bir daire içinde cart kırmızı kravat giyinmiş ve o sinir bozucu sesiyle "Ben Adnan Akın!.." diyerek söze başlayan adama gıcık kere gıcık olduğumu, bir gün televizyonu paramparça edip, avazım çıktığı kadar bağırabileceğimi İTİRAF EDİYORUM! Yeter, İmdat, Soner, Dursun, Okey!
Old 29-11-2007, 11:54   #1589
üye18721

Şu anda bulunduğum K.Ç Adliyesinin baro odasındaki 3 bilgisayarında da Sitenin t harfini yazdığımda kendiliğinden çıkmadığını görünce 3 bilgisayarda da siteye girdim böylece adresi eklemiş oldum.Üstelik de tüm ekranları THS açık olacak durumda bıraktım.İ.E.
Old 29-11-2007, 11:55   #1590
Av.Nur

Radyo dinlemeyi çok sevdiğimi son zamanlarda televizyona da radyo gibi davranmaya başladığımı i.e.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,06551909 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.