Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Haberleri Hukuk Haberleri, duyuruları, güncel hukuki gelişmeler. [Haber Ekleyin]

İstanbul Barosu Meslek Sorunları Komisyonu

Yanıt
Old 13-06-2007, 13:09   #1
Jeanne D'arc

Varsayılan İstanbul Barosu Meslek Sorunları Komisyonu

Alıntı:
Yazan İstanbul Barosu

Sayın Meslektaşlarımız,

Mesleğimizin gelişmesi ve saygıdeğer duruşunu koruması için gayret sarfeden Meslek Sorunları Komisyonumuza, karşılaştığınız ve önemli olduğunu saptadığınız mesleki sorunlarınızı ve buna ilişkin çözüm önerilerinizi
mesleksorunlari@istanbulbarosu.org.tr e-posta adresimize iletmenizi bekliyoruz.

Saygılarımla,

Meslek Sorunları Komisyonu Başkanı
Av.Rezzan Akatay
mesleksorunlari@istanbulbarosu.org.tr

Hadi bakalım!?
Old 13-06-2007, 14:18   #2
Av.Ömer KAVİLİ

Baro ve mesleğe bakış açısı yönüyle önemli bir aşama, ancak hizmet örgütlenmesi yeniden değerlendirilmelidir.
Old 13-06-2007, 14:53   #3
Jeanne D'arc

Posta kutumda bu e-postayı görüp okuduğumda; yanıtla tuşuna basıp; aklımdan geçen ilk cümleyi yazdım:

"En büyük mesleki sorunumuzun; Baromuz ve Barolar Birliğimizin bizatihi kendisi olduğunu düşünüyorum, üzülerek!" fakat sonra göndermedim. (Altını doldurmak ve -varsa- şevklerini kırmamak adına usturuplu yazabilmek için.)

Buraya neden yazıyorum? Dayanamadım!
Old 14-06-2007, 15:11   #4
__av.zeynep__

aslında o kadar cok sorun var ki..hangisinden başlasak?
Old 17-06-2007, 05:45   #5
Deniz İpek

sorunlarımızı yazıp gondersek acaba bır sonuc elde edecekmıyız yoksa bu sadece bı anket mı baroların yada avukatların avukatlıgın olumlu olumsuz yonlerını tespıt ııcn yapılmıs bır duzenlememı..ooyle pcnın bır dosyasında toplanıp saklacak bır duzenlememı??????????
ben suan avukat degılım ogrencıyım ama avukat olsaydımda sanırım oturup sorunları yazmazdım bır sey elde edecegımızı dusunmuyorum cunku.bu benım dusuncem herkes farklı dusunebılır tabıkıde.. saygılarımla
Old 20-06-2007, 12:19   #6
Bahadır Turan DURMAZ

Varsayılan Sorun tespiti artık bi yere kadar

Bence artık bu sorun tespitini bir yerde bırakmak lazım. Sorunlarımızı hepimiz biliyor, hepimiz birbirimizin bildiğini de biliyoruz. O yüzden aynı noktada patenaj yapmamak adına artık sorunları tespit değil, mevcut sorunlara somut çözümler üretmeliyiz.

Jeanne arkadaşımızın dediğine tamamen katılıyorum. Benim söylemlerim de usturuplu olmayabilir o bakımdan kısa kesicem; mevcut barolar ve barolar birliği ile malesef bu iş yürümez. Meslek örgütlerimizde, mesleği koruma bilinci yok. Yöneticilerin ne için seçildiklerinin bilincinde değiller. Biz o insanları oraya bizlerin sorunlarına çare olsunlar diye seçiyor, gönderiyor ve icabında yüceltiyoruz. Hepsi için söylemiyorum ama çoğunluğu sadece temsil vazifesi görüyor. Ya da başkalarının da deyimiyle koltuklar başka noktalara atlama tahtası olarak kullanılıyor.

Sorunlar kolay, hemen hemen herkes bir tane söylese ve her söylenene çözümler üretilse bu iş biter. Ama lokal serzenişler olmamalı bütün bunlar. Örgütlü teşkilatlarımızdan fayda bulamıyorsak,bu işi gerçekten çözmek isteyenler hep beraber kendi kendimize güçlü bir örgüt yapısı kurmalıyız. Bunun için teşkilat sistemine veya büyük bir binaya veya koltuklara ihtiyacımız yok. Tek bir amaç için tek yumruk halinde hareket edebilecek binlerce yürek, çok kısa bir sürede bu işi başarır diye düşünüyorum. O yüzden artık lütfen sorun tespiti yapmayalım, artık örgütlenelim diyorum
Old 25-06-2007, 21:55   #7
Av.Ömer KAVİLİ

Varsayılan Dikkat örgüt var

Alıntı:
Yazan Bahadır Turan DURMAZ
Bence artık bu sorun tespitini bir yerde bırakmak lazım. Sorunlarımızı hepimiz biliyor, hepimiz birbirimizin bildiğini de biliyoruz. O yüzden aynı noktada patenaj yapmamak adına artık sorunları tespit değil, mevcut sorunlara somut çözümler üretmeliyiz.

Jeanne arkadaşımızın dediğine tamamen katılıyorum. Benim söylemlerim de usturuplu olmayabilir o bakımdan kısa kesicem; mevcut barolar ve barolar birliği ile malesef bu iş yürümez. Meslek örgütlerimizde, mesleği koruma bilinci yok. Yöneticilerin ne için seçildiklerinin bilincinde değiller. Biz o insanları oraya bizlerin sorunlarına çare olsunlar diye seçiyor, gönderiyor ve icabında yüceltiyoruz. Hepsi için söylemiyorum ama çoğunluğu sadece temsil vazifesi görüyor. Ya da başkalarının da deyimiyle koltuklar başka noktalara atlama tahtası olarak kullanılıyor.

Sorunlar kolay, hemen hemen herkes bir tane söylese ve her söylenene çözümler üretilse bu iş biter. Ama lokal serzenişler olmamalı bütün bunlar. Örgütlü teşkilatlarımızdan fayda bulamıyorsak,bu işi gerçekten çözmek isteyenler hep beraber kendi kendimize güçlü bir örgüt yapısı kurmalıyız. Bunun için teşkilat sistemine veya büyük bir binaya veya koltuklara ihtiyacımız yok. Tek bir amaç için tek yumruk halinde hareket edebilecek binlerce yürek, çok kısa bir sürede bu işi başarır diye düşünüyorum. O yüzden artık lütfen sorun tespiti yapmayalım, artık örgütlenelim diyorum

Sayın meslektaşım,

Sizi uyarıyorum, ÖRGÜT kelimesinden bir daha söz etmeyin, yoksa sizin de DeGeMe savcıları peşinize düşer. Site arkadaşıyız, site örgütünden arkadaşınız olarak sizi uyarayım istedim.

"Çalışmayanın eleştiri hakkı olmaz" sloganı demokratik yapılanmaların ve demokrat olmanın gereğidir.

Kolay gelsin.

Saygılar.

Ömer KAVİLİ
Hukukçu, İstanbul örgütü üyesi
Old 26-06-2007, 22:28   #8
aqua

Bizlerin hiçbir sorunu yok,lütfen bizler için birşey yapmayın sevgili komisyon.Neden sizlerde spor,gezi vb komisyonlara üye olup çalışmıyorsunuz.Bakın 14 aydır CMK paraları günü gününe yatıyor üstelik bugün KDV'ler ödendi, faize ödemeyeceğiz,kredi kartları nedeniyle 89/1'ler Baro,CMK Muhasebelerine gelmiyor,devlet baro yönetimimiz sayesinde ödenemeyen vergilerin peşinde değil,meslek onuru için davaya girmeyen meslektaşlara Cumhuriyet Savcılıklarından soruşturmalar başlatmıyor.09:00 duruşmalarına saat 18:00'de girilmiyor.Daha neler neler bizleri dert etmeyin,bu haftaki gezilere partilere gidin lütfen.
Old 28-06-2007, 11:12   #9
Bahadır Turan DURMAZ

Alıntı:
Yazan Av.Ömer KAVİLİ
Sayın meslektaşım,

Sizi uyarıyorum, ÖRGÜT kelimesinden bir daha söz etmeyin, yoksa sizin de DeGeMe savcıları peşinize düşer. Site arkadaşıyız, site örgütünden arkadaşınız olarak sizi uyarayım istedim.

"Çalışmayanın eleştiri hakkı olmaz" sloganı demokratik yapılanmaların ve demokrat olmanın gereğidir.

Kolay gelsin.

Saygılar.

Ömer KAVİLİ
Hukukçu, İstanbul örgütü üyesi

İstanbul Barosu Meslek Sorunları Komisyonu başlığı altına yazdığım için bir açıklama yapma gereği de duydum.

Öncelikle her zaman ilkleri gerçekleştiren İstanbul Örgüt'ümüzdeki, meslek sorunlarını çözmeyi vazife addetmiş meslektaşlarıma çok çok teşekkür ediyorum. Meslek sorunlarının tek bir noktadan çözülebilecek bir sorun olmadığını zannedersem hepimiz biliyoruz. Örgütlenmeden kastettiğim de zaten bu nokta idi. Bütün barolarda örgütlenmeliyiz. Bütün baro örgütleri ayrı ayrı çalışsa bile hepsini birden organize eden bir örgütümüz de olmalı. Şimdi bütün kafalarda "e zaten var, barolar ve birlik" ifadeleri geçiyor olabilir. Ama bunların yetersiz olduğunu daha önceki mailimde belirtmiştim.

Demokrat biri olarak sevgili meslektaşım ve örgüttaşım Ömer Bey'in, "Çalışmayanın eleştiri hakkı olmaz" özdeyişini üzerime almamakla beraber, meslek için; meslek kıdemi/meslek için çalışma oranı dikkate alındığında kendime en yukarılardan yer beğeneceğimi söylesem ukalalık yapmış olmam heralde. Bununla beraber bu değişe "eleştiri de bir katkıdır" düşüncesi ile katılmadığımı beyan etmek isterim.

Sonuç dersek; "bende bir şey yapmak istiyorum bu meslek için" diye el kaldıranların sayısı artmadıkça, sayılı kişilerin iteklemesiyle, kendini heder etmesiyle pek bir şey olmuyor.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi