Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Kreş Sorunları-:Çocuğa Kötü Muamele

Konuyu Kilitleyin
Old 21-10-2008, 13:08   #1
Konuk

Varsayılan Kreş Sorunları-:Çocuğa Kötü Muamele

Herkese iyi günler.Yiğenimi Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir kreşe verdik.Bir ay sonra kreşten çocuğumuz hakkında şikayet geldi ve algılama problemi olduğu söylendi.Yiğenim diğer çocuklara göre daha hareketli ve yerinde duramayan bir çocuk.Yemek ve oyunlar esnasında kendi sınıfının dışında diğer sınıfların arasına kaçtığı ve kendini bir gruba ait hissetmediği de ayrı bir şikayetti.Birgün çocuğu almaya gittiğimde uzaktan takip etmek istedim.Yiğenim öğretmenlerinin dediği gibi başka bir sınıfa karışmış onlarla oyun oynuyodu.Oyun sırasında bir arkadaşı önüne geçti ve kapattı bizimkide geçmek için arkadaşını itti.Arkadaşı öğretmenine şikayet edince öğretmen gelip yiğenimin iki kolundan sıkarak gözüme bak diye bağırmaya başladı.Çocuk belli ki korkmuştu ardında duvarın önüne gidip ağlamaya başladı.Ben sonuçta öğretmenin yanına giderek bu şekildemi eğitim veriyosunuz dediğimde bana bunların eğitimde olduğunu ve çok normal olduğunu söyledi.Bu olayın sentezini ben yapamıyorum ben mi haklıyım öğretmen mi haklı?Eğer bu konuda beni aydınlatacak ve şikayetlerimi sunabileceğim bir makama yönlendirebilecek birileri bana varsa yardımlarınızı çok acele bekliyorum.Sonuçta bu yaşanan olay çocuklarını kreşe veren herkes için tehlike arz eden bir durumdur.Teşekkürler
Old 21-10-2008, 17:53   #2
Themis99

Sayın konuk,
Kreşin Milli eğitim Bakanlığına bağlı olduğunu belirtmişsiniz.Şikayetinizi buraya yapabilirsiniz.
Ayrıca cumhuriyet başsavcılığına da suç duyurusunda bulunmayı düşünebilirsiniz.

Öğretmenin haksız fiili nedeni ile tazminat davası açılması da gündeme gelebilir. Ancak ispat yükü sizde olacaktır.

Aşağıda ki link de size yardımcı olacaktır.

http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=31036

Sorununuzun her aşamasında mutlaka bir avukatın hukuki yardımından faydalanmanız, mali durumunuz uygun değilse bulunduğunuz ilin baro adli yardım bürosundan ücretsiz bir avukatın hukuki yardımını talep etmeniz haklarınızı güvenle kullanabilmeniz için önemlidir . Saygılar.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi