Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

Hukukçu Olmasaydınız?

Yanıt
Old 01-07-2007, 17:33   #181
KaanK

Müzik teknolojileri okurdum.Sonrasında da dj olup club club dolaşırdım
Old 02-07-2007, 02:10   #182
Ufuk Sara

Varsayılan f1

kesinlikle formula1 pilotu olmak isterdim. bir erkek daha ne meslek sahibi olmayı isteyebilir ki.
Old 02-07-2007, 09:56   #183
*sinequanon*

Küçükken ya tiyatrocu ya psikolog olmak isterdim.Hukukçu oldum pişman değilim.Ama talih kuşunun yolu benim başımdan da geçecek olursa yanyana bir çiçekçi bir de cafe açacağım.Üst kat tamamen dans okulu olacak.Ben de hayatta en çok yapmak istediğim işi yaparak (dans ederek) ömrümü sürdüreceğim.
Old 02-07-2007, 16:39   #184
bahar kesici

Avukat olmasaydım kesinlikle yine bireysel,tek başıma yapacağım bir iş seçerdim. Tenişçi,oyuncu,farklı ülkeleri gezerek tanıtıcı programlar yapan biri olmak isterdim. Ama ille de gezmek, gezmek... Lise yıllarında elçilik,uluslararası ilişkiler ve tv arasında bocalarken avukat olunca dolaylı da olsa hepsini yapabilirim diye düşündüm. Henüz hiçbiri olmadı ama,kimbilir,belki bir gün...
Old 02-07-2007, 23:12   #186
avayhanuygur

Ne psikolog ne doktor veya öğretmen. Ben ciddi anlamda profesyonel bir futbolcu olmak isterdim. Gerçi baro takımının haftada 4 antrenmanıyla bazen futbocumuyuz avukat mı ikilemini yaşıyoruz. Sonra futboldan para kazanamadığımızı algılayınca avukat olduğumuzu idrak ediyoruz takımdaki diğer arkadaşlarla.
Old 03-07-2007, 09:27   #187
goldie

Merhabalar,gönderilen yanıtları okuyunc aslında neden bu sitede bulunduğumu daha iyi anladım.Çünkü ben de uzun bir zaman boyunca psikolog olmayı çok istedim.Şimdi ise tek hayalim gazetecilik,hatta bu hayalim için çaba sarf etmeye kararlıyım.Ama pilot olsam fena da olmaz hani:-)
Old 05-07-2007, 05:35   #188
serkanoznacar

bugün açıklanan final sonucu ile ankara hukuktan mezun oldum. bu soru nedense ilgimi cekti. kendimi geride kalan 4 yıllık eğitimin ardından çok yorgun hissediyorum ama sanırım kendim için daha uygun bir meslek de seçemezdim.. saygılar.
Old 05-07-2007, 16:26   #190
Ayşe BİLGİÇ TAHTACI

Alıntı:
Yazan serkanoznacar
bugün açıklanan final sonucu ile ankara hukuktan mezun oldum. bu soru nedense ilgimi cekti. kendimi geride kalan 4 yıllık egitimin ardından cokyorgun hissediyorum ama sanırım kendim için daha uygun bi meslek de secemezdim.. saygılar.

Hayat asıl şimdi başlıyor!
Old 05-07-2007, 17:16   #191
Fatma KAPUÇAM

ben hukukçu olmasaydım ev hanımı olur çocuklarıma bakar günlere giderdim
Old 13-07-2007, 19:15   #192
bilal_deu

Hukukçu olmasaydım, mimar olurdum heralde. Gerçi hukukla pek bi alakası yok ama, ortaya yeni bir şeyler çıkarmak güzel bir duygudur. Ayrıca çizmeyi de çok severim. Bu yüzden olsa gerenk.
Old 15-07-2007, 01:02   #193
özgcn

hukukçu olmasaydım ve daha refah içinde olan bir ülkede yaşasaydım kesinlikle konservatuvar okuyup müzikle uğraşırdım.hayatım boyunca şarkı söylesem bıkmazdım heralde.bir de ortaokul ve lise boyunca hep gazeteci olmak istedim ama vazgeçirildik ve sistemin kurbanı olduk.hala içimde kalmıştır ne yalan söyleyeyim
Old 15-07-2007, 18:36   #194
adlig_recht

hukuçu olmasaysım büyük ihtimalle stilist ya da güzellik uzmanı olurdum
Old 16-07-2007, 09:44   #195
Alper Tolga DEMİREL

Varsayılan Hukukçu olmasam ne olurdum?

Henüz tam olarak bir hukuçu olmamakla birlikte arkeolog olmayı çok isterdim. Her zaman imrenmişimdir arkeologlara. Tabi meslek seçiminde iş bulma olanadığı da çok önemli bu yüzden vazgeçmek zorunda kaldım.
Old 18-07-2007, 11:08   #196
Av.Ali DURAK

aslında reklamcılık tam bana göre yenilik yeni fikirlerle dolu bir iş şimdiden geleceğe yönelik tekliflere açığım.
Old 20-07-2007, 00:45   #197
SHODAN

Yaptığı iş insanlığın üzerinde titrediği adalete yardım olan genç Türk avukatı! Mesleğini sev, yalnız sevmekle kalma, böyle bir mesleğe mensup olduğun için gurur da duy. Çünkü sevilecek ve gurur duyulacak kadar asîl ve güzeldir. Bu mesleği sevmeyen, kalbinde onun (mukaddes ateş)i yanmıyan, asîl ruhlu olmıyan, mesleği bir tezgâhtar, bir tefeci, bir Lonca esnafı gibi günlük rızkı için yapan, mesleğin asîl heyecanını duymayan adam, iyi bir avukat değildir ve olamaz. Haklı gördüğü bir ihtilâfı adalet huzurunda, hasis ve sefil duygulardan uzak, hakkın ve vicdanının emrinden başka hiç bir emir dinlemiyerek ilmin, kanunun ve medenî cesaretin verdiği bir imtiyazla müdafaa eden ancak böyle bir adamdır ki memleketine, mahkemelere, muhitine, müvekkillerine ve hattâ hasmına sevgi ve saygı telkin edebilir, Öyle bir Adam! ki, yalnız doğru söyler ve her söylediği söz doğru görülür. (Bu sözler rahmetli Üstad Av.Ali Haydar ÖZKENT'e aittir.)
Tekrar dünyaya gelseydim yine Avukat olmak isterdim.Saygılar.
Old 20-07-2007, 10:38   #198
gdkaymaz

Basın yayın veya halkla ilişkiler okumayı çok istedim ama babamın ısrarlarıyla hukuk oldu.
Old 20-07-2007, 14:44   #199
Av.Ufuk Amanvermez

Varsayılan Hukukçu olmasam ne olurdum?

Bilgisayar mühendisi olmak isterdim çünkü ; zamanımın çoğunu bilgisayar başında geçirirdim
Old 20-07-2007, 18:30   #200
g_bedirkurum

muhtemelen elinde fotoğraf makinesiyle ilginç kareler yakalamak için sürekli gezen biri olurdum
Old 20-07-2007, 19:05   #201
hukukbilgisi

- Çat pat çaldığım bağlamayı bir adım ileri götürmek,
- Dijital olmayan fotoğraf makinamla (zenit 122) yüzlerce fotoğraf çekmek,
- Fırçaların otomatik temizlendiği bir düzenek icat edildiğinde yağlıboya resim yapmak,
- 80 civarında saz şairine ait kitaplarımı bilgisayara geçirebilmek,
- Bir mizah dergisinde hınzırca yazılar yazmak,
- Başımı göğe erdirmek isterdim
Old 21-07-2007, 11:54   #203
SPARTACUS

-- Bilimin önünde saygıyla eğilen Büyük bir filozof ve bilim adamı olmayı ! aslında bunlar olmak için yeniden dünyaya gelmek gerekmez
-- Mümkün olduğu kadar yaşantımda felsefe yapmaya ve bilim öğrenmeye çalışıyorum
Old 26-07-2007, 09:10   #204
Av.AE

Varsayılan müzik müzik müzik

Aynı zamanda müzik bir hobim ve de üniversite yıllarımda profesyonel uğraşım olması sebebiyle müziği seçerdim. Halihazırda da aktif şirket hukuk müşavirliği olan işimi en fazla 35 yaşıma kadar sürdürmeyi düşünüyorum zaten. Akabinde hukukçuluk sadece makale yazmak kadar hayatımda olacak geri kalanında da müzik...
Old 26-07-2007, 09:48   #205
hakime

Neşeli

en büyük hayalim pilot olmaktı ama öss puanım yetmediği için bu bölümü seçtim.iyiki seçmişim ama bölümüm mükemmmel.ama ikinci bir şansım olsa kesinlikle pilotluğu seçerdim ikinci olarakta kaptanlığı macera ruhu taşıyan mesleklerin hepsi ilgimi çeker
Old 26-07-2007, 18:54   #206
Gülşen

Hukuku kazandığımda bir çok kişi "avukat olup ne yapacaksın, bayan için en iyi meslek öğretmenlik" demişti ve tabiki çok kızmıştım bu yorumlarına.Zamanla heleki okul bitmeye yakın stajla birlikte mesleğe ufak ufak adım atmaya başladıkça aslında öğretmen olmalıymışım diyorum.Etrafımda öğretmenlikte okuyanları gördükçe içten içe kıskançlık bile duyuyorum.Öğretmenlik mesleğinin benim gibi düzen hastası birisi için bir insanın hayatına kazandırabileceği ilk şeyin düzenli bir hayat olduğunu düşünüyorum.Öğretmenlik dışında cafe sahibi olmak isterdim.Bu saatten sonra öğretmen olamayacağıma göre avukatlıktan iyi para kazandıktan sonra cafe sahibi olma hayalimin peşinden koşabilirim.
Old 27-07-2007, 08:56   #207
üye18563

1-Futbolcu
2-Müzisyen olurdum ..

Birgün mutlaka yapacağım bu işi
Old 27-07-2007, 11:18   #208
dilekgulsen

Ben hep hukuk okumak istemiştim O yüzden hukukçu olmasaydım ne olurdum sorusunu hiç düşünmedim. Şimdi biraz düşününce Dansçı olmak olabilir. Ne bileyim daha rahat ve stresiz bir meslek isterdim. Resim yeteneğim olsaydı resim öğretmenliği olabilir.. Sadece çiz ve rahatla
Old 27-07-2007, 12:09   #209
Av.Ferhan Fatih Demir

kesinlikle müzikle uğraşırdım şu an amatörce uğraşıyorum ama o zaman profesyonelce olurdu. Mutlu da olurdum.
Old 27-07-2007, 12:20   #210
av_yaseminceylan

Tarsus'ta hayvanat bahçesi olduğundan eminim.Yine de yanlışsa düzeltin..Hayaliniz size o kadar da uzak değilmiş bence!
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi