Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Sanık AVUKAT Ömer Kavili hakkında Savunmayı savunmak için çağrı yapılabilir mi ?

Yanıt
Konu Notu: 5 oy, 4,80 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 04-06-2009, 11:21   #121
hülya eren

hukuk dersi almaya devam ediyoruz
kendini avukat sananlarda okuyordur umarım
boşuna demmişler "hak verilmez alınır" DİYE
ELİNİZE ,DİLİNİZE SAĞLIK
İSTANBUL BAROSU NEREDE?????????
Old 04-06-2009, 23:43   #122
Av. B. Zekeriya BENGİER

Alıntı:
Yazan hülya eren
kendini avukat sananlarda okuyordur umarım
boşuna demmişler "hak verilmez alınır" DİYE
ELİNİZE ,DİLİNİZE SAĞLIK

Yorumunuz biraz ağır olmuş sanıyorum.
Old 05-06-2009, 07:55   #123
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan hülya eren
kendini avukat sananlar da okuyordur umarım

Hakikaten biraz ölçülü yazmalıyız. Sizin, bu duruşmalardan ders alıyor olmanıza kimse bir şey diyemez. Ama sizin hemen tüm avukatlara ders önermeye hakkınız yoktur!
Old 05-06-2009, 08:51   #124
hülya eren

uyarılar için teşekkür de neden uyarıldığımıda bir anlasam
kendini avukat sanmak-hukuk dersi almak deyimlerine neden alınıyoruz
takdir mahkemenindir den öte gidemeyenler,duruşma günü verilirken dahi nasıl tensip buyurursanız diyenlerle av.kavilli gibiler arasında BİR FARK VAR
bunu anlatmak istemiştim.tüm "AVUKATLAR "bunu böyle anlamıştır.
bu arada Kavilli'yi mesleğimizin yüzakı olduğu için yeniden kutluyorum
son duruşma gününü göremedim???????
sevgiyle dostlukla
Old 05-06-2009, 09:27   #125
gurhankoc

Herkes Sn.Kavili gibi olsa diğer meslektaşlardan bir farkı olmazdı zaten. Meslektaşlar arasında tabi ki her konuda farklar olacak ama mesleki duruşlarını beğenmeseniz de eleştiriniz ağır. Diğer meslektaşlarımın eleştirisine katılıyorum.
Old 05-06-2009, 12:22   #126
Av.H.Sancar KARACA

"kendini avukat sananlarda okuyordur umarım" cümlesi THS'ne üye olan (ve hasbelkader bu forumu okuyan) her avukatı incitir Sayın EREN.
Överken dövmesek; ben de "biraz dikkat" diyorum izninizle.
Bu arada, son mesajınızdaki son cümleyi de çok beğendiğimi söylemeden de geçemiyeceğim
(Çok iyi bir üye imzası olabilir, siz veya bir başka üye arkadaşımız benden önce kullanmazsa ben alabilirim, tabi telif hakkı istemezseniz )
Selam ve saygı ile.
Old 05-06-2009, 14:09   #127
Av.Ömer KAVİLİ

Mahçup Ömer Kavili kürsüyü bastı mı ?

Alıntı:
Yazan Engin Özoğul
Tabii Üstadım. Duruşmanın en keyifli anı:

Hakim tanığa sordu: Ömer Kavili kürsüyü bastı mı ?

Herkes (iç ses) : nasıl yani ?

Tanık : Yok basmadı.

Salondakilerde sesli bir gülüşme

En ilginç soru idi:

Ömer Kavili kürsüyü bastı mı ?

Ya, tanık, "Evet" deseydi ?
Old 05-06-2009, 14:33   #128
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.Ömer KAVİLİ
En ilginç soru idi:

Ömer Kavili kürsüyü bastı mı ?

Ya, tanık, "Evet" deseydi ?

2. soru gelecekti.
Soru-2: Elinde silah var mıydı?

Tanık: Evet

Soru-3: Kaleşinkof mu?

