Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Uyap Avukat Portal Üzerinden Icra Takip Açilişinda Yaşanan Sorunlar

Yanıt
Old 15-10-2015, 15:21   #1
Semender33

Varsayılan Uyap Avukat Portal Üzerinden Icra Takip Açilişinda Yaşanan Sorunlar

Sn. Meslektaşlarım merhabalar

Google chrome tarayıcısının 1.09.2015 tarihinde java desteğini kapaması ile birlikte UYAP AVUKAT PORTAL üzerinden açmakta olduğumuz ilamsız icra takipleri ile ilgili bir çıkmazlar silsilesi de başlamış oldu.

UYAP 'ın açılış ekranında gelen uyarıda

Yapılan kontrollerde İnternet Explorer (IE 11.0.9600.17728) , Mozilla Firefox ve Yandex tarayıcılar üzerinden e-imza ile sisteme giriş yapılabilmekte, ancak İcra Takibi açılış işlemleri için en uygun tarayıcının İnternet Explorer (11.0.9600.17728 versiyonu) olduğu tespit edilmiştir.
Ayrıca, tüm tarayıcılardan Mobil İmza ile UYAP Bilgi Sistemi’ne giriş yapılabilmektedir.

denmesine ve İnternet Explorer linki verilmesine karşın şimdiye kadar icra takibi açmayı başaramadım.

Firefox ve Yandex son aşamaya geldikten sonra sistemden çıkıyorlar. Ekplorer ise liknkte indirme seçeneği yok.

UYAP AVUKAT PORTAL üzerinden ilamsız icra takibi açılışlarındaki sorunu çözmüş olan arkadaşlar var ise lütfen bilgilerini paylaşabilir mi?
Old 23-11-2015, 12:23   #2
Avanıl

Aynı sorunu bende yaşadım. Bir kaç gündür de bu konuda araştırma yaptım ancak faydalı bir sonuç bulamadım. İnternet explorer'da ne kadar denesem de UYAP'a giriş yapamadım. Ancak bu gün sorunu çözdüm ve online ilamsız takip açtım. Yaptıklarımı anlatacak olursam:

Önce bilgisayarda yüklü JAVA programını kaldırdım. Daha sonra internet explorer ile JAVA'nın kendi sayfasından java doğrulama sayfasını açtım. Bu sayfanın linki : https://java.com/tr/download/installed.jsp

Bu doğrulama sayfasında, işlemlere başladım. Bilgisayarda herhangi bir java olmadığı için, sayfada çıkan uyarıları takip ederek javanın en son sürümünü kurdum.

Daha sonra internet explorer'ı kapatıp tekrar açtım. Javanın son sürümü ile Uyap Avukat Portal açılmıyor. Ancak E-Devlet'e giriş yapılıyor. Bende E-Devlet'e giriş yaparak, oradan avukat portala geçtim. Böylece internet explorer ile avukat portalı açtım.

E takip kısmına geçtiğimde ise, bu kez adobe flash player eksikliği ortaya çıktı. Orada bulunan linke tıklayarak adobe flash player'ın kurulumunu yaptım. Sonrasında ise tekrar e-devlet üzerinden avukat portala geçtim ve e-takip kısmı açıldı. Takip bilgilerini doldurduktan sonra da takip açıldı.

Takip açma işimi bitirince, bilgisayarda kurulu javayı kaldırdım ve eski java sürümünü yükleyerek eski sistemime geri döndüm.

Umarım bu bilgiler işinize yarar.
Old 30-12-2015, 16:33   #3
n_plak

Merhaba,

Aynı sorunla ben de karşılaştım, Avanıl'ın bahsettiği yöntemi denememe rağmen sonuç değişmedi. Başka bir yöntemle bu sorunu çözebilen varsa ve bilgi verirse, çok sevinirim.

İyi çalışmalar.
Old 30-12-2015, 16:47   #4
Sinem Bakırcıoğlu

Merhaba, YANDEX üzerinden denemenizi tavsiye ederim.
Old 30-12-2015, 17:08   #5
n_plak

Teşekkürler ama Yandex'te sisteme giriş yapıp, tüm bilgileri girdikten sonra takibi başlat dediğim anda sistemden otomatik olarak atılıyorum.
Old 31-12-2015, 13:55   #6
Semender33

Alıntı:
Yazan n_plak
Teşekkürler ama Yandex'te sisteme giriş yapıp, tüm bilgileri girdikten sonra takibi başlat dediğim anda sistemden otomatik olarak atılıyorum.

Yandex 'te aynı sorunu bende yaşıyorum. Diğer yolları denememe rağmen hiçbir sonuç alamadım. Yardımcı olabilecek bir arkadaşımız varsa acil yardım bekliyoruz.
Old 11-01-2016, 14:21   #7
Semender33

UYAP 'a bilgi işlem tarafından e takip ile alakalı yaşanan soruna verilen cevap;

Sayın Aydın,

İcra Takibi açmak isteyen kullanıcılar, İnternet Explorer (11 ve üstü), Opera veya Google Chrome ile giriş yapmalıdır. Opera ve Google Chrome'a girişler sadece mobil imza ile yapılabilmektedir. İnternet Explorer 'a mobil imza veya elektronik imza ile giriş yapılabilir.Bilgilerinize.

İyi günler dileriz.
Old 02-02-2016, 13:58   #8
Av.İnci Alfar

Merhaba Arkadaşlar, uyap online e-takip te takip öncesi işlemiş faiz girişini elle mi yapıyorsunuz? Tanıtımda açıklandığı şekilde "faiz hesaplama" kısmını göremiyorum. Açmaya çalıştığım takip ilâmsız takip
Old 02-02-2016, 14:31   #9
Semender33

Alıntı:
Yazan Av.İnci Alfar
Merhaba Arkadaşlar, uyap online e-takip te takip öncesi işlemiş faiz girişini elle mi yapıyorsunuz? Tanıtımda açıklandığı şekilde "faiz hesaplama" kısmını göremiyorum. Açmaya çalıştığım takip ilâmsız takip

Alacak kalemleri bölümünden takip öncesi işlemiş faizi tarih aralığı seçerek ekleyebilirsiniz.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi