Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Ah Yine Çocuk Olsam!

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 02-11-2008, 00:48   #1
Nur Deniz

Varsayılan Ah Yine Çocuk Olsam!

Ah yine çocuk olsam!

Zannedersem bu cümleyi kurmayan yoktur.

Ben de sık kullanırım.

Ah yine çocuk olsam ben yine uyumaz oynardım.
Old 04-11-2008, 00:46   #2
Nur Deniz

Ah yine çocuk olsam; Kimse benim söylediklerimi ciddiye almasa ve sadece büyüyecek dese.
Old 04-11-2008, 23:46   #3
Nur Deniz

Ah yine çocuk olsam; zararsız kandırılmalara inansam.
Old 04-11-2008, 23:55   #4
Av.Ufuk Bozoğlu

Çocukken, elektrikler gittiğinde her yerde ?? gittiğini ve çizgi filmlerin kaldığı yerden devam edeceğini sanırdım

Ne kadar büyük bir hayal kırıklığı yaşadığımı hiç unutmuyorum
Old 05-11-2008, 00:05   #5
üye8180

Kartondan güzel yüzlü her tipte bebeklerime, kağıttan tutturmalı, rengarenk kağıt elbiselerini giydirsem. Sonra arkadaşlarımla birlikte, onlarla bebek güzellik yarışması yapsam. Dokuz taş oynasam. Şirinleri, Şeker Kız Candy'yi seyretsem. Beslenme saatini iple çeksem, beslenme çantamdan acaba ne çıkacak diye meraklansam. Öğretmenim okul defterime pekiyi diye imza atınca bu dünyanın en mutlu insanı olsam.
Old 05-11-2008, 02:19   #6
Gülümse

Bir Dinazorun Anıları'nı okudunuz mu? Mina Urgan kitabında yeniden çocuk olmak istemezdim der. Yeniden o büyümenin sancılarını çekip o zorlu yollardan yeniden geçmek istemem der.

İşin doğrusu bende yeniden çocuk olmak istemiyorum dostlar. Yeniden ergenlik geçirip, yeniden var olma savaşını vermek, tüm zorlukları yeniden yaşamak. Tıpkı elimdeki parayı kaybedip yeniden kazanmaya benziyor.

Yok dostlar ben yaşımdan başımdan memnunum. Yeniden çocuk hatta genç bile olmak istemiyorum.
Old 07-11-2008, 01:06   #7
üye18721

Çocuk olsam ve tüm sorumluluklarımdan kurtulsam; arka bahçede yine eğreti çadırlar kursak, evcilik oynasak,bisiikletlere atladıığımız gibi; Semtimizin o zaman -Ataköy- henüz kurulmayan bakir mahallelerine korkarak da olsa keşif gezilerinde bulunsak!
Ne geçim derdi olsa,ne de yoğun çalışmanın yürek daraltan sıkıntısı...
Old 07-11-2008, 01:13   #8
osenok

Ah yine çocuk olsam ben yine sakız çalardım
Ah yine çocuk olsam ben yine doktorculuk oynardım..
Old 07-11-2008, 01:25   #9
üye18721

Uzun eşek,beş taş,mikado,saklambaç,yakartop oynasak değil mi?
Old 07-11-2008, 02:08   #10
osenok

Yağ satarım bal satarım ustam ölmüş ben satarım..
Bir de tabancacılık oynardık..Ne demekse.. Kartlar vadisi 80 ler versiyonu gibi
Old 07-11-2008, 02:29   #11
Nur Deniz

Kesilen perdelere kimse kızmasa, kirlenmek güzeldir deseler.

Koruyan ve kollanan olsak.

Aaahhh ekmek elden su gölden olsa.
Old 07-11-2008, 04:35   #12
osenok

Yine ekmek almaya gönderseler beni. Para üstünü cebe indiregandi yapsam.Yolda ekmeği ucundan ucundan yesem.Baktım çocuk kankiler top oynuyor bende oynasam ve oyuna dalsam, saatler sonra eve gelsem neden geç kaldın diye bana kızsalar, kendimi savunmaya gerek bile duymasam.
Old 07-11-2008, 04:38   #13
osenok

Annem zorla banyoya soksa girdikten sonra çıkmak istemesem, annem kafamı sabunlarken gözüme sabun kaçsa, ağlasam, annem kes sesini diye maşrapayla kafama vursa.
Old 07-11-2008, 23:59   #14
Nur Deniz

Ah yine çocuk olsam; bağıra bağıra ağlasam, ağlamaktan hiç utanmasam.
Old 08-11-2008, 01:50   #15
osenok

Ah yine çocuk olsam babamla annem gezmeye gitse ev bize kalsa kudursak, sigara içsek, babamın dolabını kurcalasam, sonra yeni yıl olsa akşam kar yağsa kardan adam yapsak, kızakla kaysak, sonra yaz gelse kızlarda ip atlasak, sek sek oynasak. Sonra o kızlardan birine aşık olduğumu sansam gece yatağımda onu düşünsem uykum kaçsa...ilknur gülsüm evren arzu hicran
Old 09-11-2008, 23:12   #16
Nur Deniz

Ah yine çocuk olsam; bütün gün keyfimce koşturup, yorgunluktan uyuyakalıp, sabah kendimi yatağımda bulsam.
Old 09-11-2008, 23:40   #17
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Ah yine çocuk olsam!