Tanık: CMK.
Old 05-06-2009, 14:46   #129
Av.Cengiz Aladağ

Sayın Av.Engin Özoğul tarafından bana iletilen duruşma tutanakları:

Not: Mesaj yeniden düzünlenerek eksik sayfalar tamamlanmıştır.
Old 05-06-2009, 15:18   #131
Engin Özoğul

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Not: Bana gönderilen tutanaklarda 17-20. sayfalar arası bulunmamaktadır.

Abi, yarım dakika önce mail attım.
Old 06-06-2009, 00:21   #132
Av. B. Zekeriya BENGİER

Bu kadar sıkı bastırmaya rağmen hatta yargılama süreci açısından, hukuk felsefesi ve ceza usul derslerine konu olacak tarihi savunmalar gibi önemli olduğu bilinen bir davada bile yaşananlar ilginç görünüyor.

Olay tanığı olan zabıt katibesinin ifadesi çok manidar. "Ben Hakim Beyin bana söylediklerini zapta geçirmekle yükümlüyüm" Bu cümleyi yorumsuz kaydı ile tekrarda fayda görüyorum.
Old 06-06-2009, 01:04   #133
Av.Barış

dediğiniz gibi sayın kavili cmk semineri vermiş
Old 06-06-2009, 15:06   #134
av.duuuyguuu

Sayın Kavili,
yeni bir avukat olarak, mesleğe ilk başladığımda adliye koridorlarında ve duruşma salonlarında öğrendiklerimizden çok farklı şeylerin olduğunu gördüm. Tüm meslek büyüklerimizin ağzında "uygulamada farklıdır." şeklinde söylemler dolanırdı. Şimdi bu yazılanları ve duruşma zabıtlarını okuduğumda gözlerim yeniden ışıldadı, bu mesleğin en iyi nasıl yapılacağını buradaki birkaç saygın avukatı ilgiyle izliyerek öğrenmeye çalışıyorum. ama siz ve sizin yaptıklarınız bana "işte bu!!!" dedirtti.
beni geleceğe dair umutlandırdınız...çok çok teşekkür ederim.
Old 06-06-2009, 18:28   #135
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan Av. B. Zekeriya BENGİER
Bu kadar sıkı bastırmaya rağmen hatta yargılama süreci açısından, hukuk felsefesi ve ceza usul derslerine konu olacak tarihi savunmalar gibi önemli olduğu bilinen bir davada bile yaşananlar ilginç görünüyor.

Olay tanığı olan zabıt katibesinin ifadesi çok manidar. "Ben Hakim Beyin bana söylediklerini zapta geçirmekle yükümlüyüm" Bu cümleyi yorumsuz kaydı ile tekrarda fayda görüyorum.

Avukat meslektaşımız ince bir noktayı yakalamış, teşekkürler.
Old 06-06-2009, 18:38   #136
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan hülya eren
hukuk dersi almaya devam ediyoruz.

kendini avukat sananlar da okuyordur umarım.

boşuna dememişler "hak verilmez alınır" DİYE

ELİNİZE ,DİLİNİZE SAĞLIK

Değerli arkadaşım,

Yazılanları ben de okuyorum, çünkü ben de, "kendini avukat sananlardan"ım. Neden derseniz, açıklayayım.

Bana "Avukatlık Belgesi" verdiler ve çevremde de "sen avukatsın" diyenleri duyunca ben de avukat olmaya çalışıyor ve avukat gibi davranmaya çalışıyorum.

Bizi "bizim"le yüzleştirmeye çalışan anlayışınız ve ağır eleştirinize saygılar.

Destek iletiniz ve iltifatınıza teşekkürler.

Ömer Kavili
Avukat olmaya çalışanlardan biri
Old 06-06-2009, 18:41   #137
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan Gemici
Gelen ve gelecek haberleri sabirsizlikla bekliyoruz. Durusma salonundan canli yayin yasak degil mi?

Saygilarimla

Değerli hemşehrim,

Duruşmaya birkaç kez ara verilmek durumu doğmuştu.

Ömer Kavili
Old 06-06-2009, 18:54   #138
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Duruşma zaptı da dava dosyası kalınlığındaydı zaten.

Hakimi nasıl yıldırdıysa, mağdur-muhbirlerden(Hakim-savcı) bahsederken, " kamu memuru" ifadesini kullandı (Zeynel Bey'in kulağı çınlasın) . Zabıt katibi kız şu şekilde yazdı: " Kamu Memuru "

Kavili atladı. " Görüyorsunuz, nasıl şartlanmışlar, büyük harfle yazıyor. "

Zabıt düzeltildi ve şöyle oldu:

"kamu memuru"

Duruşmada başka neler olduğunu yazmama gerek var mı?

Sevgili avukatım,

Yazım kurallarına göre, cümle içinde genel adların ilk harfinin büyük yazılmaması gerekir.

Ancak, sayın zabıt katibi kendisini öyle bir devlet terbiyesine kaptırmış ki, dil kurallarını unutmuş ancak diğer devlet memurlarının yüceliği anlayışından olsa gerek, genel ad kelimelerinin ilk harfini büyük yazmıştı. Ben yalnızca dil kurallarına uyulması ve devlet memuru dayanışması anlayışının yıkılmasından yana olduğumu söylemiştim.

Ömer Kavili
Bahtı kara avukatımın müvekkili
Old 06-06-2009, 18:57   #139
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.Ömer KAVİLİ
Bizi "bizim"le yüzleştirmeye çalışan anlayışınız ve ağır eleştirinize saygılar.

Sayın Kavili,

Kavilizm, öğretidir artık. Bunu sadece biz avukatlar değil, hakim ve savcılar da farkediyorlar. Verilen mücadele, çok önemlidir, yenidir, farklıdır ve muhakkak etkileyicidir.

Fakat unutmamalıyız ki Kavilizm'in babası da bu akımı başlatana kadar, sizin de isabetle vurguladığınız gibi "Kendini avukat" sanmaktaydı ve esasen kendini avukat sandığı için böyle bir akıma öncülük etti.

Sayın Hülya Eren'in "Kendini avukat sananlar da okusunlar!" vurgusu, kavilizmin babası olan sayın Kavili'nin "Kendini avukat sanması" na benzemiyor. Bir aşağılama söz konusu! Bu tarz eleştiri olamaz. Resmen hakarettir. Bu itibarla ben hiç hoş karşılamadım.

Hiçbir avukat, bir başka avukata bu sözü sarf etmemelidir. Kavilizmin babası da, bu sözü diğer meslektaşlarına söylememiş, nezaket göstererek kendi üzerine almıştır. İşte bu nedenle siz sıradan birisi değil, resmen Kavilizmin babasısınız.

Saygılarımla.
Old 06-06-2009, 19:08   #140
Doç. Dr. Özge Yücel

Alıntı:
Yazan Av.Ömer KAVİLİ
Sevgili avukatım,

Yazım kurallarına göre, cümle içinde genel adların ilk harfinin büyük yazılmaması gerekir.

Ancak, sayın zabıt katibi kendisini öyle bir devlet terbiyesine kaptırmış ki, dil kurallarını unutmuş ancak diğer devlet memurlarının yüceliği anlayışından olsa gerek, genel ad kelimelerinin ilk harfini büyük yazmıştı. Ben yalnızca dil kurallarına uyulması ve devlet memuru dayanışması anlayışının yıkılmasından yana olduğumu söylemiştim.

Ömer Kavili
Bahtı kara avukatımın müvekkili

Aynı yüceltme anlayışı bazı başka sözcüklerde de dikkat çekiyor. Nedense yasalarda "devlet", büyük yazılıyor. "O" zamiri, özel kişiye ilişkinse büyük yazılıyor. Oysaki özel isimler büyük yazılır, zamirler değil. Türkiye Cumhuriyeti büyük yazılır, devlet değil. Bir yazım yanlışından ibaret olmayan bu yanlışa dikkat çektiğiniz için teşekkür ediyorum.
Old 07-06-2009, 05:49   #141
Av.Hüsnü YILDIRIMER

"Sayın Kavili, bende sizi kınıyorum. Fotokopi de nereden çıktı şimdi? Yasa "Müdafi, soruşturma evresinde dosya içeriğini inceleyebilir ve istediği belgelerin bir örneğini harçsız olarak alabilir." diyor. Örnek alabilir, fotokopi değil..."

Sayın Kavili' ye saygılarımla....
Old 08-06-2009, 10:50   #142
av.selim selim

Değerli dostum kavi,
Benim merak ettiğim bir husus var...
Asıl dava dosyası ne oldu .Duruşmanıza girdiğiniz dava yani .Kaçak elektrik kullanımı davanız yani,müdafilik sona erdimi ? Karara itiraz ettiniz mi ,edince ne oldu ?Müvekkilinizin durumu ne oldu ?
Old 08-06-2009, 11:08   #143
sultanahmet

Sayın Kavili' nin sanık olduğu davada yargılanan, aslında meslektaşımız değil bizzatihi avukatlık mesleğinin kendisidir. Meslektaşımız çok ağır bir sorumluluğu yüklenmek zorunda kaldı. Yazarak destek olmaktan daha fazlasını yapmak lazım...
Old 08-06-2009, 11:24   #144
Av_Ece Altunay Önal

Varsayılan söz bitmiştir...

Sayın Kavili için söz bitmiştir artık Kavilizm felsefesini sindirebilmek her yiğidin harcı değil. Ben çekirge olarak ustamı dışarıdan takip ediyor, saygı ile önünde eğiliyorum...
Old 08-06-2009, 13:15   #145
av.onur

Alıntı:
Yazan Av. B. Zekeriya BENGİER

Evet tebrikler. Yerinde bir tespit. Savunma makamını tamamen olayın dışında gören bir anlayış. Hakim - savcı- kalem bir bütün ve onların karşısında da Avukat var mış gibi değerlendiren bir mantığın sonucu.

Senelerdir Mahkeme karşısında iddia ve savunma makamının yasalardan kaynağını bulduğu gibi aynı konumda olması için çabalayan Savunmacıların sinirlerini bozan bir husus...
Old 08-06-2009, 13:46   #146
av.selim selim

Varsayılan İĞnelİ-yorum

Sayın kavi ,

Mahkemede ayağa kalkmıyorsunuz ,bütün herkesi ayağa kaldırıyorsunuz .
Old 08-06-2009, 18:36   #147
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan av.selim selim
Sayın Kavili ,

Sayın meslektaşım "av.selim selim",

O konu şu adreste tartışılmaktadır:
http://www.turkhukuksitesi.com/showt...?t=3787&page=4

Selamlar.

Ömer Kavili
Old 28-06-2009, 15:43   #148
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan av.selim selim
Sayın kavi ,

Ayaklanma peşinde olduğumuz düşünülebilir.
Old 28-09-2009, 23:18   #149
Av.Ömer KAVİLİ

Varsayılan Duruşma gün ve saati

Arkadaşlar,

Duruşmaya:

- Kadıköy 3. Ağır Ceza Mahkemesi 2008/224 Esas

- 21.10.2009 Çarşamba

- 13.30

olarak devam edilecektir.

Bilginize.

Ömer Kavili
Müzmin sanık
Old 02-10-2009, 00:32   #150
Av. Eyüp KATI

adamlar bizim iyiliğimizi düşünüyorlar bu iyiliği bile anlamıyorsunuz. sizi yormamaya çalışıyorlar nasıl olsa yüce Türk adaleti en doğru kararı verecektir. sizin gereği düşünüldülerde ayağa kalkıp arzı endam etmeniz yeterli. mahkemenin konsantrasyonunu bozacak talepler tabiki ağır cezalık olmalı değil mi arkadaşlar örneği bizde çoktur.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi