Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Ölü Eşek Piyangosu!

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 14-10-2002, 10:31   #1
Av.Mehmet Saim Dikici

Varsayılan Ölü Eşek Piyangosu!

genç bir çocuk bir köylüye ait yaşlı eşeğe talip olur. Köylüye bu eşek için 100 USD ödemek istediğini bildirir. Köylü: '' Bu eşek yaşlı ve güçsüz, işinize yaramaz, kaldı ki 100 US Dolarının bu eşek için çok olduğunu, esasen satmak istemediğini'' beyan eder. Genç adam ısrar eder. Nihayet, köylü satmayı kabul eder. Ancak, ertesi gün eşeği teslim edebileceğini de ekler. Genç adam memnun olur, ve 100 USD yi köylüye hemen orada öder.

Ertesi gün, köylüye giden genç ummadığı bir cevapla karşılaşır. Köylü: ''Eşek sizlere ömür der..'' Genç adam üzülür : '' o zaman paramı iade edermisiniz '' der..

Köylü: ''Üzgünüm harcadım der! ''

Genç adam: '' Bana ölü de olsa eşeğimi teslim edin der..''

Köylü merak eder: ''Ne yapacaksınız ölü eşeği''

Genç: '' Bir piyango düzenleyeceğim ve eşeği ödül olarak vereceğim der..''

Köylü, kahkaha atar ve ölü eşeği verir..

Aradan zaman geçer, meydanda genci gören köylü merakla yanaşır.. : '' ne yaptın genç, piyango noldu '' diye sorar..

Genç gayet neşelidir.. : '' piayango düzenledim, tanesi 2 usd' den 500 bielt sattım ve 998 dolar kazandım der!''

Köylü hayretle sorar: ''Kimse itiraz etmedi mi, sorun çıkmadı mı eşek ölü diye' ? ''

Genç adam : '' sadece ikramiyeyi kazanan itiraz etti ve sorun çıkardı!, o' na da parasını verdim ve sorun kalmadı der..''
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,04298711 saniyede 14 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.