Yine büyürdüm ama farklı büyürdüm.
Old 12-11-2008, 12:56   #18
Nur Deniz

Ah yine çocuk olsam!Çocukluğun kıymetini bilebilsem...
Old 14-11-2008, 21:49   #19
Nur Deniz

Ah yine çocuk olsam!Fikret amcam bana şeker verse... Ama o öldü biz büyüdük...
Old 27-11-2008, 21:00   #21
Nur Deniz

Ah yine çocuk olsam! Yemekte ne var desem, beğenmezsem istediğimi yaptırsam...
Old 28-11-2008, 21:00   #23
AvTürk

İlk başta anne ve babalarımızın çocukları,sonra çocuklarımızın anne ve babası oluruz.Daha sonra anne ve babamıızın anne ve babası,en sonunda da kendi çocuklarımızın çocukları oluruz.(Milton greenblatt)

yani merak etmeyin çocukluktan çocukluğa bir süreç
Old 30-11-2008, 18:58   #24
Nur Deniz

Ben yine de bu sürecin ilk halkasına dönmek istiyorum.
Old 30-11-2008, 22:36   #25
Nur Deniz

İçimdeki çocuk , büyümeyecek yine de, bir köşeye saklanıp rüzgardan yine bildiğini okuyacak.

Çocukcasına cesur, çocukçasına sevgi dolu olacak.

Yine çocuk olsam dediğinde bile çocukça olduğunu bile bile....
Old 05-12-2008, 21:03   #26
Nur Deniz

Çocukluğumdan hatırladığım üç yiyecek, soba başında sıcacık, hep kedimiz oldu bizim küçükken..

Özlüyorum şimdi kilolarca alsam da, çocukluğumdan, portakal, kestane ve patlamış mısır....
Old 15-12-2008, 15:31   #27
Nur Deniz

Biz çocukken özgürdük

Çocukluğu mu özlüyorum

Özgürlüğü mü

Bilemiyorum......
Old 10-03-2009, 22:11   #28
suskun_juliette

Ben ah yeniden çocuk olsam demiyorum,sadece 10 yıl öncesine dönmek istiyorum o kadar...Belki o zaman gözlerime uğrayacak ve bir daha hiç gitmeyecek olan o gözyaşlarımı durdurmaya mecbur olmadan içimi çeke çeke ağlardım.Şimdi ağlamak oldukça zor,maskaraya bulaşmış gözlerimin,akan rujumun,yüzüme yapışan fönlü saçlarımın derdine düşmeden çocukluktaki saf ve kendi yüzümle ağlamak isterdim.Bir kadın gibi ağlamaktan oldukça yoruldum.'Aa bakar mısın koskoca kız sokakta ağlayarak koşuyor!' diyerek ayıplayamazdı kimse o zaman,belki de şefkatle sarılanım daha çok olurdu.

İnsanların fesat ruh hallerini çekmek zorunda kalmazdım,rekabet eden atlar gibi koşturulmazdım bir yudum su bile içirilmeden...Eskiden herkesi dost bilirdik,korkmazdık en savunmasız çağımız olmasına rağmen...Herkes birdi bizim için,aynıydı ve sadeydi.Bu kadar komplike değildi hiçbir şey.Bilmediğimiz şeylere boşverip oyunumuzu oynayabilirdik kayıtsızca.Yalnız kalma korkusu bedenimi aşmazdı yeniden çocuk olsam..Yalnız kalsam olsa olsa kendi kafamdan bir arkadaş uydurup yine de dertleşebilirdim sanırım.Şimdi o lüksümüz dahi yok,çünkü bu yaşlarda bunun adı deliliktir,şizofrenidir.

Umarsızca yaşamayı özledim.Akşamı nasıl ve nerede edeceğim derdim olmasın isterdim.Ve en çok bir erkeği hiç sevmemeyi isterdim.Ne denli iç yakıcı bir şey olduğunu öğrendim.

Annem ve babamın bu dünyayı terk edişlerine bu kadar yakın olmazdım hem çocuk olabilsem...Hatta geçtim çocuk olmayı,keşke hiç var olmasaydım.Böylelikle hayatın çetrefilli yollarında yorgun düşmüş bir yolcu olmaktansa cennette bekleyen bir ruh olurdum,küçük temiz bir ruh olarak hem de..
Old 10-03-2009, 22:17   #29
Nur Deniz

Sn suskun juliette , mesajınız için bir şey yazamadığım için üzgünüm.

Anne olduğunuzda, bir sevgili olduğunuz da eminim ki her şey çok daha güzel olacak..
Old 10-03-2009, 22:21   #30
suskun_juliette

Alakanıza teşekkür ediyorum,sevgiliyim bu yüzden bu sanatı icra etmenin ne kadar güç olduğunu gayet iyi biliyorum,fakat anne olmadığım için işte o sınavın nasıl bir sınav olduğunu bilmemekteyim
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi